Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy minden gyermek...

Igaz, hogy minden gyermek születése előtt, megvizsgálják, hogy milyen körülmények közé születik?

Figyelt kérdés
Személyesen, hogy van-e áram, víz, ilyenek... és, ha nincs, akkor nem vihetik haza? (Nem rólunk van szó :-) )

2015. febr. 15. 14:58
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%

Két gyerekem van.

Mindkettőnél kijött az illetékes védőnő, megnézte hogy hol a kiságy stb. Nálunk többször is jött, mert pont festettünk, és elég durva állapotok uralkodtak. De mire a pici megszuletett, már kész volt minden.

2015. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír! Köszönöm!
2015. febr. 15. 15:09
 3/45 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ez a védönö feladata,minden gyermek születése után (azthiszem) 48 órán belül a haza hozataltól kötelezö meglátogatnia a gyermeket. Környezettanulmányt leadni.


A terhesgondozás is kötelezö a védönönél, így már a védönök a szülés elött az utolsó hetekben is kiszoktak menni.


Az összkomfort pedig kötelezö.

De ez magyarországon nem a legjobban müködik, még mindig rengeteg otthon van áram, fütés nélkül, és a gyermekek is ott vannak.

2015. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk speciel ilyen nincs.

Senki nem jött ki ellenőrizni, hogy hová születik a kicsi. Mind a védőnő, mind pedig a gyerekorvos a kisfiunk megszületése után volt itt először. A gyerekorvos egyszer, a védőnő meg kétszer. Ennyi volt.

Szerintem ott vizsgálódnak jobban, ahol úgy ítélik meg és úgy látják, hogy szükséges.

2015. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
79%

Hát furcsa lenne, mivel Magyarországon a gyermekek 60%-a olyan körülmények között él, ahol ezek valamelyike hiányzik, és/vagy penészesek a falak, stb.

Elhiszem, hogy létezik ilyen, de mi az értleme akkor?

2015. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
73%

Igen,mindenkinél.

Az a védőnő aki nem megy ki legalább egyszer szülés előtt mulasztást követ el!

2015. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
7%

6: És honnan tudhatja a védőnő, hogy valahol él egy várandós kismama?...

Nekem eszembe sem jut bármiféle állami szervnél bejelenteni, hogy szülni fogok. 5letem sincs, hogy kinek és miért szólnék erről.

2015. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
92%
Hogy-hogy honnan tudja, hogy van várandós kismama? Kötelező terhesgondozásra járni.
2015. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%

"És honnan tudhatja a védőnő, hogy valahol él egy várandós kismama?...

Nekem eszembe sem jut bármiféle állami szervnél bejelenteni, hogy szülni fogok. 5letem sincs, hogy kinek és miért szólnék erről."


Úgy drágám,hogy a terhesgondozás kötelező része a védőnői szolgálatnál való bejelentés,regisztrálás meg a védőnővel való kapcsolat tartás :) szóval majd jusson eszedbe jelentkezni ha nem akarod a gyámügyet a nyakadba.

2015. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
78%

Én nem emlékszem, hogy szülésem előtt bárki is kijött volna ellenőrizni. Arra viszont emlékszem, hogy még szülés előtt jelentettem a dokinak, hogy másik városba fogunk menni a picivel ha megszületik, és amikor a fiam megszületett, már kaptunk is egy értesítést az új lakhelyemen az orvostól, hogy látogassuk meg. A védőnő talán 2x jött ki.


Egyébként én sem látom értelmét, mert sok cigánynál nem hogy áram vagy víz, de még a ház egyik fala sincs meg sokszor mégis 3-4-6 gyerek születik egymás után.

De ismerek személyesen is olyan nem cigányokat akiknél hasonló durva körülmények vannak, mégis ott a kis baba.

Pl: A fiatal szomszédaim. A régi vályogházukban (azzal nincs gond, hogy a ház vályog) se fürdőszoba, se wc nincs. Víz csak az udvarban van, és a 2 szobát lassan 4 év óta nem betonozták le (föld van ott). Mégis az alig 3 hónapos kislányuk ott él abban a jéghideg házban.

2015. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!