Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kombinált teszt eredményem...

Regina1978 kérdése:

A kombinált teszt eredményem 1:65 Pozitív Down-kórra. Mindenféleképp kell magzatvíz vizsgálat?

Figyelt kérdés
Tavaly már elveszítettem egy 21 hetes terhességet magzatvíz vizsgálat után és most nagyon félek.

2015. jan. 29. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt.

A korod játszik közre a rossz eredményben.

Van ultrahangon is látható jele az esetleges Down-nak?

Nem kötelező a vizsgálat, ha mindenképp megtartod a babát.

Nincs kizárva, hogy gond van, persze nagyobb az esély, hogy semmi baja a babának!

Van nagyon drága teszt, ami ugyanolyan biztos, mint a boholy és magzatvíz mintavétel.

Ha megtehetitek, inkább arra menj el.

[link]

2015. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a nyakiredő az uh.-n?
2015. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ilyen előzményekkel én mindenképp megpróbálnék minden követ megmozgatni annak érdekében, hogy megcsináltathassam a Prena-tesztet (van még 3féle, ezeknek nem tudom a nevét sajnos)


Az 1:65 is eléggé indokolná a további vizsgálatot ...

2015. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
-is. bocsi
2015. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ultrahang lelet negatív volt.A nyaki redő 1,6 mm,az is normális.
2015. jan. 29. 19:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Magzatvíz vétel után mennyi idővel vesztetted el az előző terhességedet? Mi volt a baj, volt-e szövettan (elhalt, fertőzés,stb)?


Ha 1:65 az elég esélyes Down-ra. Ha erre még nem szeretnél CVS vagy AC vizsgálatot akkor csináltasd meg a quadrát, vagyis négyes tesztet. Elmehetsz az előzőek által javasolt drága tesztekre is, amikkel csak egy gond van a drágaságukon és a 95%-os pontosságukon kívül: NEM diagnosztikusak. Ez számodra annyit jelent, hogy kimutatják azt, hogy Down kóros a gyerek, elviszed a leletet a dokihoz aki azt mondja, hogy erre nem vetetheted el a beteg gyereket, csak a lepény vagy magzatvíz vizsgálatra.

2015. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha úgy döntesz, hogy mindenképpen vállalod a babát, akkor nem kell magzatvíz vizsgálat. Ez inkább lehetőség, aminek van egy súlyos kockázata (de ezt te tudod a legjobban).
2015. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos tegnap egy újabb burokrepedés után ezt a babát is elveszítettem :(
2015. jan. 31. 16:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, sok erőt kívánok!
2015. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, tavaly nekem is meg kellett szülni egy babát 22 hetesen down szindróma miatt. Nekem is minden uh tökéletes volt, 1,6 volt a nyakiredő, de a baba downos volt. :(
2015. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!