Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megvalósul a...

Szerintetek megvalósul a családi pótlék tervezete, vagy csak mende-monda?

Figyelt kérdés
Állítólag jövedelemtől függő lesz, tehát akiknél magas az egy főre jutó kereset, ott megszűnik. Szerinted meg fogják ezt lépni? (Mi kiesnénk ezek alapján, de én mindent fillért számolok, ezért érdekel.)
2015. márc. 28. 12:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Már most is az, az adójóváírás miatt. És nem esik ki senki alóla. Max ha megszavaznak megint egy zseniális baloldali kormányt, és újraosztják a tanult emberek pénzét.
2015. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Nem fogják ezt bevezetni.


Az másik kérdés, hogy valahol jogos lenne, mert az egykulcsos adóval meg pont az nyert, akinek már eddig is sok volt.

2015. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy nem szavazzák meg?


Igen, sajnos a jó anyagi körülmények között levőknek még több marad, de ez főleg a nagycsaládosokra igaz. (Mi nem vagyunk azok.)

2015. márc. 28. 12:42
 4/25 anonim ***** válasza:
30%

Azért gondolom, mert (nagyon helyesen) végre elszakadtunk attól a politikai felfogástól, hogy a legszegényebbeket simogatni kell, mert majd attól emelkednek fel. (értve itt azokat, akik mondjuk gyermektelen minimálbéresek).

Pont az volt a cél, hogy megérje nagycsaládosnak lenni (meg gyereket vállalni úgy általában).


Jobban járnak a gazdagok... mintha te úgy járatnád a gyereked, mint egy seannya cigánygyereket, mert ő is kijön olcsón, a többit meg a nálad szegényebbeknek adod.

Szerintem megdolgoztam azért, hogy a gyerekem olyan színvonalon élhessen amilyenen én gondolom. Így is leadózok sokszorosa pénzeket, mint egy minimálbéres.

2015. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megindokoltad! :)
2015. márc. 28. 12:56
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Első: a Fidesz mivel jobb, aki a szegények/minimálbérből élők pénzét osztotta vissza a gazdagoknak?
2015. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%
Nem értelek, egy minimálbéres még így is jobban jár, ami közszolgáltatást igénybe vesz, az bőven túllő azon amit adózik. Úthálózat, közlekedés, oktatás, egészségügy...
2015. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Kiváncsi lennék az ilyen felfogású emberekre, aki szerint az lenne a normális,hogy mindenki többszázezer bruttót vigyen haza, tanult emberként, akkor ki javítaná meg a villany-viz-gáz hibáját a lakásában, vagy ki szolgálná őt ki az étteremben.

Nem azt mondom, hogy a semmibe szüljenek a nők, az alanyi jogon járó gyest én is eltörölném pl.

2015. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
ezt remélem nem merik megtenni. Ez szerint aki dolgozik kevesebbet kap, míg az ingyenélők max családit kapnak, ezzel ösztönzik őket hogy véletlenül se legyen kedvük dolgozni.
2015. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

uTolsó jó lenne, ha nem terelődne el a kérdésről a szó!

(Megértem a felháborodásod, de mások alacsony fizetéséért, nem a tanult, okos, kemény szellemi munkával jól kereső embereket kell okolni. Szomorú, hogy ekkora a szakadék.)

2015. márc. 28. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!