Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak pelusba kakil, mi a...

Csak pelusba kakil, mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Kisfiam áprilisban múlt 3 éves. Elég nehezen lett szobatiszta, de most már nem pisil be se nappal se éjszaka. Kakilni viszont csak pelusba tud. Tegnapelőtt kis rábeszélésre sikerült neki a wc-be, ezen felbuzdulva megbeszéltük vele, hogy odaadjuk a pelusait a kisbabáknak, ő nem túl lelkesen, de belement. Tegnap nem kakilt egyáltalán, ma pedig már sírt, annyira kell neki, de nem megy neki se a bilibe se a wc-be.

Én pedig tanácstalan vagyok. Várjam meg, amíg magától szól, hogy nem kell neki pelus? Vagy azért vagyok én az anyja, hogy megtanítsam bizonyos dolgokra, és ehhez tartozik a wc-használat is? Szerintem ő már nagy ehhez. Mi van, ha magától még évek múlva sem lesz hajlandó wc-be intézni a dolgát? Olvastam itt egyszer egy olyan gyerekről, aki még első osztályos korában is csak pelusba kakilt, mit mondjak, nem nyugtatott meg.

Tanácstalan vagyok. Akinek hasonló problémája volt, tehát már nagy volt a gyerek, és még mindig csak pelusba intézte a nagydolgát, az hogyan oldotta meg?

Az elméletet (ragaszkodik a kakijához, stb) ismerem, engem a megoldás érdekel. Köszönöm!


2013. aug. 15. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én így két nap után inkább ráadnám a pelust, mert ha sokáig vissza tartja, abból is baj lehet, és ha egyszer fáj neki a kakilás, akkor az további problémákhoz vezethet, hogy akkor már majd nem is akar kakilni.

Ezt csak onnan tudom, hogy én ovis koromban ezt csináltam, mivel kemény volt a széklet és fájt, onnantól elhatároztam, hogy többet nem kakilok, és ebből hónapokig (vagy talán évekig) is tartó kínlódás lett.

Itt is olvastam már ilyen esetről.

Szóval lehet, hogy csak a saját tapasztalatom miatt, de én inkább fontosabbnak tartanám a mindennapi kakilást - még ha pelusba is - minthogy így bezavarjon.

2013. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Add vissza neki a pelenkát!!Komoyan mondom én ezen végig mentem,soakt olvastam itt a GYIK-en is erről és kivétel nélkül mindenhol az vált be hogy ne sürgesd!!Sok gyerek a teste részének gondolja a kakit és nem akar tőle megválni,pláne úgy hogy bili vagy wc!Szóval hagyd és ne rágódj a témán de legfőképpen vele ne éreztesd hogy téged ez zavar!!

TÜRELEM,TÜRELEM,TÜRELEM!

2013. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

várj vele, ne erőszakoskodj, adj neki a kakihoz pelust

mi ugyanezen mentünk végig, de már wc-zik, és nem 6 éves! engem is ezzel riogattak, én sem tudtam mit csináljak, erőltessem vagy sem, de most már tudom, nem szabad erőltetni, megoldódik magától!

mi úgy jártunk oviba kb 3 hónapig, hogy csak pelusba kakilt, az oviban ki sem derült, mivel hazahozta :)

eleinte a csillagokat is leígértem, zsaroltam, de semmi nem használt, ha nem kapott pelust, inkább nem kakilt :( aztán ráhagytam, néha megemlített, de semmi

aztán egyszer mondtam neki hogy 4 db pelus van itthon, ha elfogy vennem kell megint egy csomaggal, pedig ezen a pénzen vehetnék neki egy kisautót is, na ekkor megpróbálta, de láttam a szemében a félelmet, mikor a wc-be esett a kaka (félnek elengedni) viszont utána örömtáncot jártam, dicsértem, jutalmaztam, és soha többé nem kellett a pelus :)

megoldódik ne félj!

2013. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk, és engem is azzal riogattak, hogy még 6 évesen is ez lesz. Már 3 hónapja szobatiszta volt. De éjszakára adtam rá pelenkát, és reggelre mindig ott volt a kaki, jól ki is csípte. Akkor a védőnő azt mondta, hogy ne adjak rá pelenkát, de ezt éjszakára még nem akartam bevállalni.


Már rég jártunk oviba, amikor elkezdte, hogy nappal a bugyiba. Volt olyan, szerencsére hétvégén, hogy 3-szor is egy nap. Na, gondoltam, ha ezt az oviban is előadja, akkor haza fogják küldeni, hogy nem szobatiszta. Szerencsére ott nem csinálta, de ez ment 3 hónapig. Minden délután. A férjem már vissza akarta adni rá a pelust, de én nem akartam.


Mondtuk neki, hogy lesz csoki, ha a wc-be kakil, de sokáig nem érdekelte. Egyszer elkezdett próbálkozni, ráült a wc-re nyomott, nyomott. Leszállt a wc-ről, belenézett:

-Hm, nincs kaki, nincs csoki.

Olyan édes volt. Másnap lett kaki. Vagy 2 hétig minden nap csokit kellett érte adni, aztán szerencsére elfelejtette.

Ne erőltesd, majd eljön ez is, én is azt mondom.

2013. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
OFF, bocsánat, de ez annyira aranyos : "Hm, nincs kaki, nincs csoki." :)))))))))))))))
2013. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanígy volt, majd dokinénink modnta neki egyszer, hogy jaj hát ilyen ügys nagy lánynak már a bilibe kell kakálni, pár nap múlva, bilibe kakált és mikor végzet az volt az első kérdése, hogy felhívjuk doktornénit? Akkor pedig a dokinál, teljsen úgy tűnt nem is figyel a doktornőre, de mégis ... ja és ő is elmúlt már javában 3 éves.
2013. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Vágül ahogy kiírtam a kérdést, siekrült neki a bilibe, nagyon meg volt elégedve magával, kapott érte egy játék motort, egész este azzal játszott, de nem vehetek neki minden nap több ezres ajándékot. Nem tudom, mi lesz, remélem hamarosan megoldódik a probléma.
2013. aug. 16. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!