Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistesót mikor vállaljunk?

Kistesót mikor vállaljunk?

Figyelt kérdés

Kedves fórumozók! Kisfiúnk 19 hónapos lesz. Igazából már születése óta téma a kistestvér érkezése. De én agyalok mindig mindenen anyagiak miatt valamint segítseg 0.

Ha csak a szívemre hallgatnék vállalnék még többet is.

Paraméterek: tehermentes családi ház még két üres szobával, két autó szintén tehermentes, rendes állásunk van (en még gyeden) összes bevételünk kb. 500 ezer forint.

Szerintetek?


2015. márc. 13. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor szeretnétek. Az anyagiak nálatok rendben vannak, azt meg ti érzitek mikor vagytok készen érzelmileg egy második gyerekre.
2015. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor agyilag fel vagy készülve a 2-re. Mert a körülmények megvannak. Amikor kész vagy két gyereket ellátni, akkor jöhet a második.

Én ezért nem szülök korán. Mert én nem érzem magamon, hogy bírnék 2 kicsi gyerekkel. És idegbajos anya nem akarok lenni.

2015. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az anyagiak rendben lennének, főleg, ha tudtok ésszel élni (mert két gyereknél már tudni kell spórolni), a körülmények is okésak. a kérdés, hogy fizikailag és mentálisan mennyire bírnád.. ezt gondold végig.

nekem 17 hónap van köztük, mostmár 5 és 6.5 évesek, kb másfél éve érzem a kis korkülönbség előnyeit, előtte a nehézségek domináltak, főleg az elején, amíg nem egyszerre aludtak ebéd után. De mostmár nagyon jó így.... a kérdés, hogy meddig, mert így kamaszok is egyszerre lesznek :s ha nagyobb korkülönbség, ez kicsit leegyszerűsödik, viszont más dolgokban meg kevésbé jó pl mindig más életszakaszban vannak, ami megnehezíti pl a családi programokat mert annyira más érdekli majd őket. gondolom legalábbis, nekem erről nincs tapasztalatom.

én éreztem ,hogy bírnék még egy kicsivel és jónak is bizonyult a döntésem, ugyanígy csinálnám., de hogy te hogy bírnád, azt mi nem tudhatjuk :)

2015. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát azt én sem szeretném kedves utolsó. 3-6 év korkülönbséget gondolok ideálisnak.
2015. márc. 13. 13:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudom es en is ezen gondolkodom, ne legyenek két külön világ a korkülönbségből adódóan, de kettészakadni sem szeretnék nyilván.
2015. márc. 13. 13:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Az anyagiakra rájön még a cafeteria is, ha vissza megyek dolgozni akkor egy kicsit több bevetelünk lesz + akkor az én cafeteriam ami elég magas.
2015. márc. 13. 13:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod hogy anyagilag megtehetitek, nem hinném, hogy az anyagi kéne hogy gond legyen.

Vágjatok bele ha szeretnétek még egy babát. Anyagilag nem lesz olyan gáz, már vannak ruháitok, mégha lánylesz akkor is jó lesz sok ruha szeritnem, gondolom van kiskád, kiságy, szóval az igen nagy dolgok megvannak már. Később meg hogy pl 5 év múlva mi lesz azt meg te sem tudhatod, függ visszavesznek-e a munkahelyedre, hogy bírják majd, hogy otthon leszel betegállományba a gyerekekkel stb.

2015. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Maximálisan a kisfiamat helyezem előtérbe mindig mindenben. Egesz nap jatszom vele sosem hagytam a jarókaban vagy barkire. Sosem volt az az elnezelődöm típus.

Elmondhatatlanul szeretem ő életemben legcsodálatosabb. Boldog vagyok/ vagyunk a ferjemmel, de hogyan tudnek egy második babát is így szeretni. A ferjem rám bízta felőle már régen jöhetne, jó apuka szeretetben élünk.

2015. márc. 13. 13:33
 9/11 A kérdező kommentje:

Munkahely visszavár, tappenz szabi minden megoldható.

Mindenkinek köszönöm, hogy leírta amit gondolt! :)

2015. márc. 13. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon megértelek. Én is pont ugyanezeken dilemmáztam, amiken Te agyalsz. Az anyagiak nálunk is megvannak, mindkettőnk munkahelye biztos /közszféra/, mégis annyi kérdés felmerült. Főleg a kisfiam miatt aggódtam. Én is úgy éreztem, ahogyan Te, hogy a világom közepe a fiam, egyszerűen egy csoda, akit nem győztem imádni:-) Én is minden energiámat rá fordítottam, soha egy pillanatra sem passzoltam le, imádtam minden Vele töltött pillanatot. És mégis... belevágtunk a kistesó-projektbe. Azonnal teherbe is estem, a fiam 13 hónapos volt. Azóta megszületett a kislányunk, aki ma 6 hetes, és már most látszódik a testvérek között, hogy rajonganak egymásért. A fiam folyton a hugi körül van, ringatja a babakocsit, puszilja, simogatja, a maga kétéves szintjén vigyáz a húgára. A kislányom pedig szinte elrepül örömében, ha a bátyus odahajol hozzá. Az első mosolyt is a bátyusnak adta:-) Hihetetlen, hogy egy hathetes csecsemő szabályosan örül és gagyorászik, ha a bátyja hangját meghallja. Imádják egymást. A legjobb döntés volt a második gyermek. Vannak kutyanehéz napok, de egyre könnyebb, a fiamon pedig látom, hogy nem elvettem Tőle valamit /amitől féltem, hogy belőlem kevesebbet kap, és ezt megsínyli/, hanem egy csodát adtunk Neki, a testvérét, akit imád.

Ezért én azt mondom, vágjatok bele, nagyon megéri! Szívesen írok Neked priviben, ha gyakorlati kérdéseid vannak.

2015. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!