Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma szinte megkovezik azt, aki...

Ma szinte megkovezik azt, aki 20 evesen szul, pedig regen ez volt a termeszetes. Miert?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 22:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert regen a lanyok nemhogy nem tanultak tovabb, hanem kifejezetten megvetes targya volt a muvelt no. Masfelol rovidebb ideig eltek az emberek, gyorsan kellett szulni minel tobbet, hiszen ezzel egyutt a csecsemohalandosag is nagyobb volt. Harmadreszt kellett a munkaskez...
2015. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Régen se volt azért ez természetes. Más a világ. Azért aki a mai világban 20 évesen szül az még úgy ahogy elfogadható, de mikor 16-18 éves kislányok szülnek és semmi saját háttérrel nem rendelkeznek azokat kövezem meg. Mondhatni a semmibe születik a gyerek és az esetek nagy százalékában egyedül is marad a lány.
2015. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért is, mert nem volt ennyiféle fogamzásgátló :)
2015. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi msát csinálhattak volna? Ma már annyi lehetőség van, gyakorlatilag bármi lehetsz, bárhova elutazhatsz, bárhova költözhetsz, stb. Régen mi volt? Férjhez lehetett menni. Aztán, persze fogamzásgátló nem volt, gyereket kellett szülni. Ne hasonlítsuk össze, mert teljesen más volt..
2015. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Én 20 évvel ezelőtt 20 évesen születem a fiamat, és nem én voltam az egyedüli aki a 90-es években huszonéves korban kismama lett. Azt meg nem mondanám, hogy tanulatlan vagyok, mert 17 évesen már szakmai végzettséggel dolgoztam, és mire a fiam elérte a 18 évét 3 diplomát is szereztem. 41 éves vagyok, és soha 1 napot nem voltam munkanélküli. Pedig volt, hogy a létszámleépítésbe én is beleestem, de már másnap dolgoztam. A gond az, hogy ma mindenkinek az a célja, hogy érettségi után rögtön elmegy egyetemre még akkor is ha csak büfészakos az egyetem, és természetesnek veszik, hogy a szülők eltartják évekig. Így gondolják, hogy az élet szórakozásból áll, és bolond ha valaki 20 évesen már családot akar.. Pedig nem azok. Vannak akiknek az élet bulikból, semmittevésből áll, és minél később legyenek önállóak. Vannak akiknek meg az az élet ha 20 évesen önállóak, családot alapítanak. Egyik sem rossz vagy jó..
2015. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

régen még dolgoztak

de ma egy 20 éves aligha

magyarán a semmire szül

2015. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
*vagy másnak a pénzére(anyáéktól lakás, a párja keres. maga a nő semmit le nem tett az asztalra egyetlen eg dologgal védekezik, hogy tanul.
2015. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
*és amúgy egy diák meg nemigen minősul felnőtt anyának, mivel alapokat sem képes egy másik életnek teremteni, maga is segítségre szorul, mint egy gyerek.
2015. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Más világ volt. Nagyon régen a nők nem igazán dolgoztak.

Utána meg megint más világ volt, 20 éves vagyok a szüleim és a testvéreik mind fiatalon lettek szülők, miután szakmát szereztek rögtön lett munkájuk és előtudták teremteni a szükséges dolgokat.


Manapság ez nem így megy. Én sem igazán ismerek olyan velem egyidőst akinek több éve munkája van és nem függ a szüleitől.

2015. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem felesleges okfejtésbe kezdeni. Nekem az a véleményem, hogy aki leszól másokat bármi miatt is, annak a saját életével van problémája. És könyörgöm, az ilyen emberek ne bizonygassák már hogy ők milyen elégedettek, mert talán még ők maguk sem hiszik el! Én boldog embernek tartom magamat. Megvannak az elmaradásaim és a terveim is. Összességében boldog és elégedett vagyok. Nem is szokásom leszólni másokat, ezt megsúgom. :) Aki abban leli örömét hogy általánosít vagy köpköd másokat, az csak önigazolást, vigaszt keres a saját gyengeségeire.


1. Miért ne lehetne egy fiatal sikeres? Már bocsi. A férjem pályakezdőként majdnem 400 - at keres. A cégüknél kifejezetten a fiatal tehetségeket keresik, mert fiatalítani szeretnék a bandát. Most cserélik a vezetőket is, mert már nem olyan hatékonyak... Az én volt munkahelyemen egyébként ugyanezt mondta a főnökasszony és tényleg 80%- ban 20-30 közöttiek voltunk. Kerek - perec megmondta, hogy nagyon szereti a fiatalok lendületességét. Nyilván vannak helyek ahol a fiatalok ki vannak zárva (pl. nem lesz valaki 20 vagy 18 évesen orvos), de azok is a helyek is megvannak, ahol kifejezetten minket keresnek. Ennyit arról hogy nincsenek jó lehetőségeink, főleg annak akinek gyereke van. Ez egy hülyeség. Csak nyilván ész és szorgalom kell egy jó helyhez.


2. Miért ne lehetnének tanultak? Megint bocs. Most várom a második babánkat (fiatalon), de mellette tanulok és még ezen kívül is fogok. Szeretem bővíteni az ismereteimet, főleg olyan témában ami érdekel.


3. Miért fáj az egyeseknek, ha valakinek besegítenek a szülők? Én is azon vagyok, hogy majd tudjak valamit hagyni a gyerekeimre. Ez a világ legtermészetesebb dolga. A férjem szülei is besegítettek amikor a házunkat újítottuk fel. Milyen szuper hogy az extrákért küzdünk most és ennyivel előrébb vagyunk... :) Engem soha semmivel nem segítettek a szüleim, de az a fajta rosszindulat és irigység ami itt egyesekből árad, mindig mellbe vág. SOHA ! nem tudtam volna negatív megjegyzést tenni valakire pusztán azért, mert neki jobb. Pedig elég sok jómódú barátom volt és általában csak a nyálamat csorgattam amikor lattam hogy nekik mindenük mennyivel jobb. De Velük együtt tudtam örülni, mert nem sajnálom mástól és nem ő tehet az én nyomorúságomról. ÉN nem tudom megteremteni a gyerekemnek a maximumot vagy esetleg a SZÜLEIM nem tudták NEKEM? Hát istenem... Szomorú dolog, de nem mások tehetnek róla és hála az égnek hogy nem kell mindenkinek az alapokért güriznie nyugdíjas koráig. Én mindig így gondolkodtam és a sorstól minden jót vissza is kaptam. :) Nem ő dolgozott meg a házáért vagy esetleg részben nem ő? És ezt még a fejéhez is vágom? Na bumm! Ez aztán hatalmas sértés, nyilván sokkal rosszabb lesz tőle az élete. :D De tudod mit? Ő meg azért dolgozik, hogy Ő is tudjon majd hagyni valamit a gyerekére. :) És ez így megy szépen... Tehát nem hinném hogy kevesebbet dolgozik mint az akinek albérletre is alig futja. :) Egyszerűen csak van aki szerencsés, van aki meg nem. De ettől még egyik sem lesz jobb vagy sz arabb ember. És nem hinném hogy nagyobb becsülete van annak aki mondjuk 40 éves korára összeszedi bár egy lakás / ház árát, de a gyerekeire nem sokat tud majd hagyni. (Azért egy lakás 2-3 embernek nem nagy örökség.) Szóval akkor ő többet dolgozott? Nem hinném. Esetleg kevesebbet tud majd félretenni. Mondom mindezt úgy, hogy évekig éheztem. És akkor is úgy gondoltam, hogy ez a vadgalózás csak undorító önigazolás annak, ai egy csődtömegnek érzi magát. Én minden nyomorom és küszködésem ellenére nem tudtam ilyen lenni, de aki ettől nyugodtabb lesz és még gyomra is van hozzá, annak egészségére.


4. Honnan a jó büdös francból veszitek, hogy a szülők tartanak el minden fiatal párt? Atyaég! Mi már most a többszöröséből élünk annak, amit más 30-40-50 évesen a magáénak tudhat. Önerőből. Nem a szülők mennek helyettünk dolgozni.


Szóval amit már elmondtam az előbb is: Az élet mindent visszaad. Ha te szereted a környezetedet és őszinte jóindulattal fordulsz az emberek felé, akkor azt vissza fogod kapni az élettől. De ha csak leszólsz másokat, rosszindulatú vagy és irigy (nem kell letagadni, mert az ember csak irigységből dobálja másokra a fent leírtakat), akkor csak a sz art kapod majd az élettől, mert azt vonzod be. Ez nagy igazság. :)


Nem árt feltenni magunknak a kérdést: Jobb étel kerül az asztalomra / befizetődnek a számlák / eltűnik az adósságom, stb. attól, hogy másokat szidok? Lósz art. A másiknak viszont ettől nem lesz kevesebb.


Irigység. Minden innen ered. :)

2015. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!