Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy minden gyermek...

Igaz, hogy minden gyermek születése előtt, megvizsgálják, hogy milyen körülmények közé születik?

Figyelt kérdés
Személyesen, hogy van-e áram, víz, ilyenek... és, ha nincs, akkor nem vihetik haza? (Nem rólunk van szó :-) )

2015. febr. 15. 14:58
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%

"Nekem eszembe sem jut bármiféle állami szervnél bejelenteni, hogy szülni fogok. 5letem sincs, hogy kinek és miért szólnék erről."


Akkor nyilván nőgyógyászhoz sem mész, szűrővizsgálatra sem, és eszedbe sem jut kórházban megszülni, ahol az első dolog amit kérnek tőled a kiskönyv (védőnő adhatja ki)


A két gyerkőcöm két különböző településre érkezett, mert költöztünk. Az első alkalommal rendszeresen jött a védőnő még szülés előtt is, otthon írta be a könyvbe a környezeti kódot (egy számsor, aminek minden száma mást takar: pl. lakóhely, iskolai végzettség...stb). Második alkalommal a védőben történt ez, és csak szülés után jött a védőnő összesen kb. 3-szor. Szóval mindenhol más a szokás, de a lényeg, hogy tényleg megnézik a baba helyét.

2015. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
70%

Bárcsak így lenne!

Minimálbérre nem lehetne vállalni egynél több gyereket!


Akkor nem hőbörögnének egyesek, hogy a 6! gyerekre nem tudja kihasználni a családi adókedvezményt.

Fizetése 70 000 ft.

2015. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
6%

És honnan lesz tudomásom arról, hogy van a világon ilyen kötelező terhesgondozás?

Én még sosem hallottam ilyesmiről.

Akkor mi van, ha úgy hordok ki egy babát, hogy nincsen tudomásom ilyesmiről?

Ki mondja meg, hogy kötelező? Ha én nem találkozom oylan személlyel, aki kötelez erre, akkor mi van?

Vagy mondjuk találkozom és kötelez, de én sz.r.k rá. akkor mi van?

2015. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
4%

11: De nem ám, mert nem a nőgyógyászatra tartozik a nemi betegségek szűrése, ott cska KAPTAM betegséget, ki még sosem gyógyítottak belőle.

Urológiára és nemibeteggondozóba járok szűrésre, amit minden partnerváltáskor, gyermekvállalás előtt és panasz esetén tanácsos elvégezni. Még a fizetős vizsgálatokat is elvégeztetem, amiket nem támogat a TB.

És nem tervezek kórházban szülni.

2015. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
68%

Hivatalosan a védőnő feladata, hogy környezettanulmányt készítsen. Nálunk egyszer volt szülés előtt, látta, érezte, hogy panel másodikon van víz, fűtés, be van rendezve a babaszoba.

A nőgyógyász fog egyébként felvilágosítani, hogyan működik a terhesgondozas. Vagy te orvoshoz sem fogsz menni terhesség alatt?

2015. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
8%

"Akkor nyilván nőgyógyászhoz sem mész"


Egyébként a nőgyógyász mióta állami szerv?

Hogy van az, hogy valaki elmegy egy magánrendelőbe nőgyógyászhoz, és arról tud az ÁLLAM????!!!


Egyébként miért nyilván?

Nőgyógyászhoz a legfanatikusabbak is 1-2 évente mennek, a 2 látogatás között simán kihordhatnak egy babát.

Tegyük fel az utolsó nőgyógyászati látogatásom után fél évvel várandós leszek, kihordom, megszülöm.

Ettől még ki szól nekem, hogy létezik kötelező terhesgondozás?

Vagy: az első együttléteim egyikén várandós leszek, kihordom, megszülöm. Kitől szerzek tudomást, hoyg kell mennem ún, kötelező vizsgálatokra emiatt?

Nekem eszembe nem jutott ilyesmi.

2015. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
3%

11: Ja, azt tudom, hogy 4 betegséget szűrnek, ha az negatív, akkor mehetsz a kórházba szülni.

De nagyon kevesen szülnek úgy, hogy bejelentkeznek előre magyar, állami kórházba szülni.

Az emberek kb. fele-kétharmada nincs benn ebben az állami "rendszerben".

Akkor az emberek felének környezetét nem ellenőrzi a védőnő szülés előtt.

2015. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
52%
Én sem tudtam, hogy van ilyen, de ha teherbe esnék, nyilván elmennék orvoshoz.
2015. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
89%

"És honnan lesz tudomásom arról, hogy van a világon ilyen kötelező terhesgondozás?

Én még sosem hallottam ilyesmiről.

Akkor mi van, ha úgy hordok ki egy babát, hogy nincsen tudomásom ilyesmiről?

Ki mondja meg, hogy kötelező? Ha én nem találkozom oylan személlyel, aki kötelez erre, akkor mi van?

Vagy mondjuk találkozom és kötelez, de én sz.r.k rá. akkor mi van?"


Nem hallottál terhesgondozásról? Hol élsz? Gondolom ha terhes leszel, vizsgálatokra sem fogsz járni, ultrahangra sem, semmire. Gondolom az se baj, ha születik egy súlyosan fogyatékos gyereked, amit a szűrővizsgálatokkal már a terhesség elején tudni lehetett volna, és tenni ellene. De nem baj, majd megszülöd otthon.

De gondolom nem szültél még, azért írod, hogy nem tervezel kórházban szülni.

Hihetetlenül felelőtlen vagy, remélem nem adod tovább ezeket a selejtes géneket, és inkább nem szaporodsz.

2015. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
90%

Vicces vagy 66%-os. A szűrővizsgálatot én nem a nemi betegségekre értettem, hanem azokra, amik a baba egészségét vizsgálják.


A nőgyógyász annyiban állami "szerv", hogy a TB fizeti a működését, de igazad van, lehet menni magánorvoshoz is. De aki arra veszi a fáradtságot, hogy elmegy magánorvoshoz, az feltételezem, hogy betartja a tanácsait.


Igazad van, ha akarod kijátszhatod a terhesgondozást, de az emberek nagy százaléka azért igénybe veszi. Valaki azért, mert aggódik a gyereke egészségéért, valami meg csak azért, hogy megkapja az egyszeri anyasági támogatást, amihez kell négy pecsét a védőnőtől. Igen, a kevésbé értelmes embereket a pénzzel motiválják, tehát ha másért nem is, 61500 Ft kedvéért elviselik 4 alkalommal a védőnőt.

2015. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!