Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Októberben előléptettek, most...

Októberben előléptettek, most viszont úgy döntöttünk, babát szeretnénk. Túl korai?

Figyelt kérdés
Az előléptetés miatt várnunk kellene még? Nem akarom, hogy azt gondolják, kihasználtam a lehetőséget. Amúgy akkor még tényleg úgy gondoltuk, hogy majd csak kb. 2 év múlva szeretnénk babát. Mikor elvállaltam a munkát, a főnököm nem kérdezte, hogy mikorra tervezünk gyereket.
2015. márc. 10. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
hát ha szeretném a munkát,és rágóta vágytam volna az előléptetésre,vártam volna még 1-2 évet,ma már nagy szerencse ha előléptetést kapsz :-) gratulálok
2015. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én várnék egy kicsit. Ha nem is 2 évet, legalább pár hónapot, hogy bőven jövő évre essen a születése, ha elsőre összejön. De ugye azt semmi nem garantálja, hogy a legelső próbálkozós hónap sikeres lesz.
2015. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát 4-5 hónapja léptettek elő, az azért már nem azonnali teherbeesés. Illetve ki tudja mennyi idő alatt jön össze. Ha szerencsések vagytok 2-3 hónap alatt összejön, 4 hónap míg bejelented, tehát a leggyorsabb esetben már majd 1 éve leszel az új pozícióban. Ha nem vagytok olyan szerencsések, akkor akár fél-egy évig is simán eltarthat a próbálkozás, akár több ideig is.


Persze az is nagyon fontos, hogy 23 éves vagy 33 éves vagy...


Illetve Te ismered a munkahelyed, mennyire lennének megértőek stb


Szerintem ez teljesen egyedi döntés, nem tudom azt tanácsolni hogy várjatok vagy vágjatok bele, ezt Nektek kell érezni.

2015. márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok.
2015. márc. 10. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezt tényleg a szíved szerint döntségek el, hogyan szeretnétek.


Esetleg írj ki egy kérdést, hogy "ha tehetted volna szültél volna-e hamarabb" és meglátod a válaszokat. Szerintem döntő többségében hamarabb szültek volna a nők (persze ha a feltételek adottak). Én is hamarabb szültem volna mint 29 év, csak munkahelyváltás 1 év, 1 év próbálkozás+terhesség. Utólag már azt mondom, hogy inkább hamarabb vállaltam volna a babát.

2015. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából én csak azt nem tudom, hogy számít-e ha pár hónapot várunk, mert többet úgysem tudnék várni szerintem. Nem én jelentkeztem az állásra (előléptetésre), hanem engem választottak, amit elfogadtam. Tényleg nem volt szó akkor még babáról, viszont kb. egy hónapja nagyon elkapott az érzés!
2015. márc. 10. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanácsolok valamit! Úgy időzíts, hogy a jövő évre essen a szülés, mert ha idén születik babád, akkor a tavalyi év átlagjövedelmét veszik figyelembe, ami (mivel csak októberben léptettek elő) kevesebb (már ha az előléptetéssel fizetésemelés is jár) mint az idei várható átlagjövedelmed! Amúgy meg, 8 hónapja voltam az aktuális pozíciómban, amikor férjhez mentem és a következő hónapban már pozitívat teszteltem. Ha minden adott, akkor miért ne?
2015. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,áprilisnál előbb nem próbálkoznánk, hogy tuti 2016-os baba legyen! :)
2015. márc. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!