Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt a pénzt hogy osszam be?

Ezt a pénzt hogy osszam be?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 15 ezrünk maradt a családi pótlékig, ezt kellene beosztanunk. 3 gyerek 2 felnőtt. Ötletek hogy mit főzzek? A fagyasztóban 1 csomag hal és 1 kiló rántani való hús. a 2 nagyobb gyerek oviban eszik, csak a kicsi eszik itthon főtt ételt.
2015. márc. 16. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

nem jön ki napi 1.000.-ra... hisz családiig még több mint 2 hét van!


ezt nem lehet 5 emberre beosztani. kérj kölcsön, adj be valamit a zaciba, tedd fel a netre a kinőtt ruhákat.

hiába írunk bármit, 1.000.- nem elég 5 ember vacsorájára és 2 ember napi étkezésére, még ha zsemlét felvágottal esztek se :(

2015. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Paprikás krumpli, tejfölös tészta vagy töltött káposzta /én azt szoktam csinálni, ha hó végén picit kifutok a pénzből, többszöri ebédet meg lehet belőle oldani/. Neten keresgélj olcsó recepteket!
2015. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

krumpli kell az olcsó nagy kiszerelésben


lehet belőle rakott krumpli, krumplis tészta, papriás krumli, leves, sült, főtt petrezselymes, meg rizs, tészta esetleg még köretnek


alap

ezen felül zöldségek cukkini(ebből is lehet rakott cukinit csinálni asszem darálhúsal), brokkoli, leveszöldség a fagyasztottak olcsók


legyen egész csirke

sajt, tojás, liszt


babgulyához bab, sonka

2015. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
6%

sajt-ránnott sajt


egyéb tejtermé gyerekeknek


szerintem simán kijön 15 ezerből

2015. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Zöldségleveseket, főzelékeket és tésztákat csinálnék, azokat olcsón meg lehet úszni. Krumplis tészta, káposztás tészta, grízes tészta, krumplifőzelék, zellerkrémleves, répakrémleves, stb. A húsból ezt a receptet csinálnám meg több alkalomra elosztva: [link] Mi már többször csináltuk itthon, nagyon kiadós, rengeteget ki lehet hozni kevés húsból is. Vagy valamilyen rizses húst, az is elég kiadós. Estére melegszendvics, sült zeller, sült sütőtök mindenféle ízesítéssel, tócsni, héjában sült burgonya, sima szendvics (nem tudom, hogy hideget vagy meleget esztek-e szívesebben vacsorára). Hal témában nem vagyok semennyire otthon, mi nem nagyon szeretjük. Édességként egyszerű kevert süti, bele lehet tenni elfekvő befőtteket, olcsón megvan.
2015. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Csinalhatsz még grizes tesztat. Egyik legolcsobb es a gyerekek imadjak. Anno amikor az exem adossagba verte magat es 20 ezer forintunk volt egesz honapra, en leginkabb ezt a kajat csinaltam.
2015. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszi az ötleteket.
2015. márc. 16. 15:08
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Krumplis tészta, káposztás tészta, grízes tészta. Krumplileves, káposztaleves, zöldségleves. Pirítós fokhagymával. Májkrémes kenyér. Krumplis palacsinta. A húsból inkább pörlöltöt csinálj, nokedlivel, tésztával, rizzsel, az tovább eláll és több kijön belőle. A halat szintén meg lehet csinálni egy nagy adag rizzsel.
2015. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szűkösen ugyan, de meg lehet oldani, nagyobb adag ételeket kell egyszerre főzni, és mint ahogy előttem is írták, főleg krumpli és egyéb olcsóbb alapanyagok segítségével kell megpróbálni kihúzni ezt a hónapot.


Reggelinek egyetek zabkását, ez olcsó, és tápláló. Lassan felszívódó széánhidrát, magas a rosttartalma is, ideális reggeli bárki számára. 500 grammos kiszerelés 200-250 Ft körüli áron kapható. Magában, almával, kakaóporral, cukorral, fahéjjal szuper.


Ebédre készíts egyszerű tésztaételeket, a nagyobb üzletláncok sajátmárkás tésztái elég olcsók, egy csomag tésztából elég szép adag étel készíthető. Néhány ötlet, hogy mikkel keverheted össze:

- hamis pörköltes (nem is feltétlenül kell bele hús, készítesz egy jó hagymás-paprikás szaftos pörköltalapot, öntesz bele pici tejfölt, szerintem nagyon finom.)

- sajtos-tejfölös

- spenótos

- grízes (ha van esetleg elfekvőben 1-2 üveg lekvár, azzal nagyon finom)

- túrós

- paradicsomos (paradicsompüré, hagyma, oregánó, bazsalikom, só, pici bors)

- besameles-sajtos


Persze a fenti sós tésztaételek mindegyikébe rakhatsz egy kis húst is, egy nagy adag ételen még 20-25 dkg hús is sokat tud dobni, ha mást nem, hát az ízét azért felturbózza.


Készíthetsz rakott zöldségeket, burgonya, hagyma, sárgarépa, cukkini, karalábé, karfiol. Fűszerekkel, egy kis vízzel elkevert tejföllel, virslivel összesütve finom.


Rizses hús sem egy luxut étel, szintén nem kell bele sok hús, mégis finom.


Palacsintát is készíthetsz, amit én szoktam készíteni, abba fél kg liszthez 2 tojást használok összesen, és ebből rengeteg palacsinta kijön, a gyerekek nagyon szeretik. (és a felnőttek is :) )


Süthetsz otthon kenyeret is, különböző kelt tésztákat.


Nosaltyn van külön nagyon olcsó receptek fül, ott is keresgélhetsz, biztos találsz sok jó ötletet még, nekem hirtelen ennyi jutott eszembe.


Kitartás!

2015. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, kedves vagy :)
2015. márc. 16. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!