Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne a véleményed arról,...

Mi lenne a véleményed arról, ha anyósod (nyugdijas, egyedül él, férje meghalt) a szomszédban lakna, és se ö se a férjed soha semmit nem segitenének a gyerek felügyeletében?

Figyelt kérdés
ö lenne az egyetlen rokonod, és soha egyszer nem kérdezte volna meg hogy vigyázzon e a gyerekedre egy órát, ha pl. neked hivatalos ügyet kéne intézned, valamint férjed ugyanugy mint a nagymama, semmit nem segitene, tehát minden egyedül rád szakadna, és ök ketten ezt végignéznék?
2015. febr. 14. 09:00
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
22%

Délután is van ügyfélfogadás szinte mindenhol. Még a NAV-nál is.

A férjed köteles törődni a gyerekéről és köteles gondoskodni, támogatni az anyját is.

Az anyja már megtette a magáét, amikor felnevelte (úgy ahogy) a SAJÁT gyerekét.


Akadj már le az anyósodról és a férjedet piszkáld! Őt van jogod!

2015. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
ok tehát mivel anyósóm szerzett rokonom,attól még a gyerekem nagymamája nem??nem is értem,milyen kegyetlen világban éltek ti.Férjem hiába a hozzátartozom,ha az apehba csak délelött tudok menni,ö meg mindig este ér haza.
2015. febr. 14. 13:41
 23/57 anonim ***** válasza:
34%
Senki nem azt írta, hogy normális, hogy a nagymama nem kiváncsi az unokájára. De ha nem akar rá vigyázni bármi okból, akkor mit számít, hogy idegen válszolók szerint nem normális? Attól változni fog? Meg kell oldanod egyedül, tetszik nem tetszik. Ha nem lenne a közelben nagymama, hogy oldanád meg? Vagy amíg otthon vagy a kicsivel, nekem intézel ügyeket?
2015. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
66%
szerintem teljesen érthető, amit írsz. Viszont ha az anyós nem akar segíteni, nem kényszerítheted erre. Megkérheted, szép szóval elmondhatod, de ha nem megy, semmit nem tudsz tenni. Meg kell próbálni egy olyan életvitelt kialakítani, ahol lehetőség van a mindennapi dolgok elintézésére. Vegyél esetleg egy háti hordozót, hátha abban elvan a gyereked. Vagy próbálj olyan dolgokat magatokkal vinni, amivel a helyszínen kicsit le lehet foglalni. Ha nem megy, akkor pedig fizess valakinek 1-1 órára. Nagyon sok ismerősöm ezt csinálja, ha nincs más megoldás. Nézz körül, mit lehet tenni, van-e esetleg olyan szomszédasszony, barátnő, bébiszitter, segítő, bárki, aki tud segíteni. Szerintem teljesen felesleges pazarolnod az idődet az anyósra, látszik, hogy ő nem akar segíteni.
2015. febr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Akkor vitatkozzunk tovább:Ausztriában kell mennem az Apehhoz ahol 2ig van ügyintézés!nem hiszed?nézz utána!szóltam a férjemnek,hogy vegyen ki szabit emiatt,de most nem kap!viszont nekem határidöre el kell valamit intéznem!akkor?következö tanácsod?nehogy ám anyós megszakitsa egy órára a tv nézést!igazából semmi köze az unokájához!szánalmas vagy.amugy irtam hogy nem vagyok az ilyen lelketlen emberek véleményére mint te,akiknek családon belül nem alap a segitségnyujtás.Nagyon fura családból származhatsz,ha te senkire nem számithast a családon belül,és neked ez a természetes.Sajnállak ezért.
2015. febr. 14. 13:45
 26/57 anonim ***** válasza:
64%
mi rengeteg időt elpazaroltunk egy ilyen anyósra, feleslegesen. Azóta úgy fogom fel, olyan, mintha nem is létezne, akkor is meg kellene oldani mindent egyedül. Mondjuk egyébként ő ki is fejtette nekünk, hogy ő sem kapott segítséget az anyósától, mi se várjunk. Egyetlen embert minősített ezzel...
2015. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
36%

Hát kérdező, én eddig melletted álltam, de egyre furább vagy..

Férjed vegyen ki szabit, amiért neked ügyet kell intézni.. Tényleg, miért nem viszed magaddal a gyereket? Hordozó kendő v bármi?

Idáig arról írtál, úgy beszéltél róla, mint aki nem hajlandó segíteni, de mivel nem kap szabadságot, sok választása nincs. Azt írtad végignézik, h minden rád szakad, hát aki dolgozik, az nem nézi végig...


Anyósod hányszor és milyen indokkal mondott nemet? Bár azt hiszem nem is kell erre válaszolnod, mert őt kéne szapulnunk valszeg, akkor lennél elégedett, de aki nem így tesz, az menjen a búsba és lelketlen. Hát, no comment.

2015. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Nem utolsó valamit nagyon félreértettél.Az menjen a busba,akinek a családon belüli segitségnyujtás nem alap,és furcsa,szokatlan.Legutobb elvittem magammal az apehba,és addig orditott amig haza kellett mennem vele.Ilyen a gyerekem temperamentuma,nem szereti a hordozókendöt se a babakocsit.Le akar menni és a földön mászni.tehát egyik kezembe a gyerek aki rángatja ki magát a kezemböl a másikban a toll amivel irnom kéne.de nem tudok mert rángatja magát a kezemben.Anyós ne szakitsa meg a tv nézést,teljesen igazad van.Szerintem ez meddö vita,én vagyok a bünbak.
2015. febr. 14. 14:17
 29/57 anonim ***** válasza:
63%
ha nem tudod elvinni, akkor keress segítséget. Valahogy meg kell oldani a helyzetet, nem? Csak pazarolod az idődet az anyóssal, lásd be. Nem akar segíteni, ilyen. Vagy mit akarsz, odaállsz egy pisztollyal a feje felé és fenyegeted majd? Ha nem jó a háti hordozó és az sem, hogy vigyél a gyereknek játékot oda, akkor fizess meg valakit. Mindig van megoldás.
2015. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
a kérdés az volt,mi a véleményed erröl.Nem az hogy babysittert kéne e fogadni.
2015. febr. 14. 14:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!