Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt a pénzt hogy osszam be?

Ezt a pénzt hogy osszam be?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 15 ezrünk maradt a családi pótlékig, ezt kellene beosztanunk. 3 gyerek 2 felnőtt. Ötletek hogy mit főzzek? A fagyasztóban 1 csomag hal és 1 kiló rántani való hús. a 2 nagyobb gyerek oviban eszik, csak a kicsi eszik itthon főtt ételt.
2015. márc. 16. 14:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Próbálok olyat, amit előttem még nem írtak. Keménytarhonya (virslivel vagy lecsókolbásszal elég kiadós), sárgaborsó főzelék fasirttal, lencsefőzelék is akár. Resztelt máj burgonyapürével. Vagy rántott máj.
2015. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha a halat kirántod, akkor ne sima prézlis bundával csináld, hanem sörtésztával vagy ahhoz hasonló, felvert tojásossal. Kiadósabb lesz sokkal.

A krumplis ötletekhez csatlakozva: gombóc. Lekváros pl. Vagy nudli lekvárral, gyerekek szokták szeretni. Én csinálnék a húshoz mártást, nem rántanám (pl mint a vadashoz). Rizst hozzá vagy zsemlegombócot.

2015. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mid van otthon? Mármint tészták, zöldek, rizs, lekvár, amikből azért még szokott maradni hó végén is valami?
2015. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Lencsefőzelék vagy szárazbabfőzelék sült virslivel vagy lecsókolbásszal. olcsó és laktat.


Sajnálom a gyerekeket, mert a laktató ételek pont nem a legegészségesebbek és nekik nem egy-egy alkalommal kell ezt enniük, hanem hetekig. Ráadásul az oviban is olcsó, rossz minőségű ételeket kapnak, otthon kéne kicsit minőségibbet adni. Szerintem.

2015. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
1 dunsztos lekvár, 2 dunsztos szilvakompót és 1 kiló rizs van itthon. Meg vöröshagyma
2015. márc. 16. 17:44
 16/20 anonim ***** válasza:

Kompóttal meg lekvárral lehet tejbe rizst enni,vagy rizskoch is jó, finom édesség így és laktató.

A kicsi mennyire kicsi? Még csak főtt zöldségeket eszik vagy már mindent amit ti? Ha kell még neki külön bébikaja, akkor vennék neki hozzá pár szem zöldséget, mi felnőttek meg simán zsíroskenyereznénk minden második nap.

2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja igen...jó hogy írtad a zsírt. Nemrég sütöttem zsírszalonnát, a tepertő sajnos már elfogyott, de zsírom az van kb 2 liter. A pici 2 éves, nem főzök neki külön, mert nem eszi meg.
2015. márc. 16. 20:49
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A halat ne pazarolt el jelen anyagi helyzetedben arra, hogy kisütöd simán! Vedd ki a felét és vágd falatnyi kockákra! Fogj egy serpenyőt, amiben kis olajon piríts nagy lángon hagymát, almareszelőn lereszelt répát, zellert, fűszereket! Kb. 5 perc folyamatos kevergetés után ezt tedd egy tepsibe, rá a halkockákat, só-bors-fűszerek. A tetejére tégy annyi krumplipürét, amennyit elégnek gondolsz ennyi főre, hogy jól lakjatok és told a sütőbe. Amikor megpirul a teteje, kész a krumplis pite.

Mégsem csak tiszta, ízetlen szénhidrátot esztek :)


Érdemes a következő két hétben főzeléket készítened 2-2 napra: lencséből, az olcsó és finom, a kis feltéttel is elég tápláló, s mondjuk borsóból vagy amiből szeretitek. Ez eddig 5 ebéd.


Hétvégékre főzz egy-egy nagyobb kondér levest: egy bablevest, kicsit füstölt valamivel, ami csak éppen ízt adni neki, elég 10 dkg is, másodiknak ehhez elég egy tepsi bukta (lekvár van), kakaós csiga szombatra. Vasárnapra rántsd ki a maradék halat és vegyél mellé rántani való sajtot is, az rizzsel pont jó lesz.


Egy nap egyetek pizzát vagy langallót, az is költséghatékony, egy nagy tepsivel kevés pénzből megvan.

Eddig ez 8 ebéd, s nem költöttél többet 5000 forintnál.


A szilvakompótból nyugodtan készíthetsz szilvás gombócot, mondjuk tejfölös krumplilevessel, az még egy ebéd.


A rizsből készíthetsz egy rakott ételt: veszel kb. 60 dkg darált húst, elkészíted pörköltösen, s berétegezed a rizzsel és valami mirelit zöldbabfélével. Tejföla tetejére, s ha jut, egy kis olcsó sajt is, de anélkül is finom.


10 ebéd máris kész és alig költöttél valamit!


A másik hétvégére készíts leveszöldségekből és farhátból-nyakból egy nagy kondér húslevest, tésztával. Másodiknak egyik nap paprikás krumpli, másik napra pedig rántott hús legyen a rántani való mirelit húsból, ami otthon van, rizzsel, krumplipürével.


12 ebéd. Ezzel már elboldogulsz valahogy, és mégsem grízes tészta meg tejfölös tészta van állandóan. Nem királyi menü, de így még a reggelikre-vacsorákra is jut kis pénz. Érdemes azokat pedig szaporítani, pl. bundás kenyér és nem felvágottas. Ne vegyél péksüteményeket, süsd meg őket vagy most marad a kenyér. Ha egy-egy nap héjában sült krumplit vacsoráztok vagy tejbegrízt, akkor sem lesz semmi baj, most a túlélés a lényeg!


Fog fel böjtnek! :)

2015. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha van rizs, akkor rizottót is lehet csinálni, mi imádjuk, és elég olcsón is ki lehet hozni. Két bögre rizs, egy leveskocka, egy marék csirkemáj, egy kis zacskó mirelit borsó, ennyi. De lehet mással is készíteni, volt már, hogy mi is le voltunk gatyásodva, de volt otthon borsó meg rizs, akkor megcsináltam máj nélkül. Mondjuk rizottóból még kb. ezerféle van, csak azért ezt írtam, mert mi ezt szoktuk készíteni leginkább. Ebből a két bögre rizsből is elég szép adag lesz, főleg, ha a két nagyobb gyerkőc az oviban eszik, akkor bőven elég lesz, de szerintem hétvégén is simán vállalható ez a mennyiség. Persze a rizottót elvileg rizottó rizsből "kell" csinálni, de már rengetegszer megcsináltam "sima" hosszúszemű rizsből is, úgy is finom.
2015. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! :)
2015. márc. 18. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!