Egy vagy több gyerek?

Figyelt kérdés
Akiknek csak egy gyerkőc van, miért döntöttetek az egy mellett, illetve akiknek több gyerkőc van miért döntöttetek a több gyerek mellett?
2015. febr. 5. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyelőre úyg gondolom, hogy csak egyet akarok, mert csak egy gyerekszobánk van és nem szeretnék 2 gyereket egy picike szobába benyomorítani. Ha majd sikerül vegyünk egy nagyobb lakást vagy házat, akkor lehet gondolkozunk tesón is.
2015. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is hasonló a helyzet, mi most vettünk egy 2 szobás házat, abból az egyik gyerekszoba, a másik a miénk.
2015. febr. 5. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
3 van, így terveztük. Egy semmiképpen.
2015. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Kettő gyerkőcöt terveztünk, a szerint is építkeztünk. Kettő gyerekszoba van, erre másodikra ikrek jönnek:)
2015. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Mi már az első születésekor megbeszéltük,hogy 3 gyerekünk lesz. Én nagycsaládban nőttem fel,imádtam,engem ez hajtott, a férjemnek 1 tesója van,de nagyon család és gyerek centrikus,így ő is vágyott a sok gyerekes létre. 11 év alatt megszületett mind a 3. Szuper jól érezzük így magunkat,imádjuk őket,és ezt a létet,el sem tudnám képzelni,milyen lenne ha csak a lányunk lenne nekünk...furi..ép beszélgettem erről Vele is,kérdeztem,milyen lenne,ha csak Ő lenne,egyke lenne,annyit felelt,nagyon rossz! :) Ez azért tök jó érzés,hogy nem teher számára a 2 tesója,és sokat kérdezget,nem-e lenne még egy tesója...megfordult a fejünkbe a 4. baba gondolata is. Majd kiderül hogy alakulnak a dolgaink,és mit hoz a jövő. 3 szobás családi,kertes házban élünk,elférnénk kényelmesen,nagyok a szobák,simán lehet mindegyiknek külön külön kis szobarésze ha igénylik,le tudjuk majd rekeszteni. Úgy gondolom viszont,nem minden párnak való a sok gyerek,van akinek tényleg teher még az az 1 is,vagy nem bírja idegekkel 2-val sem.Én ezt elhiszem,nem vagyunk egyformák,és soha nem ítélkezek,bezzeg ők felettünk sűrűn pálcát törnek.(tisztelet a kivételnek) :( Ami elszomorító. Mert nem tudhatják milyen ennyi gyerekkel,biztos a családira szüljük stb... nos nem mindenki a családira alapozza a jövőjét.Sok gyerekkel is lehet normális életet élni,és megadni nekik ami az egészséges fejlődésüket szolgálja,mind testileg mind lelkileg.
2015. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy fiunk van, nem is tervezünk többet. Vannak anyagi okai, a türelmemet egy gyerekre érzem elégnek és a munkámat sem hagyhatom újra évekre ott.
2015. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereket terveztünk, anyagi és érzelmi okokból egyaránt. Biztos nagyon jó is tud lenni a nagy család (anyukáméknál ezt tapasztalom), viszont a férjem testvérei épp ennek az ellenkezőjét demonstrálják.

Úgy érzem, csak egy gyerekre van jelenleg energiám, a körülményeink viszont még ahhoz is nagyon szerények. Ha nem volnék olyan "öreg" amilyen, akkor nagyobb korkülönbséggel elgondolkoznék a másodikon, de így már nem fér bele az időmbe.

2015. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, mint az előttem szóló.

Nekünk is max. egy gyerek fér be anyagilag, az is fogszívva. De a fizikai kapacitásunk is ennyit engedne meg.

Mindketten nagy családban nőttünk fel. Mi gyerekkorunkban húztunk szét a tesóimmal, felnőttként összetartóbbak vagyunk, barátomnál éppen fordítva történt.

2015. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kettőt terveztünk, kettő van. A nagyobbik születése után én meggyőzhető lettem volna az egy gyerekes létről, sokat beszélgettünk a férjemmel róla, lett egy második is. Nekem egy tesóm van, a férjem egyke. Ő sokszor mondta, h jó látni minket a tesómmal, örülnek ha a gyerekének is lenne erre lehetősége. Neki hiányzik egy testvér, főleg, hogy már a szülei sem élnek. Anyagilag belefér, most gyesen határeset, a tartalékainkat éljük fel, de majd jobb lesz, ha dolgozok. De épp tegnap mondta a nagyobbik (5 éves), hogy milyen jó, hogy neki van testvére. Ez most téma az oviban, többnek születik kistesója nemsokára.
2015. febr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim csak egyet akartak nem anyagi okok miatt mert szerencsére jól élünk de egyre akarnak minden energiát és pénzt fektetni ☺
2017. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!