Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek eleinte a hálóban...

Szerintetek eleinte a hálóban legyen a baba vagy egyből külön? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy 3 szobánk van, egy pici, ami lesz a gyerekszoba, utána jön a konyha és nappali aztán fürdő és a lakás másik végében a háló. Mivel elég messze van a gyerekszoba a hálótól, arra gondoltam, hogy eleinte a hálóba kéne tenni a babaágyat. De az a baj, hogy az sem túl nagy, alig van benne hely. Még egy babaágy elférne, de pelenkázó is oda kéne akkor, meg kisszekrény, ahol legyenek ruhák, pelusok, stb, hát úgy már nem tudom, hogy beférne-e minden. Szuper lenne ha egyből berendezhetnénk a babaszobát, oda elférne bútor, kiságy, játékok, minden, de félnék eleinte egyedül hagyni aludni. Vagy nincs mitől? Mondjuk teszek bébiőrt akkor meghallom ha sír, esetleg veszek légzésfigyelőt is, de akkor is, ha sír éjjel mindig átcammogni az egész házon, és utána ott szopiztatni pl egy fotelben, nem az ágyban. Vagy nem tudom, ti hogy csináltátok?
2015. márc. 8. 18:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem azt csináld amit a pároddal jónak láttok és majd a gyereknek is jó.

Vannak, akinek a családi ágy szent, és nem tudnának úgy nyugodtan pihenni, ha ott szuszog a pici, van akiket meg az nyugtat meg ha közel van. Mi pl. odavettük a gyereket és így durmoltunk mind, nekünk ez vált be, de akit zavar, az nem fogja magát kipihenni. Párod mit szeretne? És te? Csináljátok akkor úgy.


A másik meg hogy mit akar a gyerek. Van amelyik első perctől kezdve békésen alszik a külön szobában a kis ágyában (pl. két barátnőm gyereke is ilyen volt, az egyik konkrétan utált a szülei között aludni), de ha olyan gyereket kapsz a sorstól mint az enyémek akik hisztérikus rohamot kaptak a rácsos ágytól, akkor inkább magatok mellé fogod venni, hogy csönd legyen végre.


Ne másokra hallgass, mert ti is és a gyereketek is más lesz, mint az ismerősöké, az itt válaszolóké, és ami nekem bevált, az nálad lehet hogy csődöt mond.

2015. márc. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 hetes koráig a nappaliban aludtunk vele, mert a hálónkba nem fért volna el a kiságy. Utána ment mindenki a maga szobájába.

Volt légzésfigyelőnk, ami bébiőr is volt egyben, így ha megébredt, hallottuk. Sajnos attól,hogy valaki együtt alszik a babájával, kétszer sem biztos,hogy észreveszi, ha nem vesz levegőt.

2015. márc. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Az nem opció, hogy az ágyunkban aludjon, azt egyikünk sem szeretné, félnénk, hogy ráfekszünk, nem tudnánk úgy aludni. És az is biztos, hogy pár hónapos korától a saját szobájában lesz. Ami a krédés, hogy az első hetekben már külön legyen vagy akkor még velünk.

A férjem azért hajlik affelé, hogy a hálóban legyen, hogy ha éjjel sír ne kelljen átbotorkálni a lakás másik végébe, csak kivenni az ágyból. De attól félek, hogy ha elejétől úgy sozkja meg, hogy a mi szobánkban van, akkor később rossz lesz neki, ha egyedül hagyjuk.

2015. márc. 9. 07:53
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem félek, hogy megfullad. Mindketten orvosok vagyunk, a neonatológus ismerősök tanácsára egyébként légzésfigyelőt sem vettünk.
2015. márc. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

szerintem a legegyszerűbb ha kezdetektől külön alszik... esetleg be lehet rakni valami fekvő alkalmatosságot neked a szobájába, mert jó néhány éjszaka lesz, amikor majd szinte egész éjjel szoptatod, főleg ha hasfájós lesz, nem lehet majd ott hagyni. Legalább is nekünk az első 2 hónap ilyen volt, egyszerűbb volt vele aludni, mint a férjemet is felkelteni.

De akkor is mindig betettem a saját ágyába, szokja meg az ott alvást. Nagyon ritka volt az, hogy hagytam az ágyunkban aludni...amúgy minden pisszenésre felébredsz majd, egyszerűen rááll a füled, ha veletek egy szobába lesztek, akkor főleg, és lehet hogy olyanért és felkelsz majd hozzá, ami miatt nem lenne szükséges mert visszaaludnátok ha más szobában lenne anélkül hogy bemenj hozzá.

2015. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hat az en velemenyem az, hogy az elso par hetben (honapban) legyen veletek. Szerintem azert nem annyira jo otlet, ha ujszulott koratol kulon szobaban van, mert te valoszinuleg eleg hamar meg fogod unni az oda vissza jarkalast, es vegul a babaszobaban fogsz aludni egy matracon. Szamomra meg ez a szent, szerintem anya helye apa mellett van. Igy mi meg 2-3 honapig egy szobaban fogunk aludni a picivel (4hos most).


Ha kulon szobaban lenne, sem felnek attol hogy megfullad. Mitol fulladna meg? Amugy a bolcsohalal az meg elmeletileg megmagyarazhatatlan, nem? Tehat az nem bolcsohalal, ha megfullad a takarotol, vagy igen? Szamomra ez nem annyira vilagos. De amugy meg egy olyan kisagyban, ahol a baba fekszik egy halozsakban, szerintm eleg nehez megfulladni. Mi sem koltottunk legzesfigyelore. Akinel egyszer megszolal veletlenul, az tobbe nem alszik nyugodtan.


Legyeg a legyeg, az lesz a legjobb a babanak, ahogy nektek a legjobb. En leirtam a velemenyem, me azt,hogy mi hogyan csinaltuk/juk, de ha kezdetektol kulon szobaban lesz, ezt fogja megszokni, ez sem rossz.


(Olyan kerdest is olvastam itt, hogy elejetol kulon szobaban volt a pici, de anyuka megunta a jarkaladt, a babaval aludt honapokig, majd miutan elkezde a kicsi ataludni az ejszakat, visszakoltozott apa melle, es a baba megerezte, hogy nincs ott az anyukaja, es miota az kikoltozott a szobajabol, tobbszor kel ejjel. Tehat ez sem megoldas. Ha kulon szobaban lesz, akkor legyen kulon szobaban, ne aludj ott vele)

2015. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalál a légzőközpont reflexes leállása. Nem bizonyított, hogy az újszülöttkori apnoe (sípol a figyelő egyszer - gyerekre ráfújnak, lélegzik - sípol kétszer -megnézik a Heim Pálban) kapcsolatban áll a bölcsőhalállal, az azonban biztos, hogy a légzésfigyelők széleskörű elterjedése nem vetette vissza a SIDS-ben elhunyt csecsemők számát. Súlyosan refluxos, epilepsziás, koraszülött, idegrendszeri zavarokkal küzdő csecsemőknél hasznos, ilyenkor azonban a neontaológus javaslatára mindenki számára elérhető.


A gyerek plüssállatokba, vastag rácsvédőbe, paplanba való fulladása pedig a veszélyforrás elkerülésével küszöbölhető ki, nem a légzésfigyelővel, hiszen jelezhet az, visszahozható a gyerek, de az az x mp (pánikoló, kétségbeesett szülőnél inkább perc) nem tesz jót az idegrendszerének. Szóval ha ettől fél valaki: 23 fok alatti szoba, vékony, hálózsák takaró helyett, radiátor messze a kiságytól, gyereken kívül kiságyban semmi, és slussz. Nem kell bekábelezni, de természetesen ha anya anélkül görcsben van, akkor is megéri, de inkább dolgozni kell azon, hogy ne rettegjünk a gyerek lefekvésekor, hogy nem ébred fel - így ugyanis nem lehet élni.


Az általam ismert egyetlen patológus által is SIDS-nek véleményezett csecsemőhalál egyébként babakocsiban történt - ez itt egy régiós centrumban az elmúlt 15 esztendőben az egyetlen eset, hatalmas városról beszélünk...


Nyugalom, kedves kérdező, nem fog megfulladni a gyermeked csak úgy magától! :) Aludni pedig aludjatok, ahogyan a legjobbnak látjátok, sok anyukát megnyugtat a pici közelsége.

2015. márc. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A mi hálónk is nagyon pici, de azért velünk aludt mindkét gyerek kb. fél éves koráig.

Berendeztük szépen a gyerekszobát, ott volt mindene. A mi szobánkba meg vettünk egy bölcsőt és az ágy végéhez raktam. Így nem kellett a világ végére mennem, ha bármi gond volt. Az éjszakai pelenkázást és szoptatást a mi ágyunkon oldottam meg. Így sokkal kipihentebb voltam, mintha mindig ki kellett volna kelnem az ágyból.

2015. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy mellettünk aludt bölcsőben (ami kisebb helyet foglal mint egy kiságy, az hozzánk sem fért volna be) 2-3 hónapos koráig és onnantól külön aludt.
2015. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!