Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik NEM oltattak bárányhimlő...

Akik NEM oltattak bárányhimlő ellen, leírnák az érveiket, hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem tudok dönteni.

2015. febr. 28. 12:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert szerintem a bárányhimlő nem egy különösen nagy kockázatú és életveszélyes betegség. A legtöbben szövődmény nélkül átesnek rajta még gyerekkorukban. Az oltás mellékhatásának legalább annyi esélye van, mint a szövődménynek.

Ráadásul csak 10-20 évre véd, tehát felnőttként megint gondoskodni kell majd a védelemről.

A 8 éves fiam a bölcsiben á

2015. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem az előbb.

A 8 éves fiam a bölcsiben esett át rajta 1 hét alatt, nem volt láza és pár pöttyel megúszta.

A párom viszont elkapta tőle, mert ő gyerekkorában nem volt az, na neki nagyon kegyetlen volt! 2 hétig szenvedett, lázas volt és tele volt hólyagokkal az egész teste, mindez karácsonykor kezdődött...

Őt a gyerek oltása sem védte volna meg, hiszen akkor is hazahozta volna a vírust, csak rajta enyhén jött volna ki.

A kicsit sem akartam emiatt beoltatni, viszont jövőre ő is iskolás lesz, akkor meg már nagyobb probléma több hétre kimaradni, de ezt még majd meggondolom.

2015. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%
Én azért nem oltattam be őket, mert ez egy olyan betegség, ami nagy valószínűséggel könnyen, szövődmények nélkül túlvészel a gyerek. Alapvetően inkább oltáspárti vagyok, és be is oltatom a gyerekeket olyan betegségek ellen, amiknek a lefolyása általában súlyos lefolyású, mint pl. az agyhártyagyulladás vagy a kullancs enchefalitis. Azt viszont túlzásnak tartanám, hogy minden létező elérhető oltással beoltassam őket, így pl. bárányhimlő és influenza ellen nem kapnak.
2015. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%
azért nem kapott a fiam oltást, mert úgy gondoltuk essen át rajta gyerekkorban. Ki tudja meddig véd, aztán felnőttként meg majd jól megkínozza. Ja, egyébként múlt hónapban, a bölcsiben egy olyan gyerek lett bárányhimlős, aki megkapta az oltásokat. Na bumm, erről ennyit... az volt a különbség, h sokkal gyorsabb lefolyású volt, nem volt magas láz stb.
2015. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%
Gyerekorvos szerint nem érdemes, azt mondta, ha nem kapja meg gyerekként a betegséget, akkor ráérünk gondolkodni az oltáson.
2015. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

érdező hogyan döntöttél a sok megoszló válasz után?


én nem tudok...:)

2015. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
En is feleslegesnek tartottam. A nagyobbik lanyom 3 evesen kapta el a bölcsiben. Alig volt rajta par potty es megcsak nem is vakarta. Igy ugy dontottem, hogy a kicsinek sem fogom beadatni, foleg hogy neki meg jobb az immunrendszere. Meg beteg sem volt eddig..
2015. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy a nem felé hajlok, csak látni akartam, hogy mások is hasonló véleményen vannak. Ettől függetlenül mindenkinek zöldet adtam, és erre motiválnék minden értékelőt.
2015. febr. 28. 15:33
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Annak ellenére, hogy nekem szövődménye lett. (övsömöröm van, legutóbb 3 éve jött elő, azelőtt meg 2 évente) 3 évesen lettem bárányhimlős, most vagyok 29 éves.

Azért nem, mert az oltással legyengített kórokozót adnak be a gyermeknek, vagyis tulajdonképpen hordozója lesz a betegségnek! A másik ok pedig a tapasztalat hiánya, azaz mi történik a beoltottal 10-20-30 év múlva, vagy abban az esetben, ha megfertőződik.

2015. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én beadattam egy éves lányomnak. Inkább egy enyhébb lefolyású betegség, inkább egy emlékeztető oltás 15 év múlva, mint a kórház esetleg intenzív a szövődmények miatt. A férjem 36 évesen kapta el, nem lett semmi baja. Egy nap láz, 3-4 nap alatt elmúltak a foltok. Szövődmény nem volt. Tehát nem biztos az sem, hogy felnőttkorban olyan veszélyes. Van kivétel. Egyébként az utóbbi időben elég sok kérdés volt a témában, érdemes elolvasni a válaszokat.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=b%E1r%E1nyhi..

2015. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!