Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy egy egyedülálló meleg örökbe fogadhat Csehországban, viszont egy meleg pár nem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 21:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon is így van.

Ha egy meleg vagy leszbikus egyedülállóként kérelmezi az örökbefogadást ugyanúgy megkapja a kicsit mint egy heteró pár. A szexuális hovatartozását nem is kérdezik.

Ellenben nem lehetséges, hogy hivatalosan mindketten a gyerek szülei legyenek.

Szerintem is hülyeség. Simán megadhatnák a szülői jogokat a pár mindkét tagjának. A közvetlen környezetüknek úgyis felfog tűnni, már az is elég ha a gyerek lerajzolja a családját az oviban...

2015. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
19%

Válasz valakinek a levelére.


Kétségtelen, hogy végtelenül szimpatizálok a lengyelekkel, de ettől függetlenül a lengyel homoszexuálist ugyanúgy nem fogadom el, ahogy a magyart.


1. Ne melegezz, mert én is meleg vagyok (36 °C körül van a testhőmérsékletem), hanem homoszexuálisozz.


2. A gyerek mindig a szülőtől tanul, és ha a szülő(?, inkább nevelő) homoszexuális, akkor a gyerek is ebbe fog belenőni vélelmezhetően ezt fogja eltanulni.


3. Nem a társadalom jövőjét szolgálja a homoszexuális közösség.


Ne legyen nevelő a homoszexuális. Fogja el magát, hogy a "pár"kapcsolata nemzőképtelen és éljen boldogan, de egy gyerek jövőjét ne árnyékolja be egy ilyen kifordult "pár"kapcsolat.

2015. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
92%

Politikai megfontolásból van így, szavazatokért, ennyi az egész.

Szerintem kevesen vannak itt eredetileg állami gondozottak, de higgyétek el, hogy sokkal jobban jár akármelyik gyerek ha egy homipár neveli fel. Illetve sokkal jobb embert tudnak belőle faragni, mint a magyar vagy akár cseh állam alulfizetett, volt börtönőrei, akiket pont nem érdekel, hogy él a gyerek vagy már agyonverte a többi.

Én sem pártolom, hogy melegek neveljenek gyerekeket, de azért nézzük már meg a lehetőségeket emberek! Vagy ennyire hiszünk az elvakult sztereotípiáknak, hogy csak meghalljuk, hogy homoszexuális és akkor már mindegy is mi a másik lehetőség? Tipikus magyar idiótaság.

Ideje levenni szemellenzőt szerintem!

2015. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó! Homoszexuális vagyok, de tegyük fel, van egy heteroszexuális pár, aki természetes úton nem esik teherbe, pedig már 10 éve végig jártak mindent, akkor ők se lehessenek szülők?
2015. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont gondolom, ha szingliként sikerült örökbe fogadni egy gyermeket, és az illető később találna egy párt, a gyermeket elvennék tőlük."


Nem veszik el ilyen indokkal a gyereket. Az onnantól kezdve az örökbefogadóé, ugyanolyan jogok illetik mintha ő szülte volna.

Csak akkor emelik ki a családból a gyereket ha a körülmények megkövetelik. Ha bántalmazva van, vagy nem tudja a szülő biztosítani a gyermek alapvető szükségleteit.

Egy jól szituált, gyermekéről gondoskodó homoszexuális párt nem fognak zargatni.


Ahogy már írta valaki, ha mondjuk két egyedülálló anyuka összeköltözik, mert anyagilag úgy jobban kijönnek ha ketten fizetik egy lakás rezsijét, vagy legyen bármilyen normális indok a cselekedet mögött, őket sem piszkálják.


Ha meg esetleg van valamilyen jóakaró aki jelenti a dolgot, akkor kivizsgálják az esetet. De ennyi miatt nem emelik ki a gyereket abból a közegből ahol addig megfelelő körülmények között és egészséges tempóban cseperedett.

2015. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%

"2. A gyerek mindig a szülőtől tanul, és ha a szülő(?, inkább nevelő) homoszexuális, akkor a gyerek is ebbe fog belenőni vélelmezhetően ezt fogja eltanulni. "


Ha ez igy lenne akkor a nagy szamok torvenye alapjan nem lenne homoszexualitas a Foldon.

2015. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

14es

Nem arról van szó, hogy ki egyedülálló és ki nem az, hanem, hogy milyen behatások érik a gyereket. Szerintem a melegek is fogadhassanak örökbe!

Én nem vagyok melegellenes, de azért be kell látni neked is, hogy nem ez a normális, így nem ez a normális családi környezet sem. Ezért az ideális ha hetero pár nevel gyereket.

2015. márc. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
60%
HA annyira ideális lenne az összes heteroszexuális családnál a helyzet, akkor nem lennének állami gondozott gyerekek....
2015. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

Vegyük a két verziót:

-Egyedülálló b*zi(nem kell szebb szó, a meleg az a nyári idő a homokos az meg a tengerpart):gyerek azt látja, hogy van egy apám, anyám nincs, apám nevel, ez természetes kapcsolatban is előfordulhat(válás, haláleset stb.)

-Két b*zi(poén sarok:"Hé, apád b*zi!" "Melyik?":így viszont két férfi természetellenes együttélését látja, és nem kis eséllyel az rögzül meg benne, hogy ez teljesen normális, pedig nem az(természetellenes, undorító, szodómia[nem a szaporodást célzó nemi tevékenység{bár ez engem nem zavar nem vagyok keresztény}] stb.)

És minek kell a b*zit csillagoznom, mi baj a van ezzel a Gy.K.-nak?

2015. márc. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyereked homoszexuális lenne, mit tennél? Kire fognád, hogy homoszexuálissá lett?
2015. márc. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!