Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma szinte megkovezik azt, aki...

Ma szinte megkovezik azt, aki 20 evesen szul, pedig regen ez volt a termeszetes. Miert?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

nem általánosítás volt, hanem példa



nem a tanultsággal van baj, hanem amíg tanul valaki addig majdhogynem ő is eltartott, nemhogy még ygyereket tartson el

nem azzal van baj, hogy szülők segítenek, hanem neki ebben semmi érdeme nincs


meg több ponton is félreértesz sok mindent, majd más megmagyarázza, nekem nincs kedvem

2015. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 11 - es, nem az itteni hozzászólásokra reagáltam, hanem azt szedtem össze amit itt GYK - n a leggyakrabban olvasok indokként.


Most viszont akkor reagálok erre a válaszodra:


"amíg tanul valaki addig majdhogynem ő is eltartott"


Nem feltétlenül. Én például évek óta estis vagyok. Amellett bármit lehet csinálni. Volt már 40 éves osztálytársam is, nem is egy.


Aki pedig nappalis... Igazából azzal sincs semmi bajom. Nem én tartom el, engem meg nem zavar ha a párja/szülei megteszik mert megtehetik. :) Miért zavarna? Az ő pénzük. Majd GYES után ő is dolgozni fog és talán többet mint a szomszéd Juliska, aki mondjuk dolgozott szülés előtt 2-3 évet, aztán 15 éve munkanélküli. Ismerek ilyet. Szerintem ez sokkal rosszabb mint GYES után kezdeni dolgozni - ami aztán hosszú távra szól. Az égvilágon semmit sem jelent az hogy valaki felcseréli a kettőt ha van segítsége. Tegye csak.


"nem azzal van baj, hogy szülők segítenek, hanem neki ebben semmi érdeme nincs"


Dehogy nincs. :) Annyi a különbség, hogy ő nem nulláról indul. Ez nagy segítség, de nem ölbe tett kézzel ül, hanem dolgozik azért, hogy majd a gyerekeinek is meglegyen ugyanez. Csak hát nem mindegy hogy nyomorogva teszi vagy kényelmesen. Ismerek pár olyan családot, ahol ez még működik és azt kell hogy mondjam, sokkal dolgosabbak a gyerekek mint az átlag családokban. Én nagyon meglepődtem amikor az első ilyen ismerősömet megismertem. Sokkal kötelességtudóbbak és spórolósabbak mint az átlag. Nyilván nem véletlenül működik ez a rendszer ott, ahol működik. Ehhez dolgos emberek kellenek. Ha nem lennének azok, akkor nem is lennének jólétben, mert nincs az a pénz amit ne lehetne elverni.


Egyébként még ha nincs is valakinek érdeme benne, nekem az miért lenne baj? Csak mert nekem ezt nem biztosították a szüleim és úgy gondolom hogy jobban megérdemlem? Hmm...


Szóval én így gondolom, de mások vagyunk más tapasztalatokkal, mindenki nem fog egyetérteni a másikkal. :)

2015. márc. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Még régen szerintetek miből lett egy 20-30évesnek háza? Önerőből? Na ne viccelődjünk.

A nagyszüleim bérbe hizlaltak disznókat, azzal fizették azt a hitelt, amit a szüleimnek vettek fel, hogy kibővítsék-felújítsák . Mert ugye, akkor az se volt szégyen, hogy a nagyszülőkkel élnek, és még nagyim volt olyan szörnyű némber, hogy vigyázott is ránk.

Az, hogy én házat kaptam, annak van egy praktikus, kevésbé rózsaszín oka: szerintetek jó esetben ki fog majd átjárni a szüleimhez ápolni őket, mikor idősek és betegek lesznek? Én egy utcára lakom tőlük.

A másik része: ha én most elmennék dolgozni, pont annyi pénzünk lenne, mint most.

Oké, a tavalyi év nem volt az igazi, veszélyeztetett terhes voltam, meg az időjárás se kedvezett, mégis el tudtam rakni egy csomó zöldséget, gyümölcsöt. Idén nyulakat is fogok tartani.

Szóval ezt a részét is lehet utánam csinálni.

Vagy valaki kiszámolná, hogy mennyit költhetnék éves szinten húsra, tejre és zöldségekre, ha nem lenne minden kéznél?

Azon tudok kiborulni viszont, mikor itt olvasom hogy 100+ m3-és udvaron élő anyuka panaszkodik, hogy nincs pénze zöldségekre, vagy röviden kajára. Basszus, ott a FÖLD, lehet Veteményni, lehet zöldkomposztot csinálni. Párezer forint befektetés többszörösen visszajön. A neten pedig egy csomó tanácsot találni.

(Bocsánatot kérek, nagyon offoltam)

Szóval én úgy látom, hogy nagyon szomorú, magányos életet élünk. Aki nem, akinek esetleg segítsége van, azt megszólják.

Elfelejtettünk nem-fogyasztóként élni, spórolni, persze nem csak magunkért, hanem a gyerekeink boldogulásáért.

2015. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Régen természetes volt, mert lehetett 18-20 évesen potyogtatni a gyereket a többgenerációs nagy családi házakba. A nőnek dolgoznia nem kellett, csak otthon. Ma egy nőnek is dolgoznia kell, ahhoz meg legalább érettségi és szakma kell, tehát 20 éves koráig minimum tanul egy átlagember.


Akinek a szülei 1,5 szobás lakásban élnek a 8. emeleten, az hova szüljön 19-20 évesen? Az nem fog 20 évesen szülni, mert előbb tanulni fog, aztán dolgozni és pénzt gyűjteni, h vehessen magának lakást vagy fenn tudjon tartani egy albérletet.


Régen ez volt a nő sorsa: férjhez megy és szül. Ma, aki így tesz, és csak ennyit tesz, az igencsak megjárhatja, mert ma már simán ott hagyhatják a nőt 3 kisgyerekkel is. Régen (a nagymamám fiatalkora idején, 1940-es évek) nem volt válás. Ma muszáj egy nőnek is tanulnia, h dolgozhasson, mert bármikor kerülhet olyan helyzetbe, h el kell tartania a családot.

Ma más világ van, nem lehet és nem is kell összehasonlítani a 70 évvel ezelőttivel. Fel kell venni a ritmust, alkalmazkodni kell a változásokhoz, ezt csinálják, akik 25 után szülnek gyereket. Nem divatot teremtenek, csak így tudnak boldogulni.

2015. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

...még valami:


Ő szerintetek mit csinálna, ha nem 160E lenne a fizuja? Hanem mondjuk csak gyes+csp, mert mondjuk az iskolapadból kiesve szült.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2015. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

12 azért ha valakit eltartanak mert tanul, vagy alátették a lakást, stb az nem baj, meg nem gond, ahogy visszakérdezel, hanem egyszerűen csak nem lehet felnézni rá, ezekért megbecsülni


én is tudnák a szüleim házába szülni vagy 10 gyereket is..

2015. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
*tudnék
2015. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel ki, mikor szül, csak legyen jó anyja a gyermekének!
2015. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!