Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt?...

Hogy osszam be a pénzt? Hóvégére már alig marad, mindig sakkozni kell, hogy mit együnk.

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, 23 évesek. Kb 160ezer ftot keresünk ketten, plusz 13800 ft kajabón fejenkét. Albérlet 30ezer+a rezsi, ami most télen sok volt a fűtés miatt, így volt kb 50ezer a rezsi, szóval már csak 80ezer ftunk maradt. ebből 15ezer személyi kölcsön, 10000 laptop hitel. maradt 55ezer ft+ a kajabónok. ez marad arra, hogy együnk, éljünk, plusz van 2 macskánk, de annyira sokat nem költünk rájuk. a hó utolsó hetére kb semmink nem marad, mint most is. ruhákat nem veszünk sűrűn, 2-3 havonta kb, akkor is kínaiból olcsó ruhákat. főtt ételt eszünk minden nap. mit csinálunk rosszul? tudtok adni tippeket?
2012. ápr. 25. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Írd össze, hogy miket veszel mennyiért. Az sokat segít. 55 ezer plusz kajabónokból bőven ki kéne jönnötök. Mi 40-t költünk max kajára ketten.
2012. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ez elég sok ahhoz képest, ami másoknak maradni szokott, úgyhogy csak arra tudok tippelni, hogy az ételnél és a mindennapokban nem gazdálkodtok eléggé...

Próbálj meg úgy főzni, hogy abból több napig tudjatok enni, a kettőtök kajajegyei együtt simán fedezik elvileg az étkezést.

Másra nem tudom, mire megy még el, de ezen kéne gondolkodni, ha spórolni akarsz.

2012. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit,de valamit nem jól csináltok,ha ketten majdnem 70et elesztek.cigiztek?
2012. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdtem el azt, hogy összeírom, hogy egy nap mire költök, de mindent leírok.

Múltkor találkoztam egy régi barátnőmmel, beültünk egy egy helyre, meg előtte ettünk egy szendvicset, mikor hazajöttem, meg voltam magammal elégedve, hogy nem is költöttem sokat, aztán leírtam, hogy mi mennyibe került, összeadtam és ledöbbentem...

Több, mint 5000 ft-ot költöttem el úgy, hogy szinte észre se vettem. Jó, mondjuk ebből 2000 csak az útiköltség volt, de akkor is összességében sok az 5000...

2012. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 55e Ft-nak bőven elégnek kellene lennie két ember ételére egy hónapban. Csináljatok egytálételeket, nagy adagokat, abból másnap is jól tudtok lakni.

Esetleg tényleg ülj le, írd össze miket vettetek ebben a hónapban, akkor mi is okosabbakat tudunk írni. Szerintem meg fogsz lepődni, hogy a macskák mennyi pénzt elvisznek...

2012. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem mit sírsz itt. 47 500Ft-ból kényelmesen meglehet élni, nem tudtad? Nektek meg van ketten együtt 160ezretek.
2012. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
nem csak kajára megy el ez a pénz. pl minden hónapban elmegyek az eurósba és megveszem a mosószert, az öblítőt, stb. máris otthagyok 5-6ezer ftot. kb minden héten megyünk bulizni, mert a páromnak zenekara van és szinte minden héten fellépnek, ilyenkor azért iszogatunk egy kicsit, de nem szoktunk sokat költeni. és a párom cigizik.
2012. ápr. 25. 13:16
 8/65 anonim ***** válasza:
64%
Ti sakkozással döntitek el, hogy mit egyetek?
2012. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Itt akkor nem a kaja,hanem a buli meg a cigi a gond...azt csinálod rosszul.
2012. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
79%

Csak a kajajegyből jóformán kijöhetne a kajátok. Készítsd házilag a tésztákat. Húst heti 1-2 alkalomra lecsökkenteni, esetleg sertés és csirkemájjal helyettesíteni.

A macskáknak van olcsóbb kaja is, bár nem írtad, milyet esznek. A mieink világ életükbe a legolcsóbb konzervkaját ették, semmi bajuk nem volt tőle.

Ruhákat turizni is lehet néha, főként neked nőként.

Ételek: krumplis tészta, paprikás krumpli, rakott krumpli, spagetti (25 dkg darálthús elég egy fél kg-s tésztához szószba), tésztaételek általában, főzelékek.

A kajapénzt úgy oszd be, hogy hetente meglegyen, mennyit költhetsz. 55000+27400 kajára és stb-re olyan jó, hogy a felét meg kéne takarítotok, nemhogy ne maradjon semmi...

2012. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!