Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg baj, ha bölcsis...

Tényleg baj, ha bölcsis beszoktatásnál nem sír a kisgyerek?

Figyelt kérdés
Beszoktatás alatt vagyunk épp, eddig 3 napot voltunk, 1-3 órákat volt nélkülem a lányom, és eddig sosem sírt, teljesen jól eljátszott, amikor érte mentem, mindig nagyon megörült nekem, puszilgatott, ölelgetett. Jó ez így? Vagy még csak most jöhet a fekete leves?
2015. jan. 27. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani hogy amelyik gyerek először nem sír az majd később fog, aki először sír az utána nem fog. Én tapasztaltam mind a kettőt, fiam eleinte sírt, majd abbahagyta,lányom eleinte nem sírt,pedig nagyon féltek tőle,hogy lesz el nélkülem,mert beszoktatásnál nem mozdult mellőlem, majd másfél hónap múlva kezdte,hogy minden reggel sír ha menni kell.
2015. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Pont jó lelkiállapotban kezdtétek. Lesz még rosszabb, sajnos. Nincsenek felkészülve az elszakadásra, és ez meg fog jelenni.
2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő. Mikor én vittem beszoktatni a gyerekemet, akkor volt ott egy kislány aki EGÉSZ nap bömbölt. Őt egy hónappal korábban szoktatták be, és akkor esett le neki a tantusz, hogy ezentúl már minden nap így lesz.

Az enyém is úgy viselkedett, ahogy te is írod. Nos nála nem volt semmi probléma, 1 hét volt olyan, hogy reggel mikor mentünk, akkor ellenkezett, meg sírt (mindig jobban, eslő nap csak akkor mikor a csoportszobába mentünk be, második nap már az átöltözés alatt, harmadik nap, mikor bekanyarodtunk a bölcsihez, 5 nap meg már itthon rákezdte) de miután átadtam fél percen belül megnyugodott (még hallottam az előszobában, ahogy elhallgat) és azóta se volt sírós, és nem is mondták, hogy bármikor sírt volna.

2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ezt olvastam, hogy sokszor az ilyen gyerekeknél később és máshogy csapódik le az elválás okozta stressz, pl éjjel gyakran kelnek, hisztisebbek, engedetlenebbek lesznek. Nem tudom örüljek-e ennek, hogy eddig ennyire jól megy minden. Egyébként csak heti 3 napot fog járni egyelőre, tehát még nem "teljes munkaidőben" gyűri majd a bölcsit.
2015. jan. 27. 11:51
 5/15 anonim ***** válasza:

gyerek függő a dolog

nekem egyik lányom sem sírt soha

simán bement mint akinek ez lenne a dolga :-)

mind a kettővel kb 1 hét alatt beszoktunk 2. héttől bent alvás

ennyi volt


azt nem írom le h a fiammal kész kínszenvedés volt az első év :-D

2015. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Jópár gyerek nem sír még az első hetekben, aztán rájönnek, hogy ez így marad és akkor lesz nehéz pár hétig a dolog.
2015. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Az én fiam sose sírt. Élvezte a gyerek közösséget. Sőt! délutánonként még haza se akart jönni :)

Első nap pár órát maradt ott, majd pár nap múlva már egész nap.

Egyébként nagyon anyás azóta is (7és fél éves most)

de ő élvezi, élvezte mindig is a gyerek közösséget. Szüksége is van a gyerekeknek, hogy a saját korabeliekkel játszanak....

szóval nem kell készpénznek venni hogy fordulat állhat be!

2015. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekből semmilyen következtetést nem lehet levonni, hogy mi lesz majd később. Komolyan.
2015. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezzel így nincs baj, sőt jó is hogy elvan a gyerek másokkal és nem ragaszkodik hozzád minden pillanatban mert ezzel a későbbiekben, majd oviban meg iskolába is könnyebben fogja elviselni azt a több órát nélküled, és sosem baj ha ilyen jól elvan a többiekkel mert ezzel a társasági életbe is könnyebben fog majd boldogulni ha már elmúlt 10 éves, meg felnőttkorába is sokkal közvetlenebb lesz ha új környezetbe kerül és még sorolhatnám.


Persze megeshet hogy így ha 2-3 óránként mész érte ezt megfogja szokni majd és ha több órára hagyod ott akár reggeltől délután 2 ig vagy ameddig kell akkor lehet hogy majd fog sírni utánad mert megszokta hogy x ideig játszik és utána mész is érte, a gyerekek biológiai órája nagyon jól ketyeg simán megérzik mikor jön majd el az idő és mikor mész érte, és ha nem állítasz be akkor sírás lehet majd a vége, ha hosszabb időre hagyod ott. Meg kérdezd ki az ottani felügyelők véleményét is hogy ha elmész akkor mire figyelj mit mondj a gyereknek. Ha azt mondod hogy ebéd után mész akkor valószínű hogy addig nem lesz majd vele gond. De ez sajnos nagyon egyén függő mennyire fogja fel, mennyire érti majd meg, és mennyire akarja ő ezt, mennyire érzi majd jól magát. Én javaslom hogy próbáld meg apránként a beszoktatási időt növelni mondjuk nem 3 órát hagyod ott hanem 4 et vagy amennyit lehet. A mi kislányunkat elején könnyen betudtuk szoktatni de amikor több órára kellett otthagyjam akkor volt sírás megállás nélkül és mi ezt a módszert csináltuk végig hogy fokozatosan növeltük az időt és szépen hozzá is szokott. Szerencsére megtudtuk oldani mert a bölcsi a házunktól gyalog 5 perc tempósabb sétával 2-3 perc alatt ott vagyok, a munkahelyem meg 10 percre van onnan, a páromé meg 30 percre ugyan de autóval 5-10 perc neki.

2015. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nagyon sírt de megszokta,a barátnőm kislánya simán ment bölcsibe és 1 hónap után döbbent rá hogy akkor ez most mindig így lesz már.Már rendesen járt bölcsibe és 1 hónap után újra kellett kezdeni mindent kvázi a beszoktatást.



Az szokták mondani hogy akkor van baj ha túl könnyű az elválás mert ott nincs meg a gyerek szülő között a megfelelő kapcsolat és az sem jó ha különösen nagyon sír elválásnál mert ott meg az a baj.

2015. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!