Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adja oda sok anya a...

Miért adja oda sok anya a gyerekének a kiflit, kekszet stb. mielőtt még kifizetné a kasszánál?

Figyelt kérdés
Nekem is van gyerekem, most ér abba a korba, hogy hisztizik dolgokért. Szerintem ha most megengedném neki hogy fizetés nélkül egyen, megvan rá az esély hogy később is megteszi, ha nagyobb lesz(a minap láttam egy negyvenes házaspárt akik kiflit majszoltak a kasszafelé menet).
2008. aug. 24. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez nincs gond.

Ezért gyerekek a gyerekek.

Néha szabad olyat nekik,amit felnőtteknek nem.

Én megfogom engedni a fiamnak.

6 hetes kisfiú anyukája

2008. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Hát igen ez is olyan dolog (szerintem),mint a cumi vagy az újjacskák.Mondjuk én is van,hogy megengedem neki.De úgy gondolom nincs össze függésbe ha most esznek a fizetés elött felnöt korban is fognak.A felnött tudja kontrolálni magát a gyerek meg,mint ahogy az elöttem író is mondja megtehetnek dolgokat amit a felnöttek nem!

Elvek kérdése szerintem.

Jó babázást!

2008. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
A szülők sajnos rossz példát mutatnak azzal, ha nem fizetik ki azt a kiflit. De sok olyan szülő van, mint én is, hogy bizony megengedem, hogy megegyenek egy kiflit, vagy Túró Rudit a boltban, de azért a kasszánál kifizetem. Tehát az, hogy egy gyerek eszik a boltban, még nem jelenti azt, hogy azt nem fizetik ki....
2008. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy kifizetik, hisz nap mint nap látom, hogy üres csokispapírt stb. tesznek a szalagra. Csak aki megengedi a gyerekének hogy egyen vmit. érdekelne, hogy mit mondott volna annak a kislánynak, akinek az anyukája nem adott semmit, igaz nem is kérte a lány, és látta hogy egy másik kislány kiflit rágcsál és megkérdezte, anyu ő miért ehet azelőtt mielőtt az anyukája kifizeti?...Majd leírom néhány válasz után, hogy az anyuka mit mondott! Ez egy győri cba-ban történt!!!!
2008. aug. 24. 22:13
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát én nem szoktam megengedni a lányomnak, soha sem engedtem meg... de nem is tudom, hogy miért. Egyáltalán nem ítélem el azokat, akik odaadnak egy-egy kiflit és a kasszánál fizetnek, de én mindig úgy tartottam, hogy a bevásárlóközpontba azért megyünk, hogy vásároljunk és nem azért, hogy együnk. Nekem sem engedték meg kiskoromban, lehet ezért, nem tudom.
2008. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül az a példa jön le a gyereknek ebből hogy nem fizeted ki, hiszen ő is látja hogy kifizeted, sőt meg is lehet tanitani rá. Szerintem nem ettől lesz bunkó és neveletlen , vagy lopós. De általában azért adják nekik előbb oda szerintem mert addig is elvan amég végiálljátok a sort. nem hiszem hogy ez olyan nagy baj. A nevelés nem ebből fog eredni, a gyereknek ez csak egy lefoglalás, amég te kígyózol a sorokban. aztán később meg kell tanitani hogy felnőttként mi az ami illetlenség mondjuk.
2008. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem es hulyeseg.A gyerek az gyerek,ha a boltban megkivanja a kiflit,akkor miert ne adnam neki oda,mikor olyan jo izuen megeszi.a kasszanal termeszetesen kifizetem.Egy felnot,meg tudja kontrolalni magat.Ha felnottek csinaljak ezt,azt mar en sem nezem jo szemmel,de a gyerekek,azok Gyerekek,amit latnak es szeretnek azonnal kell nekik,persze nem kell mindent megengedni,a boltban valo nasizasrol en nem fogom letiltani.
2008. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Én felnőtt vagyok, de előfordult már, hogy nagyon szomjas voltam, hosszú volt a pénztárnál a sor, és mire odajutottam, már csak az üres gyümölcsleves dobozt tettem a szalagra. Pedig nekem nem engedték meg gyerekkoromban. Illetve tulajdonképpen az sem rémlik, hogy magukkal vittek volna, ha vásárolni mentek.
2008. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Az meg kimondottan hülyeség, hogy a gyerek rászokna a fizetés nélküli fogyasztásra. A hisztizős korba lépő, 2-3 éves kicsi még fel sem fogja az "eladok, veszek, pénzbe kerül" fogalmakat. Amikor már nagyobb, és megérti ezeket a dolgokat, magától be fogja tartani a dolgok sorrendjét is (megveszem, utána fogyasztom). Pláne, ha látja, hogy az anyja, a felnőttek sosem eszegetnek a boltban.
2008. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

Amikor már eléri a gyerek azt a kort, hogy megértse, mit jelent kifizetni, megvenni az adott dolgot, akkor már meg lehet vele beszélni, hogy csak fizetés után esszük meg. De az egész kicsik ezt még nem értik, csak azt látják, hogy ott van, de anya mégsem adja oda. Nem értik, miért! Akárhogyan is magyarázod, nem fogják megérteni! Ráadásul egy 1-3 éves gyerek még azt sem érti, hogy várnia kell valamire türelmesen. Előszöris még nem tudja, mi a türelem. Másodszor az időérzéke -bár a 2-3 évesnek már van- nagyon kezdetleges, a néhány perc és a két óra között nem érzik még a különbséget (csak azt tudják, hogy előtt-után), így ha várniuk kell a kiflire, az nekik olyan, mintha nem kapnák meg.

Amikor már ezeket a dolgokat megértik, akkor már meg lehet mondani, hogy várnia kell a kiflire, de addig csak feleslegesen stresszeled vele, nem érti miért nem kaphatja meg.

Minden korosztálynál más és más az, amit megért, így másképp is kell nevelni korosztályonként, ez persze folyamatosan alakul, mindig az aktuális kornak megfelelően. Aki jó kapcsolatban van a gyerekével, az magától érzi, mit ért már meg és mit felesleges még erőltetni. Ezért én a 2 éves gyerekemnek igenis odaadom a kiflit, ha kéri, amikor már megérti, hogy ki kell fizetni, akkor már nem fogom.

És most le lehet pontozni, mert azt látom, hogy az összes olyan válasz, ami arról szól, hogy ő odaadja, le van pontozva, hiába magyarázta meg, miért. Pedig ez volt a kérdés.

2008. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!