Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért divat mostanában, hogy...

Miért divat mostanában, hogy a beteg gyerek fényképeit felnyomja mindenki a facebook-ra? Tudok erre valami ésszerű magyarázatot?

Figyelt kérdés

Percenként látom, hogy felteszik az ismerőseim szegény picurokat "kis betegem" és hasonló címekkel (az egyik lázas, a másik influenzás, a harmadik bárányhimlős, a negyedikkel kórházban vannak).

Valahogy annyira bánt, hogy szegény kis bágyadt lurkók arcába fényképeznek és még meg is osztják, aztán egy csomóan jobbulást kívánnak, ezeket az anyuka egyesével megköszöni.. szerintem többet segítene, ha ezalatt a gyerekkel lenne...

Meg egyébként is a gyerek nem nagyon fogja megköszöni pár év múlva, hogy ebben az állapotban kiposztolták. Én sem örülnék ha valaki a fényképemet mutogatni amin lázasan gyötrődöm.

Ez csak engem zavar? Szerintetek ez normális dolog?


2015. febr. 15. 19:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%

Nézd, valószínűleg te is teszel fel mások számára zavaró, idegesítő posztokat.

Ez sem rosszabb semmivel mint az örökbefogadandó állatok tömkelege, a "jelenleg itt és itt állok és éppen esik az eső", vagy a "ha ezt megosztod, örökre gazdag, boldog és minden egyéb leszel", és a nyáltól csöpögő idióta idézetek.

Azért divat, mert a fb is divat.

Ha nem tetszik, állítsd be, hogy csak azok posztjait lásd, akik érdekelnek.

Kb. pont annyi értelme van, mint erről itt kérdést kiírni, és ezen puffogni.

Az emberek nem egyformák.

2015. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen nem arra értettem, ahogy a 4-es meg a 9-es válaszoló írja (4-esnél le volt korlátozva, hogy ki láthatja, 9-esnél pedig más okból került ki a kép), ez így teljesen rendben van.

De 11-es válaszoló, Neked viszont azt kell mondjam igenis van különbség. Ugyanis nem akarok szegény beteg gyereknek ilyen módon betolakodni az intim szférájába, és nem értem hogy teheti ezt egy szülő közszemlére. Egyszerűen semmi köze hozzá másnak. Be lehet állítani, hogy egy szűkebb kör lássa csak a képet, ez is oké, mert elhiszem, hogy a távol lakó nagyszülők, meg rokonok, meg a közeli barátok látni szeretnék.

És egyébként az sem megoldás, hogy letiltom azokat az imserőseimet, akik kitesznek ilyesmit, mert attól, hogy nekem fáj, hogy az arcomba tolják szegény kicsit egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben, még más képei érdekelhetnek. Nem azzal van bajom, hogy posztol a gyerekéről, hanem, hogy nem gondol arra, hogy mit.

2015. febr. 15. 22:18
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar, mikor a fürdőző 4-5 évest postolják ki, úgy hogy minden látszik, ilyen szöveggel, hogy kis kukacos, stb.

Szerintem ez az intimszféra totális lerombolása, rráadásul, úgy, hogy tényleg boldog boldogtalan láthatja. Meg ugye pedofilok...

2015. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Én sem szeretem, mégpedig azért, mert ha én beteg vagyok, én sem szeretném, ha valaki lefotózna és feltenné a netre. Azért mert a gyerek pici, és nem tilthatja meg, hogy felpakoljuk a képeit, ugyanúgy joga van - ahogy írtad - az intim szférájához. A meztelen képekkel is ugyanígy vagyok.
2015. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon nem fair a gyerekkel szemben és nem is ízléses. Biztos anyuka is örülne, ha zsíros hajjal, harmadnapos lázzal a kedves papa lefényképezné és csináltatba belőle egy óriásplakátot a Bajcsy-Zsilinszky útra.... Ráírná, hogy szegény kis anygalkám belázasdotott és mögé tenne 8 szmorú szmájlit...


Bár lehet, anyuka így próbálja tárgyi bizonyítékkal igazolni a munkahelyről való táolmaradást...


Egy anti-fészbukista.

2015. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Hasonlót akartam írni, mint a 15-ös. Aki szerint annyira nincs gond ezzel, képzelje el, hogy 39-es fokos lázzal fekszik, feljön meglátogatni az anyukája, és miközben alszik belefotóz az arcába, és felrakja a facebook oldalára. Na, hogy esne? Kapna anyuka, igaz?? Na és most azton gondolkodjon el hogy ez miben más? Hogy Te felnőtt vagy? A gyereket ki lehet tenni?
2015. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ. Azt nézem majdnem mindenki le lett pontozva, akár egyetért akár nem :), nem én voltam.

Igen, a meztelen képekkel is ez a helyzet, de szerencsére azt kevesebbet látok azért. De a hétvégén tényleg kiakadtam, volt bágyadtan alvó csecsemő, láztól izzadt ovisarc 2 centiről fotózva, tiszta pöttyös, bárányhimlős kisiskolás, stb. :( Szegénykéim. Tényleg nem értem meg hogy kerülnek a facebook-ra.

A csúcs mondjuk eddig az egyik ismerősöm azzal volt, hogy "Pistike végre a bilibe kakil", alatta a képpel, ahol szegény Pistike nyom a bilin. :D Ez már tényleg borzasztó, de ilyesmi azért talán ritkább.

2015. febr. 16. 11:47
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem normálisak az emberek. Annyira fontosak a lájkok meg a megosztások, hogy emiatt nem is gondolkodnak rajta, hogy érinti ez a gyerekeküket. Az anti.
2015. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
4%
én használom a facebookot de se magamrol se a családrol nem tetem ki a facebookra képet ,mások már tetek fel képet rolam egy jó nagy cukkinivel fotoztak le egy kertben de ez a kép csak egy zárt csoportba volt elérhetö.
2015. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!