Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megvalósul a...

Szerintetek megvalósul a családi pótlék tervezete, vagy csak mende-monda?

Figyelt kérdés
Állítólag jövedelemtől függő lesz, tehát akiknél magas az egy főre jutó kereset, ott megszűnik. Szerinted meg fogják ezt lépni? (Mi kiesnénk ezek alapján, de én mindent fillért számolok, ezért érdekel.)
2015. márc. 28. 12:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

#8


Erre a célra importálnak a németek pl egy csomó magyart románt lengyelt...

A saját érdekeiket nézik, és szerintem jól teszik.

2015. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Ok, bár senki nem csak a kérdésre válaszolt, azaz nem csak egy igen-t vagy nemet irt le. Bocsánat,hogy reagáltam egy "fórumon" az egyik hozzászólásra.


De ha csak konkrétan egy választ szeretnél, akkor: Nem.

2015. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, félreértettél. Szóba se hoztam az alacsony fizetésű embereket. én azokat neveztem ingyenélőnek akik soha nem dolgoztak és nem is akarnak, nem azokat akik önhibájukon kívül lettek munkanélküliek de keresik a megoldást, vagy minimálbérért robotolnak.
2015. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
Huhh, hát itt nem sokaknak sikerült megérteni a közteherviselés és a szociális háló fogalmakat. Ezért ilyen trágyadomb ez az ország, mert ilyen fogalmatlan emberek szavaznak.
2015. márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Kb az a mentalitás vitte ide az országot, hogyha 150 ezerből meg lehet élni, akkor miért ne vegyünk el attól mindent aki fölötte keres?!
2015. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%
de most tényleg, 49%-os. én tanultam, jó munkahelyem és fizetésem is van, miért én tartsam el azokat akiknek nincs? Előttük is ott volt a lehetőség hogy tanuljanak.
2015. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Előttük is ott volt a lehetőség hogy tanuljanak."


Na persze persze...

2015. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"na persze persze"


Miért? előttük bezárták az iskola kapukat?

2015. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
34%
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a gyerek, aki egész életében zsíroskenyéren élt, mert a szüleinek másra nem volt pénze, ugyanolyan esélyekkel indul az életben egy diplomáért, mint te. Mert ha te tényleg így látod, akkor vissza kellene adnod a diplomádat, mert semmivel nem lettél értelmesebb tőle.
2015. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Miért? előttük bezárták az iskola kapukat?"


Te ennyire nem akarod látni, hogy nem indulnak egyenlő esélyekkel az emberek? Vegyünk két egyidős, egészséges, azonos nemű gyereket. Az egyik egy nagyvárosban él, minimum középfokú végzettséggel rendelkező szülők gyerekeként, megfelelő anyagi körülmények között. A másik egy zsákfaluban él, 8 általánost végzett, alkalmi munkából és szociális transzferekből élő szülőkkel. Szerinted melyiknek van nagyobb esélye diplomát szerezni? Elárulom: annak, amelyiknek eleve elérhető távolságra van megfelelő színvonalú iskola, amelyiknek a szülei is fontosnak tartják a tanulást, és képesek segítséget nyújtani a gyereknek ebben, vagy ha ők maguk nem tudnak segíteni, fontosnak tartják, hogy például különtanárhoz vigyék, és ezt meg is tudják fizetni. Továbbá ott, ahol a család anyagi helyzete kielégítő, ott jobban támogatják azt is a szülők, hogy a gyerek a tankötelezettsége után is tanuljon, mert ezek után is hajlandóak eltartani, vagy legalább is nincsenek rászorulva a gyerek keresetére. De egy hátrányos helyzetű gyerek sokszor el sem jut odáig, hogy a felsőfokú tanulmányok egyáltalán szóba kerüljenek, mert már jóval korábban lemorzsolódnak. Nem azért, mert alapvetően hülyébbek lennének, bár a kisgyermekkori ingerszegény környezet hatással lehet az intelligencia szintjére is, de most tegyük fel, hogy a példában szereplő két gyerek IQ-jában nincs számottevő különbség. Akkor is nagyon kicsi az esélye annak, hogy az utóbbi gyerek olyan végzettséget szerezzen, mint az előbbi, mert egészen más feltételek mellett kellene ugyanazt a szintet hoznia.

Nem kell ahhoz szociológusnak lenni, hogy valaki ezt meg tudja érteni, csak egy pillanatra végig kellene gondolni a dolgot.

2015. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!