Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne a véleményed arról,...

Mi lenne a véleményed arról, ha anyósod (nyugdijas, egyedül él, férje meghalt) a szomszédban lakna, és se ö se a férjed soha semmit nem segitenének a gyerek felügyeletében?

Figyelt kérdés
ö lenne az egyetlen rokonod, és soha egyszer nem kérdezte volna meg hogy vigyázzon e a gyerekedre egy órát, ha pl. neked hivatalos ügyet kéne intézned, valamint férjed ugyanugy mint a nagymama, semmit nem segitene, tehát minden egyedül rád szakadna, és ök ketten ezt végignéznék?
2015. febr. 14. 09:00
1 2 3 4 5 6
 31/57 piroska és a farkas ***** válasza:
75%
Najó.Èn úgy gondolom, h egy családban nincs olyan h én ügyem , te ügyed. Mi ügyünk van. Igen, akàr olyan àron is h szabit kéne miatta kivvenni.A nagymamàt, aki pedig nem sok joggal hoddja ezt a "nevet" kényszeríteni valóban nem lehet, de a kölcsönösségre azért fel lehetne hívni a figyelmét. Nem muszàj őt kocsikàztatni, nem csúszik az út. Viszont vmiért úgy gondolom, a férjed szàmàra evidens h az anyukàjàt segíti, az viszont nem, h hàzastársként téged segítsen, és ez gàz. Ha van olyan szitu napközben amikor anyós igényelne téged/ tőled segítséget, mondj nemet pàrszor.....
2015. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
61%
figyelj, az a véleményem, hogy egy nagy.... az anyósod. Ide bármilyen számodra érvényes szót behelyettesíthetsz. Eddig próbáltalak megérteni, tanácsot adni, feleslegesen. Szitkozódj, haragudj akkor anyósra, meg szerencsétlenkedj az ügyeid megoldásával. És ne, ne fogadj bébiszittert, hanem haragudj a világra. Magadat teszed csak tönkre, de a te dolgod. Nagyon szánalmas, mikor valaki csak nyavalyogni tud, de megoldást nem képes találni. Te pont ezt csinálod. Itt is végigoltottál már mindenkit, remélem legalább jól levezeted a feszültséget, ha a családon beül már nem tudod.
2015. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
54%

én megértem mi a bajod! nekem anyósom egy tündér volt, akkor volt a legboldogabb ha az unokájával lehetett! vitték kirándulni, csavarogni, még külföldre is :) persze apósommal, hármasban mentek. én szerencsésnek éreztem magam, hogy ilyen nagyszülei voltak! már sajnos nincs köztünk anyósom, most már tudom, hogy ő volt, após azóta ránk sem néz... nem érdekli az unokája, mi sem érdekeljük, ha bajunk van, akkor is pöfög valamit. nyáron megkértem, hogy 1 hétig vigyázzon már az unokájára napközben, mert nem elég a szabin, nem tudok 5 hetet kivenni, neki meg a kora miatt is rengeteg van és nem is szokta kivenni. közölte, hogy ő nem fogja a gyerekre PARAZOLNI A SZABIJÁT! pofám leszakad :) én anyós halála után 1 évig minden vasárnap kivittem a gyereket egy órára(20km...). ha a férjem dolgozott, akkor is. de vagy lefeküdt aludni, vagy bámulta a TV-t. akkor még a gyászra fogtam, azért is voltam kitartó, aztán be kellett látnom, hogy ő ilyen. azóta nem megyünk, ő sem jön, havi 1x felhív, hogy megvagyunk-e.

nem panaszkodom, csak leírtam. nekem is fáj a lelkem, nem azért mert nekem nincs segítségem, bár néha jól jönne, de megoldom. a bajom, hogy a gyerekemet megfosztják attól az élménytől amit egy nagyszülő adhat. vérzik a szívem, de tehetetlen vagyok :(

viszont a férjem természetesen segít mindenben, ugyanolyan szülője a gyereknek mint én, mindent megbeszélünk és megoldunk. csak tényleg a nyár a rossz, hogy felváltva szabizunk... :(

2015. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:
32 es te nagyon szánalmas vagy,de megfogadtam hogy ezen az oldalon ilyen embereknek nem ugrok ,mert nem fecsérelem feleslegesen az idömet rád,inkább töltöm a gyerekemmel....amugy folyamatosan keresek babysittert,ujságban ,tv ben hirdetem,de még senki nem jelentkezett.de te ugyis tudod hogy én nem keresem a megoldást....amugy köszi a részvételt,nem vagyok rád kiváncsi,kötöszködj egy másik kérdezövel ok?
2015. febr. 14. 16:02
 35/57 anonim ***** válasza:
36%

Te direkt képtelen vagy felfogni amit írok? Ha velem vitatkozol, attól megoldódik a gondod? Inkább ezt a rengeteg energiát fordítsd arra, hogy próbálj megoldást találni. És Menj a búsba te, mert felnőtt emberként nem vagy képes megoldani egy feladatot, hanem itt puffogsz. Normális családom van, Köszi, de elfogadom ha nem ugranak, mert nekem elfoglaltsgom van, amit egyébként írtam, hogy dolgozok, tehát a munkámmal "játszom". És nyugodtan vitatkozz tovább velem, ahelyett hogy megoldást találnál.


Egyébként meg szinte mindent el lehet intézni neten vagy levélben is, talán annak nézz utána.

2015. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
huuuu hát tudod no komment.te tényleg mindent jobban tudsz.azért veled nem lehet egyszerü élni.mindenkinek megmondod a frankót.na de ez már hál istennek nem az én problémám.még azt is tudod hogy Ausztriában hogyan lehet ügyet intézni,azért ez nem semmi:):)
2015. febr. 14. 16:39
 37/57 anonim ***** válasza:
26%
Ha ilyen menyem lenne felakasztanám magam... ... ...
2015. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ha én tapasztalatból tudnám, hogy valakire nem lehet számítani, legyen az anyós, anyám, keresztanya stb., akkor nem is foglalkoznék a témával, hogy miért nem. Ha nem, hát nem, erőszakkal senkit nem tudsz magad, a család mellé állítani.


Annyira mások a nagymamák a mai világban. Az én anyukám rajong a 3 unokáért, anyósom teljesen jól elvan akkor is, ha hónapokig nem látja őket. A segítségét éppen ezért soha nem is kérjük.

2015. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
78%
Tudod mit, igazad van. Nézz már magadba. Te kattogsz egy dolgon amin nem tudsz változtatni, vagy én? Borzalmas anyósod van. Az igazi anyós nem a gyerekre vigyáz a, hanem elintézni az ügyet a "kedves szerethető" menyének. És biztos lehetsz benne, jigy velem nem nehéz mert a probléma megoldására fordítani Ennyi időt, nem az anyósom szidására. Sajnálom az anyósodat és a férjedet is.
2015. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
54%
kedves kérdező: szótár elő, szánalmas szó megnézése. Rádöbbenés mit is jelent. Már azon sem csodálkoznék, ha még egy bébiszittert sem találnál. Anyósodnak igaza van, tudod ki segítene neked. És kötözködni. Nem kötöszködni. üdv: 32-es
2015. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!