Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ez normális dolog?

Szülők, ez normális dolog?

Figyelt kérdés

A felettünk lévő lakásban élő párnak két kisgyereke van. Ha jól láttam, az egyik még babakocsis, a másik kicsit nagyobb.


Már vagy jó egy-két hónapja folyamatosan a porszívójukat hallgatjuk. Naponta vagy 5x-10x megy, még hajnal háromkor is sokszor. Először azt hittük, hogy tisztaságmániások, vagy hogy a gyerekek folyton koszt csinálhatnak, de nem. Rájöttünk, hogy a gyerek orrát porszívózzák. Onnan tudjuk, hogy jó pár hete a porszívó mellett a gyerek üvöltését is hallgatjuk. Nem hisztiből sír, ez egyértelmű; ez az a fajta üvöltő sírás, amikor egy gyerek félelmében és fájdalmában sír. Iszonyatos hallgatni. Egyszer még a nagyobb testvért is hallottuk, ahogy zokogva könyörög az anyjának, hogy hagyja békén a testvérét.


Próbálok toleráns lenni, de már a gyomromban érzem az ideget, amikor hallom, hogy felbőg a porszívó. Valami jó erős fajta lehet, mert baromi hangos, és a gyerek még azt is túlüvölti. Nem viccelek, mintha egy horrorfilmet hallgatnék. Ráadásul nem elég, hogy naponta elég sokszor szívatja az agyát a porszívóval, egy alkalommal többször is beindítja egymás után. Jó hosszú ideig nyomatja neki, min. 5 percig. A kedvenc részem az, hogy néha kedves szülő úgy áll neki a dolognak, hogy előtte "játékosan" el-elindítja a porszívót vagy ötször-hatszor, mielőtt rázendít rendesen, mint amikor a kocsi motorját pörgeti valaki. Nem nekem porszívózza vele az agyamat, de még én is rosszul vagyok tőle, mikor ezt csinálja. Mintha direkt ijesztgetné azt a gyereket, hogy "na hallod, hozom már a kínzóeszközt!"


Nem szeretnék ítélkezni, biztos a bevált módszer és a gyereknevelés is nehéz, de ezek ketten valami iszonyatos szülők lehetnek. Kora reggeltől késő estig folyamatosan dübörögnek, kopácsolnak, futkosnak a gyerekek, már a fejünk szétmegy tőle. Gyakran halljuk azt is, ahogy mindenfélét üvöltöznek a gyerekekkel. De a legrosszabb ez a porszívó, már rémálmaim vannak tőle. Nagyon sajnálom azt a gyereket, iszonyatos hallgatni, ahogy kínozzák.


Kedves szülők, most komolyan, ez normális dolog?


Utánaolvastam a neten ennek a "gyógymódnak", és azt olvastam, ártalmatlan a gyereknek, csak kellemetlen. De ettől függetlenül nem tudom, hogy van szíve annak az anyának egy ilyen szinten síró gyereket kínozni. Ráadásul nem hiszem el, hogy a mai világban nincs erre más módszer. Az is elég fura, hogy tényleg hónapok óta napi szinten csinálják. Ha ennyire akut már a probléma, nem kéne valami más megoldást keresni?


Gondoltam rá, hogy felmegyek szólni, ha másért nem, de legalább kérni, hogy szóljanak rá az elefántként dübörgő gyerekeikre, de valahogy úgy érzem, csak veszekedés lenne belőle. Nekem még nincs gyermekem, és bár nem releváns, de nem is szeretnék. Így tapasztalatom nincs, biztos a fejemhez vágnák, hogy mit tudok én erről. A családban sok kisgyerek van, egyiknél sem hallottam ilyesmiről. Édesanyám szerint is beteges már amit művelnek; de még a múltkor a postásnő is megjegyezte, hogy borzasztó, ami odafent folyik.


Bocsánat a hosszú sztoriért, de már tényleg kezdek kikészülni ettől. Nem jó érzés naponta többször percekig egy kisgyerek fájdalmas szenvedésének fültanúja lenni. :C


2015. febr. 19. 10:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, őszintén nem értem miért kell rögtön nekem esni. De remélem jobbá tette a napodat a piszkálódás.


A többieknek köszönöm!


A zajjal nincs bajom, mert bár tényleg zavaró a dübörgés, de egy idő után hozzászokik az ember. Gondolom játszanak, vagy akármi. Van egy hiperaktív unokaöcsém, tudom, hogy nehéz csendben leültetni, gyakran vigyáztam rá.


Engem tényleg csak az üvöltés aggasztott. Higgyétek el, nektek mint szülőknek, akik tudnak erről és ott vannak, amikor történik, ez biztos nem nagy dolog, de amikor nem hallottál még ilyenről és csak lentről hallgatod, elég ijesztő tud lenni.


Egyetlen gyerekes ismerőst találtam, aki porszívót használ, de azt mondta, az ő kicsije csöndben van, nem zavarja. Ezért furcsálltam, hogy akkor neki miért fájhat - főleg, hogy elég durván szoktak a gyerekekkel kiabálni. Olyanokat mondanak nekik néha, amit a kutyámnak sem mondanék. :/


Még egyszer köszönöm az értelmes válaszokat! Ha tényleg így megy, akkor nem aggódom. Így már zavarni sem fog annyira, mert tudom, hogy a gyereknek nincs fájdalma. Ez az egy volt a nagyon rossz, a tudat, hogy esetleg bántanak egy gyereket és én meg csak lent ülök tétlenül.


Köszönöm a felvilágosítást, és jobbulást azoknak, akik írták, hogy beteg a gyerekük!

2015. febr. 19. 10:46
 12/16 A kérdező kommentje:

(Mivel érzem hogy kapok még egy-két beszólást, kiveszem a kérdést a figyelőből. De még egyszer köszönöm azoknak, akik értelmes választ írtak!

További szép napot! :))

2015. febr. 19. 10:52
 13/16 anonim ***** válasza:

Tényleg nem a zaj zavar:-) ?

Ezt te írtad:

"Gondoltam rá, hogy felmegyek szólni, ha másért nem, de legalább kérni, hogy szóljanak rá az elefántként dübörgő gyerekeikre, de valahogy úgy érzem, csak veszekedés lenne belőle."

Nem azt akartad megkérdezni, miért ordítanak a gyerekek, hanem a zaj miatt akartál reklamálni.

2015. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen normális az orrporszivózás!Ezek a kézi...és társai porszivók sr..rt se érnek....

Az én fiam imádja,sose félt tőle.És ne azt gondold,hogy olyan erősséggel szivja az orrukat,mint ahogyan a csőből,mert a csőre kell tenni még az orrszivó részét,ami vékony,tehát nagyon letompitja.De majd ha lesz alkalmad,nézd meg a tenyereden próbáld ki,mikor már rajta van az a rész!

én mikor megszültett a fiam,és először beteg lett,mondták ugye hogy porszivózzam az orrát.Szó szerint sirtam,hogy én ezt vele nem fogom megcsinálni,mert olyan erősséggel szivta a cső mikor a tenyeremen kipróbáltam,hogy mondom ez az agyát is kiszivja......aztán mondták,hogy még arra kell tenni az orrszivó részt,utána kipróbáltam,és nagyon megkönnyebbültem hogy ég és föld mikor rajta van a fej :) Azóta már csak nevetünk rajta,hogy milyen "hisztit" levágtam anno emiatt,mert azt hittem csak úgy simán kell porszivózni a gyerek orrát....

2015. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%

Ja, és ha nem egy az egyben lenne gondod velük, hanem pusztán aggódnál a gyerekekért, elég lett volna a litánia helyett ennyi:

Fáj a gyereknek, amikor porszívózzák az orrát? Ha nem, akkor miért sír?

2015. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én ma a 9 hónapos kisfiamnak kb fél óránként porszívóztam az orrát. Először beteg szegénykém, és a porszívós a leghatékonyabb orrszívó eszköz. Tudod az ilyen picik még nem tudják kifújni az orrukat és te is biztos tudod milyen rossz ha tele van sűrű cuccal az egész orrod, mindened. Na, nekik is rossz, ki kell szívni..

Az én kisfiam is utálja, ordít tőle :( Pedig magamon kipróbáltam, szinte semmi az a szívóerő, száraz cuccot pl nem is tudja kiszívni. Mivel panelban lakunk mi is nagyon remélem hogy az alattunk lévő ismeri ezt a rendkívül hatékony orrkiszívó eszközt, különben lehet ő is ezen mereng, hogy kínzom a kisfiam a porszívóval?

2015. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!