Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt hogy...

Hogy osszam be a pénzt hogy kikeveredjek a zaciból? Részletek:

Figyelt kérdés

vagy hónapról hónapra hogy állhatnék egyenesbe?


kapok 120-at

lakás 40 ezer

zaci 40

megtakarítással el vagyok maradva, így most 40(amúgy havi 20)

egy főnek tartozás 25

(megélhetéshez kellene 50 ezer, kaja, ruha, telefon-ezt próbálni kellene közelíteni)



szóval ha most kifizetem a lakást, zacit, tartozást, nem marad megint megtakarításra, így köv hónapban az már 60 minusz..


ha most kifizetem a lakást, megtakarítást, tartozást, akko r éljek meg 10-20 ezerből egy hónapig és köv hónapra marad a zaci növelve egyébbel tehát kb 60 lesz


vagy nem fizetek be minden rezsit..

vagy csak egy kis zacit, kis megtakarítást fizetek most..


ki kellene sakkozni a lehető legjobb verziót...


2014. okt. 6. 09:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
de szóval kb féléve húzom, hogy mindig zaci kiváltás, hónap végén megint igénybe veszem:(
2014. okt. 6. 09:08
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyártelműen a zaci viszi nálad a pénzt a magas kamataival.

Próbálj meg vagy koplalni egy hónapig (egyél, csak keveset), vagy vállalj különmunkát.

A telefon nagyon kell? Válts kártyásra, ott évi 3000 is elég, ha nem telefonálsz.

A ruha mit jelent? Ne vegyél egyáltalán ruhát, míg ki nem keveredsz ebből.

2014. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

kártyás telom van kb havi 3000, annyi kell, mert mama matávos pl, bnők mindig hívnak, illik nekem is hívnom őket, nem hívathatom magam vissza, de legtöbben visszahívnak,vagy hivatalos ügyeket intézek telon. ennyi minimum nálam.

mivel a megélheéshez nincs is 50 ezrem(csak kellene)ezért zacizok mindig,magyarán a zaci miatt megyek zaciba..


mert ha azt nézzük lakás, megtakarítás, megélhetés önmagában 10 ezer híjján ugyan, de kijön 120-ból.

2014. okt. 6. 10:34
 4/16 A kérdező kommentje:
ja és mamám főz rám, szóval a megélhetésen nem tudok tovább spórolni, de azon spórolok, így zacizok..
2014. okt. 6. 10:34
 5/16 A kérdező kommentje:
kamatok nincsenek, mert köv hóban mindig kiváltom.csak akkor már megint nem marad..
2014. okt. 6. 10:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor is van rajta kezelési költség.

Ruhát ugye nem veszel egyet sem?

Másrészt, ebben a helyzetben nem kell mindig mindenkit visszahívnod, ezt megérthetik.


Valahogy az jött le nekem, hogy úgy akarsz kikeveredni ebből a helyzetből, hogy közben nem spórolsz, nem vezetsz be semmiféle megszorítást.

Nos: abban biztos lehetsz, hogy ez így nem fog menni. Komoly megszorítások kellenek - és még egy jó tevezés is, hogy így, megszorításokal együtt is működjenek a dolgok.


Munkakereséssel mi a helyzet?

2014. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
szerinted a 120 miből van?
2014. okt. 6. 12:01
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi ment pont

de most azt nem tudom mit fizessek ki, mit ne, és mennyiből éljek köv hónapig

2014. okt. 6. 12:02
 9/16 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzetedben NEM tudsz megtakarítani. Miféle kötelező megtakarítási konstrukcióba kényszerítetted be magad?!? Azt mondd fel azonnal, és ilyenbe ne menj bele mégegyszer! Önként adósítottad el magad ilyen kötöttségekkel ilyen kevés jövedelemmel?


Nagyon fontos lenne, hogy beszélj valakivel, aki ért a pénzügyekhez... Szerintem ezt a lakást sem engedheted meg magadnak. Olcsóbb alternatíva után kell nézni!

2014. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja, hogy neked egy kötelező havi megtakarításod van?

Hát azt szüneteltesd, de azonnal. Megtakarítani akkor lehet, ha már egyenesbe jöttél.

Felmondani - gondolom - nem lehet, mert akkor elbukod a pénz felét. Ravaszak ám ezek a megoldások - igen óvatosan szabad csak ilyet megkötni.


A munkakeresés egyértelműen mellékállást jelent!


Ezen kívül, ahogy az előző is írta, érdemes lenne csődgondnokot keresni. Ő tud segíteni ilyen helyzetben. Pont abban, hogy hogyan osszad be a pénzed, és mire költs, mire ne.

2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!