Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Verekedés a suliban. Kisiskolá...

Verekedés a suliban. Kisiskolás korban mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

A másodikos fiam ma kapott egy intőt, mert állítása szerint az osztálytársa megrúgta, ő pedig visszarúgott, a tanár pedig látta mindezt. A másik fiú komolyabb beírást kapott, mert neki már volt máskor is ilyen.


Ti ilyenkor mit mondtok a gyereknek?


2015. jan. 14. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez volt-e a helyes, de a barátom öccse elsős és majdnem ugyanez történt vele. Az anyukájuk memondta a tanárnőnek, hogy nagyon sajnálja, de nem fogja leszidni a kisfiút, amiért megvédte magát. Ezzel egyetértek, és mivel azóta nem történt ilyen, szerintem ez volt a helyes reakció. (Azóta a kisfiút se bántják, mert látta mindenki, hogy vele nem érdemes ujjathúzni)
2015. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát megvédte magát,szerintem ez oké,persze nem azt kell mondani hogy jól van fiam jól tetted,ha nem is úgy hogy egyből visszarúg,de védje meg magát.Bár engem is erre neveltek volna,még ma sem igazán tudom megvédeni magam,ha pl szóban sértegetnek(nő vagyok).
2015. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt kérdeztem tőle, amikor elmondta, hogy szerinte megérte-e visszarúgni :) Azt mondta, hogy nem, de mégsem hagyhatja, hogy bántsák.

Tökéletesen igaza van, így annyit mondtam, hogy ez nehéz ügy és mi felnőttek sem tudjuk mindig eldönteni az adott pillanatban, hogy amit teszünk, az mennyire jó, csak igyekszünk az akkor leghelyesebbnek tartott döntést meghozni, így előfordulhat az is, hogy hibázunk, de azt is fel kell vállalnunk és tanulnunk kell a hibáinkból.

Azt hiszem érti ő is, hogy néha milyen nehéz és igazságtalan az élet :)

2015. jan. 17. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól válaszoltál neki, ez van, nem lehet mit tenni.

Amúgy én tanító néninél kérdeznék rá négyszemközt h legközelebb ha ilyen történik milyen viselkedést vár el a gyerektől? Hagyja magát szétrúgni, amíg nem történik valami? Miért nem szaladt v kiabált oda már az első rúgás után, miért várta meg amíg tovább fajul a dolog?

Félreértés ne essék, nem a tanárt hibáztatom, de kíváncsi vagyok ő hogy képzelte, mi ilyenkor a helyes viselkedés ha szerinte az önvédelem büntetést érdemel? El nem tudom képzelni, mert nekem az önmagam megvédésén kívül más nem jut eszembe.

2015. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy lehet ilyet mondani hogy nem helyes. Rúgd szét a seggét hogy megemlegesse.
2015. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!