Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek vállal valaki gyereket?...

Körmendi Mátyás kérdése:

Minek vállal valaki gyereket? Nem érzik az emberek a felelősséget?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy éppen babázáshoz van kedve az embernek vagy a gyerekén keresztül akarja elérni mindazt, ami neki nem sikerült az életben, de abba nem gondol bele, hogy felelősséggel tartozik a gyereke iránt?


Megszületik a baba és fog élni kb. 80 évet, amit végig kell kínlódnia. Biztos van jogunk rendelkezni egy emberélet felett, csak azért, mert nekünk kedvünk van hozzá, hogy ő éljen?


2015. jan. 18. 11:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
65%

"Megszületik a baba és fog élni kb. 80 évet, amit végig kell kínlódnia."


Mindenki abból indul ki, amiben saját magának része volt. Én 27 év alatt eddig nem éreztem úgy, hogy az élet csak és kizárólag kínlódásból állna, igenis vannak jó dolgok, amik széppé teszik az életet. Tudom, hogy téged zavar, hogy nem mindenkinek gyötrelmes az élete, de azt talán te is megérted, ha racionálisan végiggondolod, hogy ezért igazán felesleges másokat felelősségre vonni. Nem azt mondom, hogy nekem olyan könnyű volt eddig az életem minden perce, elhiheted, voltak benne nehéz időszakok is, amiket nem kívánnék másoknak, de ugyanígy voltak és vannak benne nagyon jó dolgok, amikre azt mondom, hogy érdemes miattuk a világon lenni.

És igen, a felelősségem teljes tudatában vállaltam gyereket, illetve szeretnék még egyet, és azt szeretném, hogy boldog emberek legyenek, akik észreveszik az életben a jót és szépet is. Azt nem ígérhetem nekik, hogy soha semmi nehézségben nem lesz részük, viszont a legtöbb, amit tehetek, hogy felkészítem őket a rájuk váró viszontagságokra is, meg arra, hogy hogyan tudják elkerülni azt, ami elkerülhető. De hogy csak azért ne legyen gyereke valakinek, mert lehet, hogy nehézségekkel is szembe kell nézniük, az pont olyan, mintha azért nem lépnél ki az utcára soha, mert hátha a fejedre esik egy tégla.

2015. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-.. . Ezt a kérdést nem te írtad ki anno? Nagyon hasonló a két kérés lényege.. ha nem akkor lelkitársra találtál kedves kérdező!
2015. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Te beteg elme vagy,kérdező!Egy lelki nyomorék.Nekem 3 gyerekem van,és képzelt el,nem kínlódnak!A legnagyobb külföldön jár egyetemre,a két kicsi is éli a boldogságos gyerekkorukat.A maguk kis harcaival együtt.És biztosíthatlak,hogy boldog felnőtté fognak válni Ők is!És remélem nem 80,hanem 100 évig fognak élni!
2015. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Menjél pszichiáterhez!
2015. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azért nem kell neki menni és betegnek tartani mert másképp látja ezt. Szerencsés a ti gyereketek mert tudjátok neki biztosítani a normális életet, de nézzétek csak meg akár csak nálunk mennyi ember még ruháztatni se tudja 1 gyerekét, nem hogy egyetemre és külföldi utaztatásokra, szórakozásra teljen és 3. okos telóra. Más, amikor van lehetősége a gyereknek és nagyon más, amikor csak tenglődik valaki.
2015. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
60%
Zoliman válaszadó:de nekimegyünk a kérdezőnek,mert ha figyelmesen olvasod el,amit írt MINDENKIT elítél,aki gyereket vállal.....szerinte gyereket vállalni felelőtlenség,és az egész élet csak kínlódás.Hát ezért tartjuk beteg embernek.Ennyi.
2015. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!