Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik NEM oltattak bárányhimlő...

Akik NEM oltattak bárányhimlő ellen, leírnák az érveiket, hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem tudok dönteni.

2015. febr. 28. 12:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A 3 gyerekes vagyok.Amit én-és a gyerekorvosunk is nagyon fontosnak tartott-,és nem kötelező oltás:a Menjugate és a a Prevenar.Be is adta a gyerekeknek.A Rotával az a gond,hogy pár törzsre véd csak.Hiába fizet ki az ember több 10 ezer forintot,ha nem

bból a törzsből van a fertőzés,nem ér semmit(mellesleg egyik gyerekem se volt kicsinek rotás,a legnagyobb 12!!!! évesen került be 1 hétre a Szt. László kórházba rotával).A legkisebbem lány,ami esetleg opció lehet majd neki a HPV elleni oltás.Remélem mire oda kerül a sor(kb. 12-14 év),addigra sok minden kiderül az oltásról.Manapság sajnos nagyon sok negatív publikációt is olvastam.

2015. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

1.csak a kötelezőket adatom,plusz a kullancs ellenit,mert gyakran kirándulunk.(az ovi udvaron bújt bele egy a fiamba)

2.2 gyereknél már nagyon drága.

A döntésemet nem bántam meg,a nagyfiam 6 éves volt,amikor végigszántotta a lakótelepet a járvány.A 2 éves bölcsis tesó is elkapta,így túl vannak rajta,nem akkor lettek betegek,amikor már sulisok.

2015. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Én nem oltattam, mert feleslegesnek tartottam.

Aztán kiderült hogy jómagam sem kaptam el anno a testvéreimtől.

Tavaly elkaptuk mindketten.

Mindenhol voltak pöttyök. Szó szerint.

A lányomnak kis foltokban hiányzik a haja, mert véresre vakarta a fejét. Még a vécézés is fájt.

Ráadásként nálam középfülgyulladás is összejött közben és kifakadt. A bal fülemre alig hallok.

2015. márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem adattam be, mert úgy gondoltam, hogy teljes védettséget az fog adni a gyerekemnek, ha átesik rajta. Oviban elkapta, voltak pöttyei rendesen, de minden probléma és szövődmény nélkül lezajlott az egész.
2015. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Látom nem új a téma de leírom azért a véleményem.. A bárányhimlő csak bizonyos kor után veszélyes. Ha a gyermekem lesz mondjuk 10 éves, én majd beadatom neki az oltást. Addig nem mert a gyerekekre nem is annyira veszélyes a himlő. Szövődményei nincsenek amennyire tudom. Ellentétben azzal aki felnőttként kapja el, ott súlyos szövődmények is kialakulhatnak.
2015. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!