Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek azok, akik álladnó...

Szerintetek azok, akik álladnóan kérdezgetik, hogy mikor jön már a baba, nem gondolnak arra, hogy lehet szeretnétek, de nem sikerül?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem van már, a rokonokból, ismerősökből, akik minden alkalommal megkérdezik, mikor találkozunk, hogy mikor jön már a baba. 4 éve vagyunk házasok, igen, mi is szertetnénk már nagyon, de sajnos nehezen jött össze, aztán elvetéltem, azóta még nem sikerült. Az ilyen embereknek eszébe se jut, hogy mi van, ha próbálkoznak és nem sikerül? Én sose kérdezek ilyet senkitől, főleg az ilyen esetekben, ahol már pár éve házasok, mert arra gondolok, hogy lehet akarnak, csak nem sikerül és nem akarok tapintatlan lenni. Másoknak hogy nem jut eszébe?
2015. márc. 15. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem, sajnos. Én soha nem krdezek rá ilyenre. Nem tudhatom miért nincs baba és úgy gondolom, ez teljesen magánügy.


Sajnálom, hogy legalább a rokonaidban nincs annyi tapintat, hogy ne kérdezgessenek ☹ .

2015. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Próbáld valahogy a tudomásukra juttatni, úgy hogy az neked és nekik sem legyen ciki.

Elég tapintatlan dolog az tuti, szerintem biztos nem jut eszükbe :(

2015. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom kiteregetni mindenkinek, hogy nem sikerül, pláne, hogy elvetéltem, ez magánügy. De azt sem akarom mondani, hogy nem akarok még.
2015. márc. 15. 21:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbáld meg úgy, hogy egyenlőre nem kapkodtok el semmit próbálkoztok.

Ezzel nem is mondtál el semmit, de mégis valamit csepegtettél.

2015. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

lehet azt sem tudják mi kérdezzenek, és csupán kedveskedni szeretnének azzal hogy érdeklődnek


(ha épp házat építenétek és ez lenne a téma, akkor meg a házról kérdeznének, ha kocsit akarnátok venni, bizti mesélnéne 1-2 típusról, lehet ti nem vagytok nyíltak eléggé annyira, hogy legalább kérdezni tudjanak bármiről)

2015. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Sok a pofátlan ember sajnos. ☹ Vagy azt firtatják hogy miért nincs, vagy azt hogy miért ilyen idősen, vagy azt hogy miért ilyen fiatalon... Én ilyeneket sosem firtatok, mert qrvára magánügy, ami két emberre tartozik. Lesülne a bőr a képemről.


Ja meg tudjátok mi még a kedvencem? A "Terveztétek?" Ettől a falra tudok mászni. Aki nem tervezte, attól azért pofátlanság megkérdezni. Mi pl. nem terveztük (legalábbis úgy nem hogy na most akkor próbálkozzunk - amúgy szerettünk volna) és van is egy sztorim. Sógorom exe elkezdte kérdezgetni: "Na de akkor hogyan? Hát véletlenül nem lehetsz terhes, nem? Stb, stb." Most erre mit válaszoljak? Magyarázzam el hol ment be vagy mi?! Esetleg a pózra kíváncsi? Idióta. Nem mondtam hogy tudtomon kívül történt (OMG!) de nem is volt tervben. Most ezen mit firtassak? Jött, örültünk és kész. Akinek meg nem jött össze sokáig, értelemszerűen azért pofátlanság firtatni. Nem biztos hogy szívesen emlékszik vissza, vagy hogy bárkinek örömmel részletezi a próbálkozásokat, vetéléseket, beavatkozásokat, kezeléseket vagy ami épp volt. Ezek annyira intim dolgok, hogy senki másra nem tartoznak a világon. Főleg nem a szomszédra vagy a legutolsó félidegenre. Lehet hogy van aki szívesen beszél bármiről, de az magától is fog. Nem kell ahhoz kérdezgetni. Ha magától felhozza akkor lehet róla beszélni, amúgy meg magánügy.

2015. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt a helyzet, elvetéltem, aztán meg sokára jött össze. A sírás kerülgetett minden "mikor jön a baba" kérdésnél, függetlenül attól, hogy tudtam, senkit sem a rosszindulat vezérel. Szerintem a szüleink, nagyszüleink idejében nem volt ennyi pár akinél nehezen jött össze (persze lehet rosszul gondolom) és talán eszükbe sem jut hogy ezzel esetleg megbánthatnak. Mivel én megtapasztaltam hogy milyen, nem kérdezgetek senkit, attól függetlenül hogy érdekel (nekünk is van rokonunk akik lassan 7 éve házasok, és még mindig nincs baba, kíváncsi vagyok hogy nem szeretnének, vagy nem jön össze, de nem fogom megkérdezni, azt biztos).


Amúgy sokaknál "szokás" ilyeneket kérdezgetni. Esküvő előtt hogy mikor lesz esküvő, utána mikor lesz baba, utána mikor jön a következő :) (nálunk már három van, mostanában a "és a negyedik mikor jön" kérdéssel tudnak kikergetni a világból, 5 emberből 4 tuti megkérdezi.

2015. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudnak más témát felhozni, és pofátlanok. Nem gondolnak bele ilyenekbe. A "terveztétek?" kérdést én is utálom! Bunkóság ilyet kérdezni. Mi most várjuk a második babát, és mindkettőnél megkaptuk ezt a tervezett volt-e? kérdést! Mi terveztük mindkettőt, csak gondoltuk úgysem sikerül elsőre. Hát mindkét alkalommal tévedtünk...és minket meg ezért "cseszegetnek"! Volt akinek elmondtuk és ő erre "jól meggondoltátok?" ezt úgy, hogy már a pocakomban van a baba! Komolyan normális az ilyen? Igazából teljesen mindegy hogy az életed mely szakaszában jársz...úgyis betalálnak ilyen bunkó kérdéssel!
2015. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sokan tényleg nem gondolnak bele. Én a helyedben annyit mondanék, hogy "nem rajtunk múlik". Talán leesik nekik, hogy nem csak az akaráson múlik a gyerek...
2015. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak a nem rajtunk múlik, meg próbálkozunk tipusú válaszokból csak az jön le, hogy nem sikerül és nem akarom, hogy azt pletykálja a fél falú( én nem ott lakom), hogy meddóő vagyok.
2015. márc. 16. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!