Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az az összegű...

Mennyi lenne az az összegű félretett pénzetek ami melett belemernétek vágni egy gyermekvállalásba?

Figyelt kérdés

Mennyi volt az az összeg amit először ráköltöttetek a babára?

A boltokba annyi minden kapható. Mi az ami hasznos és jó ha van?

És mi az ami csak pénzkidobás?

Nagyon sokmindent lehet kapni használtan is. Ti miből vennétek meg az újat és miből jó a használt?


2015. márc. 22. 16:57
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
0%
1 forint.
2015. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem kell különösebb megtakarítás egy babavállalsáshoz. Én 39 hetes vagyok és a 2. gyerek fog most születni, egyiknél se úgy indult hogy előtte spóroltunk.Első kislány "becsúszott" most pedig bekattantam hogy kell még egy baba és a párom nem ellenkezett, következő hónapban már terhes voltam.

Mondhatom hogy egy forintunk nem volt pluszban egyik esetben sem a mindennapi megélhetésen kívül.


Szerintem amit lehet úgyis kaptok ismerősöktől vagy érdemes a hirdetési oldalakat böngészni használt kiságy, babakocsi tökéletes ha jó állapotú, ami mindenképp új az a matrac a kiságyba (de az meg nem nagy összeg).

Mi babakocsit újat vettünk mert nekem olyan kellett ami egyben kocsiülés is, de a járókat etetőszék a nagyról maradt meg, ágyat vettünk félárban egy ismerőstől, babaruhát csak néhányat vettem, mindent kaptunk.


És a 2.nál nincs fogadott orvosom, az elsőnél volt, és rájöttem hogy egy felesleges pénzkidobás, semmi pluszt nem adott a saját dokim. Persze megnyugtató volt hogy ott volt a mobilszáma és hívhattam, de ennyi.


Mindennel együtt a terhesség 9 hónapja alatt max 100 ezer ment el ebből a babakocsi volt 52.000. Amire költöttem már az a kórház, (hálóing, köntös, betétek) meg előre vettem pelust stb. amiből viszek a kórházba is.

Illetve pár aranyos babarucit amiknek nem tudtam ellenállni :)

2015. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi anno nem filloztunk ilyeneken, mikor teherbe estem, nem sok megtakaritasunk volt, de biztos allasunk es lakhatas, ennyi eleg is volt
2015. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi még csak próbálkozunk,e ddig olyan 200 ezer van összegyülve, mire összejön a baba legalább 500 ezer lesz. Annyi szerintem elég kell legyen, nem vagyok sznob, se finnyás, simán megveszem majd a használt cuccokat, elfogadok örökölt dolgokat, nem kell mindenb a legdrágább, nem látom az értelmét egy 150 ezerses babakocsinak, akárhogy minőségi meg praktikus, csak egy babakocsi.
2015. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azért minimum akarok egy külön megtakarítást csak a babára, ami úgy 300-400 ezer lenne. Meg ugyanennyi sima megtakarítást.

Hozzáteszem, nem fogok orvost fogadni szüléshez, sem magánrendelésre járni terhesség alatt. Azt inkább a babára költöm.

2015. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: Ezt jobb, ha nem hangoztatod sokat mások előtt, jönni fognak a "jajjajjveszélyesmegbolondultál" nyaggatások, és ha megváltoztatni nem is tudják az elhatározásod, elbizonytalanítanak. A szülésnél pedig a legfontosabb, hogy a nő ne féljen, érezze magát biztonságban.


ON: Szerintem ezt összegszerűen nem lehet megmondani, az egzisztencia egy csomó összetevő kérdése. Vagyoni helyzet, lakhatási körülmények, keresők száma a háztartásban, ezek jövedelme és jövelmük biztonsága, kiszámíthatósága, mindezekből aztán következik egy életszínvonal, ami visszahat arra, hogy kinek mennyi a "jelentős összeg". Alapvetően egy babára nem kell sokszázezret rákölteni, meg lehet oldani a dolgokat okosan is.

2015. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, mikor belevágtunk kb négy-öt millió megtakarítás volt. Mennyi volt amit először ráköltöttünk? Kb 800.000 a magánklinikáért. Problémás terhességem és súlyos kórelőzményem volt, nem akartunk kockáztatni.Mi is sok mindent használtan vettünk amiből újat az a hordozó, matrac, légzésfigyelő és ágynemű. Babamérleget kölcsönöztünk.Ami sokat segített az a rezgős pihenőszék volt, de a mi babánk extrém hasfájós. Bababútorra és egyéb berendezésekre körülbelül 200.000 költöttünk, de ebben benne volt a festés is és ágytól lázmérőig minden.
2015. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Engem aztán nem tántorítanak el, nem vagyok az a befolyásolható, riogatható típus. Vannak elveim, amelyek sziklaszilárdak. Minthogy orvosnak nem adok pénzt. Fizetem a TB-t minden hónapban, az a fizetségem. Ezért engem kötelesek ellátni, mint bárki mást.

Hogy majd nem ugrálnak körül szülés előtt/alatt/után? Hát pont nem hiányzik. Mindig jobb szerettem, ha békén hagynak; az a figyelem (=s*ggnyalás), amit pénzért adnak, nekem nem kell.

Nem fogok meghalni szülés közben, csak mert nem fizettem a dokinak, és a ha komplikáció lesz, nem fogják meghalasztani a babám, mert nincs a kezemben boríték. :)

2015. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 19:06

Bárcsak többeknek lenne ilyen hozzáállása. Hogy ne érezze már felelőtlen, sóher hülyének magát az ember lánya, ha nem akar 100 ezret adni egy orvosnak csak hogy szebben nézzen rá, mint egy másik...

2015. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

megtakaritasunk sosincs mert mindig elszorjuk a penzunk a hazunkra. a sajat haz, auto volt az elvaras, es hogy kettonknek legyen min. 300 e ftja.

ezen még tul is vagyunk ugyhogy nem kellett a megtakaritasra alapozni, mindent ki tudtunk folyamataban fizetni. a baba holmikat orokoltuk - 120 ezret kertek erte (de ez 3 eves koraig minden, amire szuksege lehet+butorok..) 170 ezer volt a szules es a terhesgondozas, es szuletesekor kellett még kb 30 ezer ft ertekben ez, az, babamerleg stb.


ha engem kerdezel, 300 e ft koruli netto bevetelnel ( hitel nelkul) akar megtakaritas nelkul, azalatt kb 100 e ft megtakaritassal be lehet vallalni a babat, de en alberletbe nem szulnek semmikepp, meg a 300 e biztos masok szerint meg sok is, de en azert normal eletszinvonalra gondolok ilyenkor, ne kelljen lemondani az etteremrol nyaralasrol stb..

2015. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!