Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feleségem az ő vezetéknevét...

Feleségem az ő vezetéknevét akarja adni a gyerekeknek. Milyen érveket tudtok a javamra?

Figyelt kérdés
a szituáció az, hogy náluk nincsen fiú aki tovább vinné a párom családnevét így ő akarja adni az én gyerekeimnek úgy hogy az ő vezetékneve és az enyém kötőjellel összekötve.. én útálom az egész családját, rossz emberek, ő sincs jóba senkivel csak az apjával havonta egyszer, rengetegszer keresztbe tettek nekem tehát már rosszul vagyok a vezetékneve hallatán is, nem akarom hogy a gyermekeim ezt örököljék. egy apának szerintem joga van ahhoz hogy az ő nevét örököljék a gyerekek, azt vigyék tovább és nem akarok semmi féle kötőjelet vagy hasonlót... valaki aki volt hasonló helyzetben milyen érvei voltak még? hogy beszélhetném rá őt? nagyon sokat veszekszünk ezen

2015. jan. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
47%

Előző vagyok.

Azt kifelejtettem, hogy attól még, hogy kötőjellel szerepel a gyerek nevében az ő vezetékneve attól még az a név nem megy tovább.

Az a vezetéknév egy kötőjeles másik vezetéknévvel lesz azonos. Az ő "eredeti" vezetékneve akkor se megy tovább.

2015. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
98%

1. Nem lényeg, hogy mit írtak be házasságkötéskor, 10.000ft-os illetékbélyeg és meg is változtatják.


2. sajnálatos módon itt legfőképp nők válaszolnak, szóval nem igazán van választásod


3. ha nem érdekel más véleménye, csak a te múltszázadi gondolatod, akkor ne tegyél fel kérdést


4. érdekelne, hogy ha a te lányodnak lenne ilyen ötlete, akkor is ennyire ágálnál-e?


5. a továbbiakban, ha férjhez megy sem lesz 3 vezetékneve (vagyis nem kötőjeles), mert így a jog csak kettőt enged. Nem lehet Nagy-Kovács-Szabó, max Nagyné Kovács-Szabó

2015. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
8%
Hagyjuk már a kötőjeles fszságot, egy apának joga van hozzá hogy az ő vezetéknevét kapja a gyerek... nem is ismerek senkit akinél ez nem így lenne.. Unatkozik a nő, vagy mért olyan fontos ez neki? Ha az emberek 99%-nál az apa vezeték nevét kapja a gyerek, akkor törődjön bele... Légy férfi!
2015. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
95%
'egy apának joga van hozzá' és a nőnek nincs?? neki csak kötelessége van megszülni, vagy mivan???
2015. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
92%
Ja amúgy sok eszed van, felteszel egy kérdést egy olyan témában, ahol 99%ban nők vannak, olyasmiről, amiről pontosan jól tudod, hogy sok nő számára provokáló lehet, aztán miután nem kapsz számodra kedvező választ bedurcizol, és közlöd, hogy több nő válaszát nem várod. Ok, értjük, mi meg több 5 éves majom kérdéséből nem kérünk. Remélem, nincs olyan nő, aki szülne neked, az ilyen hitvány genetikai állományt csak nem kéne továbbörökíteni.
2015. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 lajos 001 ***** válasza:
11%
ne hagyd magad én is engedtem az asszonynak de csak a keresztnevet illetően érvényesült az én akaratom és az övé is Pár év elteltével átkoznak saját gyerekeim a hosszú név miatt. A nagy szülők oldják meg a problémájukat fogadjanak örökbe. EZ már egy másik CSALÁD messziről szeressék de ne szóljanak bele.ha nem állsz a sarkadra válás lesz a vége vagy most vagy később küzd mert elvesztheted a családod sok sikert
2015. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

mit nem lehet ezem felfogni hogy nem vitat akarok hanem erveket?:D

sok ertetlen no ne itt elje ki feminista hulyesegeit, koszi szepen tobb ilyen valasz tenyleg nem erdekel nemtudom mit remeltek hogy rabeszeltek vagy csak 'en most jol megmondom neki'. tobbieknek viszont koszonom szepen az ertelmes valaszolat, meg varom oket, kizarolag az ertelmeseket!:)

2015. jan. 4. 17:30
 28/55 anonim ***** válasza:
98%
'mit nem lehet azon felfogni', hogy keresve is nehezen találsz olyan barmot, aki veled ért egyet? 30 válaszból 28 nem neked ad igazat (köztük ffiak is), nem gondolod, hogy veled lehet a baj??
2015. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, ha nem akarsz véleményt, akkor ne írj ki kérdést, hanem menj el puffogni a legközelebbi kocsmába, ott a többi hímsoviniszta p*csfej biztos egyet fog veled érteni, és szidhatjátok együtt a nőket, élen a feleségeddel, aki csak annyit kért, hogy ne egyedül a te drágalátos nevedet viselje a közös gyereketek, hanem mindkettőtökét. Ugyanis neki ugyanúgy joga van hozzá, hogy átörökítse a családnevét, mint neked. Lehet, hogy számodra újdonság, de a feleséged szava semmivel sem ér kevesebbet, mint a tiéd. Sőt, a neve sem ér kevesebbet. Meg úgy egyáltalán, semmilyen tekintetben nem ér nálad kevesebbet. Megannyi új információ, mi?
2015. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként mondom, hogy anno én is elgondolkoztam azon, hogy kötőjeles vezetéknevet használjon majd a gyerek, mert az akkori párom mindenképp tovább szerette volna vinni a család nevét, náluk sem volt férfi. Nálunk már nem aktuális, de ha szereted a feleséged, akkor az a minimum, hogy az ő kérését ennyire tiszteletben tartod és fontos neked annyira, hogy bevállalod a kötőjeles megoldást. Ahogy korábban is mondták, a feleséged vezetéknevét kapja meg, nem az ő családjáét. Az ő gyerekét szülöd meg, nem az ő családja gyerekét, és nem az ő családjukra fogsz emlékezni, mikor a gyermeked nevét olvasod. Remélem meg tudjátok oldani, és azt is, hogy nem leszel ilyen makacs és kicsinyes a továbbiakban, mert így nem lehet hosszú távra tervezni. Legalábbis működni biztos nem fog. Sok sikert.
2015. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!