Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg baj, ha bölcsis...

Tényleg baj, ha bölcsis beszoktatásnál nem sír a kisgyerek?

Figyelt kérdés
Beszoktatás alatt vagyunk épp, eddig 3 napot voltunk, 1-3 órákat volt nélkülem a lányom, és eddig sosem sírt, teljesen jól eljátszott, amikor érte mentem, mindig nagyon megörült nekem, puszilgatott, ölelgetett. Jó ez így? Vagy még csak most jöhet a fekete leves?
2015. jan. 27. 11:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.

Nincsenek hiú ábrándjaim afelől, hogy ha az első pár nap ilyen könnyen ment, akkor ez mindig így lesz, csak nekem rémálmaimban mindig úgy jelent meg a bölcsibe-szoktatás, hogy a gyerek belém csimpaszkodva üvölt és le nem lehet rólam szedni már a legelejétől. Ehhez képest eddig semmi probléma, semmi sírdogálás nem volt, és ez kicsit meglepett, mert abszolút nem erre számítottam.


Nagyon szoros és bensőséges a kapcsolatunk a kislányommal, de nem az a matrica-gyerek, napközben néha odajön hozzám, megsimogat, megölel, aztán rohan tovább, de sosem volt az a tipikus ölbe-baba. Ennek ellenére, mint írtam, mindig nagyon megörült, ha ismét találkoztunk bölcsi után.

Egyébként korábban már többször is volt nélkülem, eddigi 19 hónapjában kb 5-6 alkalommal előfordult, hogy nagyszülőknél maradt délután, és ők is fektették le aludni. Ezeken az alkalmakon is minden problémamentesen zajlott. (ebből kifolyólag lehet nem kellett volna meglepődnöm ennyire ezen a pár napon, na mindegy)

Bocsi, jól elbeszélgetek itt magammal, csak jár az agyam egyfolytában a téma körül.

2015. jan. 27. 13:02
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sem sirt soha a kisfiam sem a bolcsibe sem az oviba. Miert lenne baj az, hogy nem sir? En orultem neki, hogy ott is felszabadult, jol erzi magat, szereti a gondozokat es a gyerekeket. Konnyebben tudtam igy a munkara is koncentrallni mert nem fajjo szivvel hagytam ott a siro gyereket. Nallunk nem volt fekete leves.

Meg mi felnottek sem vagyunk egyformak. Egy uj munkahely valtasnal van aki konnyen veszi az akadaljokat es mar elso nap utan jol erzi magat es van akinek ido kell.

2015. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Sok ostobasàgot össze tudnak hordani az emberek. Egyàltalàn nem baj ha nem sìr, sőt azt jelenti, remek köztetek a kapcsolat, a kötődés a bizalom, és azt is, hogy anyukàja biztos magàban megbìzik abban akire hagyja, el tudja engedni. Amelyik gyereknek nem könnyen az elvàlàs ott van a gond vagy a szülő-gyerek kapcsolatban vagy ott,hogy anyuka képtelen elengedni a gyereket, még rosszabb ha még sír is mikor a gyerek közösségbe kerül. Nem biztos hogy sír 2-3hét múlva aki az elején nem sírt, abszolút nem "kötelező", hogy a gyerek sírjon.
2015. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*nem megy könnyen
2015. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves múlt amikor elkezdte a bölcsit. Sohasem sírt, az oviban sem ma már iskolás és még nem jött ki semmilyen szinten az elválás okozta "stressz". Bármikor bármilyen helyen, helyzetben és közösségben gyorsan feltalálja magát.
2015. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!