Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok bátrak kicsi...

Mennyire vagytok bátrak kicsi gyerekekkel? Milyen messzire mernétek utazni kocsival (pl nyaralni)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 17:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Először 11 hónapossal és 3,5 évessel mentünk, másodszor jó egy évvel később. Odafelé éjjel, nagyjából végigaludták az utat, hazafelé nappal. Akkor a tablet mesékkel egy álom tud lenni. A vezetőülésre van rögzítve, így mindkét gyerek látja, anyósülésről kitűnően lehet vezérelni. Kicsit nehezebb nappal, lassabb is, de kibírható. 1200 km-re mentünk mindkétszer. Onnan meg tovább hajóval. És mi még várost is nézünk velük :)
2015. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A tablet szuper ötlet! Én tavaly a telefonomat adtam oda a nagyobbnak. Szinte csak gyerekeknek szóló játékokkal van tele :D


Amúgy Horvátországba kell személyi a kicsiknek (3 és 2 éves) vagy elég az anyakönyvi kivonat?

2015. márc. 9. 10:18
 13/24 anonim ***** válasza:
Anyakönyvi kivonat sehová sem elég.
2015. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor csináltatok a kicsinek is személyit.
2015. márc. 9. 12:26
 15/24 anonim ***** válasza:
Tavaly mi is Horvátországba voltunk egy akkor 10 hónapossal, és egy 4,5 évessel.Az oda utat jól birták mert még sötétben indultunk a haza fele út volt kicsit nehézkes mert azért volt forgalom és nappal jöttünk.Igen kell személyi legalábbis nekem tavaly azt mondták az okmányirodában igy csináltattam a kicsinek is.
2015. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Bár "régi" a kérdés,de azt azért tudd,Kedves kérdező,hogy anyakönyvi kivonat SEHOVA nem jó!EU-n belül elég a személyi(ami pici babának is kiváltható ingyenesen)-annak hiányában persze útlevél kell-EU-n kívül kötelező az útlevél.Egy a lényeg:fényképes okmány legyen!Márpedig a születési anyakönyvi kivonat nagyon nem az....3 gyerekes anyuka
2015. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Annyira nem régi, még van jópár hetünk a nyaralásig. :)

A személyit meg már megcsináltattam mindkét gyereknek :)

Tabletek beszerezve, de remélem alvás is lesz az úton, nem csak nyűglődés...

2015. ápr. 19. 12:56
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, jársz-e még erre vajon?:)

Érdekelne, hogy voltatok-e már nyaralni, és ha igen hogy birta az utat a gyerkőc.

Én vagyok, aki Görögországba fog indulni a 11 hónapossal, kiváncsi lennék a tapasztalataidra. Mondjuk mi messzebb megyünk, mint Ti. :)

Hol voltatok helyileg?

2015. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia 18,

bar nem engem kerdeztel, hatha segit a hsz-om. Sztem befolyasolja, h mennyire szokta meg az autos utazast, milyen tipusu a gyereked, ill. az eletkora. 11 hosan hany orat alszik egyhuzamban?

A nagyobb lanyom ilyenkor mar csak ejjel aludt, azt sem aludta meg at, igy eszembe sem jutott nyaralni menni, energiam sem volt ezzel foglalkozni. De alt. a gyerekek jol alusznak autosülesben, es szinte az összes 11 honapos alszik meg napközben, igy jol idözitve az utazast akar vegig is aludhatja az egesz utat! :)

Mi havonta legalabb egyszer utazunk a 100 km-re lako rokonsaghoz, de van, h minden hetvegen, ebbe a helyzetbe a gyerekeink beleszülettek (6 es 2 evesek), tehat születesüktöl fogva megszoktak. Most megyünk elöször tavolabbra, 550 km-re nyaralni, kb 6 oras utnak nez ki, igy en elöre 5 megallast tervezek be, kb 1+negyed vagy masfel orankent. De termeszetesen a helyzettöl függ majd, nem fogjuk öket felkelteni a megallas miatt. :D Szinte biztos vagyok benne, hogy a tervezettnel joval kevesebbre lesz szükseg, pl. aludni is fognak.

Baratnömek a fiaval (3 eves) viszont 100 km-es uton is legalabb 3-szor megallnak. Ök keveset utaznak, es evente 3-4-szer mennek 50 km-nel tavolabb, es a fia "örökmozgo" (hiperaktiv-fele?) tipusu.

2015. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nagyon köszönöm a válaszod. :)

Nagyon energikus, és elég örökmozgó kislányunk van, napközben csak egyszer alszik kb. másfél-két órát, esetleg még a délutáni sétáknál szokott kicsit beájulni. Az éjszakát viszont végigalussza (másfél hónapos korától), este fél 9 körül teszem le, és reggel 7-ig alszik.

Sokat szokott velünk autózni (már amikor itthon van az apukája, külföldön dolgozik, de ha hazajön, rengeteget jövünk-megyünk, anyósomék is 50 km-re laknak tőlünk), szereti, főleg most, hogy új autósülést kapott, ebben nagyon kényelmesen elvan, alszik is általában.

Tudom, hogy nagyon hosszú lesz az út, kicsit tartok is tőle, éjjel fogunk indulni, hátha... De annyian utaztak már ilyen idős gyerekkel, szerintem nem lesz gond. :)

Viszünk neki tabletet mesékkel, játékokat.

Az az igazság, hogy én vagyok ilyen nagy tengermániás, a welness szállodákat én nem igazán preferálom, nem az én műfajom, a párom meg hazai tóra nem akart menni. Többször jártunk már ott, ahová megyünk, ismerős terep lesz a szállás, az út, minden.

2015. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!