Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak a viselkedésé...

Hogyan reagáljak a viselkedésére? (mindjárt kiugrik a szívem)

Figyelt kérdés

Egy felnőtt emberről van szó de mégis gyerek a felfogása mert értelmi sérült születése óta.

Egész nap csak üldögél, fekszik, játszik a számítógépen, szoktunk neki adni feladatokat mert nagyon unatkozik.

Délelőtt még szépen szót is szokott fogadni, főz kávét, beágyaz saját maga után,kiüríti a kukákat, Ki is viszi a konténerbe ha mondjuk neki.

Elmosogat.

De délutánra lefékez az agyműködése és mindig valamit csinál amivel felkelti a figyelmet.

Amiről tudja hogy nem helyes, de mégis csinálja hogy bosszantsa a másikat, és ilyenkor örül.

Ma pl ...A fiókban tartsuk a nejlon zacskókat szatyrokat, és arra megyek ki a konyhába hogy szana-szét van dobálva a konyhába, és néz rám vigyorog és én kérdezem tőle hogy te voltál? erre válasz...és ha én?.... megint kérdem tőle, te voltál? Én , és akkor most mi lesz? Mondom neki szedd össze! Ő és ha nem szedem össze, akkor mi lesz? Szedd össze! De ha nem szedem össze, mi lesz? Nem kapsz üdítőt.

Nem kapok üdítőt? Szedd össze! Ha nem szedem össze nem kapok üdítőt? Nem! Szedd össze, tedd a helyére!... Jó! De akkor kapok üdítőt ha összeszedem? Igen. És ha nem szedem össze? Akkor nem kapok üdítőt? Nem!!!!! Miért? Úgy nem kaphatok? Nem! Miért? Nem érdemled meg! Mi lesz ha órdítok? De miért nem kaphatok így is? Én bevonultam a szobába és nem bírtam tovább hallgatni a kérés sorozatot.

De az volt benne az idegesítő hogy ajtóm elől el sem mozdult és úgy folytatta a kérdéseit, én meg megfogtam a poharát amit neki töltöttem és kinyitottam az ajtót és belekortyoltam és hmmm de finom....Na összeszeded? És ha nem? Na akkor nem kapsz. Aztán elgondolkodtam én bevittem a szobájába 2 nagy pohárral is mire mentem ki összeszedte, visszatette a helyére, és akkor a szemem láttára már hajigálja is ki a helyéről, én megfogtam és kivittem a szobájából az üdítőt.

Hát mondom ilyen nincs...

Kimentem nagy nehezen megint összeszedte, vittem neki a szobájába 2 pohárral, de hozzá se nyúlt.

Aztán megint jön a szobám elé hogy ...akkor nem szabad kihajingálni a zacskókat? Kihaingáltam nem baj? Akkor így nem kapok üdítőt ugye? Én meg mondtam neki hogy nem hiszem el hogy kidobáltad....megnézem. És nem dobálta ki hazudott.

Tovább kérdezi tőlem, mi lesz ha megint kidobálom?

Én meg dobáld! Majd összeszeded!

Úgysem mered!

Erre ő odamegy és bátortalanul kezdi kifele dobálni a fiókból, én meg fordultam egyet irány a szobája és eldugtam az üdítőjét.

Azóta nem tudom volt e a szobájába észre vette e h eldugtam, most kinn van a konyhába és várakozik.

Ezt múltkor a cipőjével játszotta el, hogy lehet e saras cipővel a szőnyegre bejönni? Vagy mikor felöltözött teljesen sapka , sál, kabát, cipő, és...Nem kell benn így felöltözködni ugye? Adjatok légyszíves tanácsot hogy hogyan mit válaszoljak vissza vagy mit ne, mert nem bírom esküszöm olyan ideg van bennem, nem tudom hogyan kell beszélni egy ilyen emberrel aki nem ért meg semmit.

Családtag és egyenlőre kénytelen vagyok vele egy házban élni amíg nem rendezzük a külön élést.



2015. márc. 25. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
nem azért nem dobálhatja ki a szatyrokat mert akkor nem kap üdítőt, hanem mert akkor kupi lesz, de ha visszateszi, akkor megint szép rendezett lesz a konyha. jutalmazni lehet, de az ok nem a jutalom...
2015. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt kellett volna mondanom...eszemben sem volt úgy felidegesítettem magam rajta.

De teljesen mindegy mert akkor meg valószínűleg azt a kérdést tette volna fel hogy ...Akkor nem lesz rend? Ha komunikálok vele és válaszolok a kérdéseire akkor azért nem hagy békén, ha nem szólok hozzá kerülöm akkor az idegesíti és akkor úgy kérdezget hogy jön utánam és időközösen kérdezget.

Akkor most mi legyen?

Nincs nekem türelmem hozzá.

Délután nem mondhatok neki semmit, nem adhatok neki feladatot már mert mindenen kiakad, és úgy fogja fel mint egy megoldatlan problémát és toporog egy helyben.

2015. márc. 25. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen betegség? Down-kór?
2015. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos pontosan nem tudom, annyit tudok h értelmi sérült így született, nincs rendellenesség a testén és a mozgása is rendben van de középfokú értelmi sérült.

A gondolkodási szintje 4-5 évesnek felel meg.

És csak kérdez.

Komunikálni nem tud másként.

2015. márc. 25. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!