Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem vagyok undok? Lelkiis...

Ugye nem vagyok undok? Lelkiismeret-furdalásom van.

Figyelt kérdés

Nővérem babát vár, nagyon örülök neki, de ma árulták el, hogy mi lesz a neve. Pont az, ami nekem már 5 éve iszonyatosan tetszik és szerettem volna úgy elnevezni majd a gyerekem, ha egyszer lesz. A párom is tudja, hogy mennyire tetszik nekem az a név, neki is tetszett.

Szóval amióta elmondták, hogy hogy fogják hívni, tudom, hogy gyerekes, de egyfolytában sírok. Ugye nem vagyok undok emiatt? Nem mondtam nekik ezzel kapcsolatban semmit, annyit mondtam, hogy az szép név, de alig bírtam kijönni a szobából, hogy ne lássák, hogy elsírom magam.

Szerintem nem emlékeztek rá, hogy nekem mennyire tetszett évek óta ez a név, nem hibáztatom őket, csak az érdekel, hogy egészséges legyen majd a baba. De valahol legbelül mégis annyira fáj, hogy "lenyúlták" a nevet, ami nekem évek óta tetszik. Ugye nem vagyok undok? Tudom, gyerekes a kérdés, de lelkiismeret-furdalásom van, hogy ilyenen sírok és fennakadok, ahelyett, hogy az foglalna le, hogy nehogy valami baj legyen a babával vagy tesómmal a szüléskor.


2014. dec. 1. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megértelek, hasonlóan jártam egy közeli ismerőssel... nagyon bántott... az segített, hogy addig nem nyugodtam, míg bele nem szerettem egy másik névbe.
2014. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Attól hogy nekik az lesz a gyerek neve, te is adhatod a tiednek ha lesz. Legfeljebb a családban máshogy becézitek, ashol meg úgysem egyforma a két név, mert más vezetéknévvel van együtt
2014. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem, hogy miért kell ezen problémázni. Adhatod te is ezt a nevet. A másodiknak tökéletesen igaza van.
2014. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A sógorom és a párom apai ágon rokon, ugyanaz a vezetéknevük, ráadásul nem is gyakori vezetéknév. :(
2014. dec. 1. 20:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon bosszantó lehet! :/ Én el tudom képzelni, de lehet hogy nem is ugyanolyan nemű lesz a babátok. Vagy az is megeshet, hogy mire te vársz babát addigra már nem adnád neki azt a nevet. Nekem így volt. Nagyon tetszett a Hanna név...csak fiam született, így nem adhattam neki. Viszont ha most lányt várnék tuti hogy nem adnám a Hannát. :)

Melyik ez a név egyébként?

2014. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mért nem kérdezed meg hogy nem tetszik e nekik más esetleg mert ugye neked milyen rég óta tetszik...és kész. szerintem bántódás nem lesz belőle, max rájössz hogy nekik is legalább annyira tetszik mint neked.

az hogy majd te is úgy hívd a gyereked, szerintem butaság. a hugom kisfia Alex Krisztián, 5éves, Krisztiánt használjuk, a nővérem most szült és krisztiánnak nevezte el a gyereket, tök zavaró...és "pofátlan" a hugommal szemben. és a hugom is mondta hogy nagyon zavarta de már megszokta...

de amit írtak előttem, az is lehet hogy megváltozik a véleményed. 6-7éve imádtam a bence nevet, annyira hogy a nővéremet megkértem hogy ne adja ezt a nevet a fiának, nem rég szültem és annyira sok van belőle hogy más nevet adtunk a fiúnknak.

tehát ezen ne őrlödj.

amúgy mi a név? megírod? :)

2014. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már hónapok óta tudják a nevet, csak most árulták el. Gondolom egy ideje már a nevén is szólítják...

Másrészt meg tényleg lehet, hogy nem tetszene már egy-két év múlva, vagy tényleg másnemű babám fog születni.

Csak tényleg zavar, hogy itt sírok fél napja, undoknak meg gyerekesnek érzem magam, de megnyugodtam, hogy érthető a dolog.

Másrészt meg baromira szeretnék már én is babát, csak ilyen-olyan okokból még nem lehet, a múlt hónapban azt hittük, hogy becsúszott, aztán amikor negatív lett a teszt 3 hét késés után, rettentő csalódott voltam, azóta tök zizi vagyok, lehet, hogy emiatt is esik ennyire rosszul.

Köszi a válaszokat! :)

2014. dec. 1. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:

ez a tesók átka :)

valahol szoksor egyezik az ízlés, vélemény, miközben úgy is, hogy akár a világ két végében élnek egymástól távol

szóval nem estetek messze egymástól :)


tanuld meg elfogadni mások gyermekét, ha ez menni fog, akkor jönni fog rögtön nektek is.

és találj egy sokkal tutibb nevet :)


sok sikert! :)

2014. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem gyerekes, nekem is rosszul esett, mikor távolabbi ismerősök lenyúlták a kedvenc neveimet.

Biztatásként, amit kitaláltam még teherbeesés előtt, és a mai napig nagyon tetszik, azt nem adtuk fiamnak. Pedig férjemnek is nagyon tetszett. Egyszerűen azt éreztem, hogy hiába ez a kedvenc nevem, erre a gyerekre nem fog illeni. És kapott egy kevésbé kedvencet, ami viszont tényleg sokkal jobban áll neki. Szóval terhesség alatt is nagyon tudnak változni a névpreferenciák. Ne aggódj, meg fogod találni "A nevet", mikor aktuális lesz. :)

2014. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nővéremmel egyikünk se vár gyereket, de nem olyan rég dumáltunk, hogy mi tetszik nekünk, és teljesen egyszerre rávágtuk ugyanazt a nevet.


Eleinte engem is kivert a víz, mert belehabarodtam a névbe, de pár hét alatt hozzászoktam ahhoz, hogy lehet nem én fogom így hívni a gyerekemet, de az unokahúgomat igen :)

Igen, végül én engedtem át, méghozzá azért, mert az ő vezetéknevükhöz alliterál a név, így könnyebb volt, de amúgy is engedtem volna.

Azóta beleszerettem egy másik névbe, ami még páromnak is sokkal jobban tetszik.


Annyit tudok javasolni, hogy engedd el a nevet, lehet 3 fiad lesz, nekik meg most lesz babájuk.


Amúgy mi a név?

2014. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!