Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ez normális dolog?

Szülők, ez normális dolog?

Figyelt kérdés

A felettünk lévő lakásban élő párnak két kisgyereke van. Ha jól láttam, az egyik még babakocsis, a másik kicsit nagyobb.


Már vagy jó egy-két hónapja folyamatosan a porszívójukat hallgatjuk. Naponta vagy 5x-10x megy, még hajnal háromkor is sokszor. Először azt hittük, hogy tisztaságmániások, vagy hogy a gyerekek folyton koszt csinálhatnak, de nem. Rájöttünk, hogy a gyerek orrát porszívózzák. Onnan tudjuk, hogy jó pár hete a porszívó mellett a gyerek üvöltését is hallgatjuk. Nem hisztiből sír, ez egyértelmű; ez az a fajta üvöltő sírás, amikor egy gyerek félelmében és fájdalmában sír. Iszonyatos hallgatni. Egyszer még a nagyobb testvért is hallottuk, ahogy zokogva könyörög az anyjának, hogy hagyja békén a testvérét.


Próbálok toleráns lenni, de már a gyomromban érzem az ideget, amikor hallom, hogy felbőg a porszívó. Valami jó erős fajta lehet, mert baromi hangos, és a gyerek még azt is túlüvölti. Nem viccelek, mintha egy horrorfilmet hallgatnék. Ráadásul nem elég, hogy naponta elég sokszor szívatja az agyát a porszívóval, egy alkalommal többször is beindítja egymás után. Jó hosszú ideig nyomatja neki, min. 5 percig. A kedvenc részem az, hogy néha kedves szülő úgy áll neki a dolognak, hogy előtte "játékosan" el-elindítja a porszívót vagy ötször-hatszor, mielőtt rázendít rendesen, mint amikor a kocsi motorját pörgeti valaki. Nem nekem porszívózza vele az agyamat, de még én is rosszul vagyok tőle, mikor ezt csinálja. Mintha direkt ijesztgetné azt a gyereket, hogy "na hallod, hozom már a kínzóeszközt!"


Nem szeretnék ítélkezni, biztos a bevált módszer és a gyereknevelés is nehéz, de ezek ketten valami iszonyatos szülők lehetnek. Kora reggeltől késő estig folyamatosan dübörögnek, kopácsolnak, futkosnak a gyerekek, már a fejünk szétmegy tőle. Gyakran halljuk azt is, ahogy mindenfélét üvöltöznek a gyerekekkel. De a legrosszabb ez a porszívó, már rémálmaim vannak tőle. Nagyon sajnálom azt a gyereket, iszonyatos hallgatni, ahogy kínozzák.


Kedves szülők, most komolyan, ez normális dolog?


Utánaolvastam a neten ennek a "gyógymódnak", és azt olvastam, ártalmatlan a gyereknek, csak kellemetlen. De ettől függetlenül nem tudom, hogy van szíve annak az anyának egy ilyen szinten síró gyereket kínozni. Ráadásul nem hiszem el, hogy a mai világban nincs erre más módszer. Az is elég fura, hogy tényleg hónapok óta napi szinten csinálják. Ha ennyire akut már a probléma, nem kéne valami más megoldást keresni?


Gondoltam rá, hogy felmegyek szólni, ha másért nem, de legalább kérni, hogy szóljanak rá az elefántként dübörgő gyerekeikre, de valahogy úgy érzem, csak veszekedés lenne belőle. Nekem még nincs gyermekem, és bár nem releváns, de nem is szeretnék. Így tapasztalatom nincs, biztos a fejemhez vágnák, hogy mit tudok én erről. A családban sok kisgyerek van, egyiknél sem hallottam ilyesmiről. Édesanyám szerint is beteges már amit művelnek; de még a múltkor a postásnő is megjegyezte, hogy borzasztó, ami odafent folyik.


Bocsánat a hosszú sztoriért, de már tényleg kezdek kikészülni ettől. Nem jó érzés naponta többször percekig egy kisgyerek fájdalmas szenvedésének fültanúja lenni. :C


2015. febr. 19. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen normális. Az orrszívó porszívó nem fáj. A gyerek azért üvölt, mert beteg. Mindenki, aki jót akar a gyerekének ezt teszi, mert ráhúzódhat a fülére, és nagyon-nagyon beteg lehet tőle. A legjobb módszer nátha esetén a porszívózás.
2015. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Két gyerek pedig így játszik. Kint még hideg van, majd tavasszal eljárnak és akkor kevesebbet halljátok őket.


(Személyes megjegyzés: antiszociális ember miért lakik társasházban? Miért nem családiban a falu végén, ahogy csak a tücsök ciripel?)

2015. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Igen, normális. Muszáj kiszívni az orrát a babának, ha taknyos.
2015. febr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Kedves 2. válaszoló: ne haragudj, de semmit nem tudsz rólam. Nem antiszociális vagyok. Egyszerűen néha szeretnék egy óra csöndet a lakásomban. Reggel hattól este 11ig kicsit fárasztó folyamatosan a hangzavart hallgatni, és a munkám miatt van, hogy otthon dolgozom egész nap. A kisgyerekes család lakásának egy része a szomszédék felett van, és a néni is panaszkodott (aki pedig már jó 20 éve panelban lakik), hogy iszonyatosan hangosak. Szerintem ha már mindketten észrevettük, de még a postás is, akkor nem én vagyok antiszociális.

Mi is voltunk kisgyerekek, volt sok barátnőm, aki szintén panelban lakott. Érdekes, ránk tudtak szólni a szülők, hogy ne dübörögjünk, és mi felfogtuk. Nem ugrándoztunk meg hasonlók, mert meg lett mondva, laknak alattunk.

Mindenki más érdekes, tud tekintettel lenni a másikra. Nem mi vagyunk hangosak, inkább nekik kéne kertes házba költözni, ha annyira költöztetni akarsz valakit.

Egyébiránt a kérdésem nem erről szólt. Vádaskodni sem akartam, csupán tudni, van-e okom aggódni a szegény kisgyerekért, mert kicsit soknak és túlságosan hosszúnak tűnik már ez a náthakezelés nekem. Nem értem, miért kell rögtön bennem keresni a hibát.


Vissza a kérdéshez: ha ez tényleg így szokás, akkor tényleg sajnálom szegényt, mert ezek szerint jó régóta beteg már. Remélem hamar meggyógyul.

2015. febr. 19. 10:27
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Nah, ha te, anyukád és még a postásnő is így gondolja, akkor tuti beteges. Ez azért már szakértői bizottság! Végül is a szülők hetek óta élvezetet lelnek abban, hogy nem alszanak, se éjjel, se nappal, szívják a gyerek orrát, csak azért, hogy az üvöltsön. Mert nekik ez a hobbijuk.
2015. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, de mi sem használtunk soha porszívóst. Nekem nem szimpatikus. Az elemes is megtette.


A barátnőm fia 2 és fél éves, soha nem orrszívóztak, pedig volt náthás a kisfiú. Most meg már kifújja az orrát.

2015. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Az elemes nem túl hatékony nagy baj esetén. SZerencsétek volt.
2015. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normális, hogy porszívózzák a gyerekek orrát. A legjobb módszer. A gyerek meg általában azért üvölt, mert le kell fogni.

Igen, van erre más megoldás is, pl. a kis elektromos orrszívók. a gyerek ugyanúgy üvölt, mert ahhoz is le kell fogni, amúgy meg a felét sem hozz ki a takonynak.

Nyilván sajnálja a szülő a gyerkőcöt, de még jobban sajnálná, ha arcüreggyulladása lenne az ürülni nem tudó váladéktól.

Azt meg nem hiszem, hogy a gyerek ijesztgetésére kapcsolgatják a porszívót. Valószínűbb, hogy a gyerek kapcsolgatja. Nálunk is így volt, nagyon tetszett nekik, amikor előszedtem, amikor meg nekiálltunk a műveletnek, jött az üvöltés.

Szerintem neked egyszerűen a zajjal van gondod, mivel az is zavar, hogy a fejed fölött dübörögnek. Az sem lenne túl gyerekbarát, ha megkötözné őket, a kicsiket meg máshogy nemigen lehet féken tartani.

Megoldás lehet a ti plafonotokra hangszigetelő nikecel burkolatot tenni, esetleg megbeszélni velük, hogy egy vastag szőnyeg náluk a szobában csodákat tesz.

2015. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
A hetek óta tartó orrszívásról meg csak annyit, hogy most pont olyan nyavaja van, hogy egyszerűen nem akar elmúlni a hurut. Hurutosan köhögnek a gyerekek, meg sűrű cucc jön az orrukból. Mi pl. harmadik hete vagyunk itthon ezzel az oviból.
2015. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább az orrszivas, mint arcureggyulladas es tsai...Nekem is két gyerekem van, a nagy iden kezdte az ovit, a kicsi egy éves. ..október ota szerintem nem volt olyan hét, hogy nem voltak betegek. .A sima nathatol a tudogyulladasig minden volt....nnincs vitaminhianyuk, valtozatosan esznek, sőt a kicsi még szopizik is...szóval igen ilyen ez az idoszak két kicsivel..az enyemek is orditanak tőle, de attól is ha gyógyszert kell bevenniuk, akkor azt se adjam? Amúgy mi is laktunk panelban...a szomszedbacsi rendszeresen tudta mikor voltam beteg...sokszor jött azzal, h csúnyán kohogok...pedig nem is talalkoztunk előtte. .ez sajna ilyen. .neked még nincs gyereked, ugye?
2015. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!