Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megvalósul a...

Szerintetek megvalósul a családi pótlék tervezete, vagy csak mende-monda?

Figyelt kérdés
Állítólag jövedelemtől függő lesz, tehát akiknél magas az egy főre jutó kereset, ott megszűnik. Szerinted meg fogják ezt lépni? (Mi kiesnénk ezek alapján, de én mindent fillért számolok, ezért érdekel.)
2015. márc. 28. 12:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fordítsuk vissza a kérdésre. Ha minmálbér kolompárék 3 ezerrel többet keresnek és elvesszük a "gazdagoktól", a különtanároztatás lehetőségét akkor az majd esélyegyenlőséget jelent?

Szerintem nem...


Amúgy ha egy cigánygyerek tanul simán kap egy halom lóvét, a szakmunkásépzőben havi 30 ezret, leérettségizhet és mehet egyetemre, ahol szintén egy halom szociális juttatásra jogosult.


Én meg kapjam be, mert nálunk az egy főre eső jövedelem 50 ezer és nem 44500 ft... Mi büdös kulákok vagyunk, nem jár se szoctám se semmi.

2015. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
47%
érdekes, én is le tudtam diplomázni. anyukám egyedül nevelt, csak az aktív korúak ellátását kapta. viszont én tanultam, bekerültem államira, kaptam szoctámot, tanulmányi ösztöndíjat, dolgoztam mellette, így megvolt simán a havi 60-70 ezrem.Igen, a fejlődés mindenki előtt ott van, csak jobb arra fogni a lustaságot és tehetetlenséget hogy én szegény vagyok... aki akarja az megcsinálja.Az én csoporttársaim között is volt olyan aki nevelőotthonból jött, vagy a keresett pénzén a családját támogatta. Szerényen, nem bulizva de megcsináltuk az egyetemet.
2015. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Ki kell, hogy álljak az utolsó mellett, én is nagyon szegény helyzetből jutottam el 2 használható diplomáig és nyelvvizsgákig. Olyannyira szegények voltunk, hogy hátrányos helyzetűnek számítottam az alacsony jövedelem miatt, kaptam egy-két plusz pontot a felvételikor és szoctámra is jogosult voltam. Egyetem mellett pedig diákmunkákból tartottam el magam. Amúgy meg régen 18, ma 16 éves korig tanköteles a gyerek, szóval ha szeretne bőven van lehetősége tanulni.
2015. márc. 29. 11:49
 24/25 anonim ***** válasza:

jó neked, engem csak simán leszartak a szüleim, inkább vádaskodtak meg pereskedtek egymással az egyetem alatt


de legalább az a két ügyvéd jól megszedte magát :)

2015. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A kérdésre a valasz;hogy a név alapján ,hogy "családi pótlék" ,bizony reálisabb lenne,ha az,akinek kevesebbje van,több "pót".ot kapjon,és viszont.


Másrészről,a diplomás vagy nem és miért és hogyan,stb.problémához azért figyelembe kellene venni azt is,hogy elég sok olyan ember van,akik egész egyszerűen nem születtek olyan adottságokkal,hogy reális lenne tőlük diplomát ,annyi tanulást elvárni,amennyi egy diplomához kellene.

És azok,akik több ilyen adottságot kaptak a természettől,nem tettek azért semmit,hogy többet kaptak.SEm a szüleik;csak úgy adódott.

Ettől még nem lehet örök hátrányban egy intellektuálisan kevesebbet kapott ember,akiben más olyan értékek vannak,amik számokkal -egyelőre- nem mérhetőek.

Akinek többje van,örüljön,hogy adni tud a többjéből másoknak,akiknek nem jutott annyi mint neki.

2015. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!