Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ő liberális én konzervatív,...

Ő liberális én konzervatív, ez már "váló ok"?

Figyelt kérdés
Párommal szeretjük egymást, sok mindenben hasonlítunk, leginkább az ízlésünk, de én nem látom a közös jövőnket. Szeretném látni, de a sok hasonlóság ellenére a gyereknevelésben ő egész másképp gondolkozik. (van már neki egy) Ő a gyerekének a haverja akar lenni, mindent ráhagy, nehogy sérüljön a kis lelke stb. Én ennél sokkal szigorúbb vagyok és elutasítom a liberális gyereknevelést. Persze nem úgy kell elképzelni, hogy fakanállal várnám haza, ha 4-est kap, de lennének kötelezettségei (pl. sport, zene) sokat vinném koncertre, színházba, megkeresztelném, és példamutató szülő szeretnék lenni, akiben megbízhat, de nem a pajtása. Ő semmit se erőltetne, mert a gyerek majd eldönti, ha nagy lesz és szerinte egy gyerek legyen szabad és rossz. Ezt az álláspontot nem tudom elfogadni, ő se az enyémet, ezért nagyon úgy tűnik, hogy nincs közös út. (a jellemünk is ilyen, ő a laza én a fegyelmezett, kötelességtudó és hazudnék, ha azt mondanám ez nem okoz néha problémát) Ti mit gondoltok, butaság, vagy ésszerűség emiatt elengedni egymást?
2015. ápr. 6. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim így tették tönkre a gyerekkorom.. váljatok el kérlek!!

18L

2015. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem látok bele de ha ennyire gondolod hogy nincs közös jovotok akkor nem véletlenül gondolod így. Ebbe nem lehet beleszólni. Ha szeretitek egymást és együtt akartok maradni akkor lehet kompromisszumot kötni, ha nem akkor nem. Mi is elterunk a férjemmel de nincs az a dolog amit ne lehetne megbeszélni és közös nevezőre jutni de ismétlem, én nem tudok belelátni a ti kapcsolatotokba.
2015. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha ez mar most problema akkor nem kell kiprobalni a gyereken, ez teny. Az, hogy kotelesseg a sport meg a zene, az meg max elkepzelesnek jo, meg arra, h megkeseritsd a gyereked eletet. Ha te ugy kepzeled, h a gyerek fonoke vagy es ha utalja az uszast pl, te akkor is kotelezed ra, akkor inkabb ne vallaj gyereket, nem neked valo!
2015. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem kísérleti nyúl, hanem egy emberi lény! Nem rajta kell kipróbálni, hogy tudtok-e kompromisszumokat kötni. Én így nem vállalnék családot a helyetekben. Ez tűz és víz. A gyereknek elsősorban nem az a fontos, hogy szabadabb vagy kötöttebb a nevelés, hanem az, hogy a szülei EGYETÉRTSENEK benne, és felé konkrétan és tisztán láthatóak legyenek a határok. Ebből nálatok semmi sem lesz. Veszekedések és viták, mert ő nem úgy fogja nevelni, ahogy te szeretnéd, a gyerek meg mindenért hozzá fog menni, mert ő megengedi veled szemben és csak a sorozatos problémák lesznek, aminek (látszólag) a gyerek, valójában pedig TI vagytok az oka. Ne erőltessétek, ami nem megy. Mások vagytok.
2015. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Már pedig kötelezném rá. Miután kipróbált jó pár eltérő sportot, valamelyiknél döntenie kellene és kitartani mellette, mert a sport kitartásra, küzdésre nevel. Nem tuszkolnám az uszodába, ha utálja, de ha már kipróbált X sportot, elvárnám, hogy valamelyiknél állapodjon meg és rendszeresen űzze. Ettől én nem gondolom, hogy olyan kegyetlen lennék, akivel pokol az élet. A párom viszont pontosan a te álláspontodat képviseli. Ami nem gond, csak mivel makacsul ragaszkodik, én szintén, nem biztos, hogy a szeretetünk ellenére kell nekünk családot alapítani.
2015. ápr. 6. 16:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

De, ha te is tudod, hogy mi a megfelelő és a helyes lépés a kapcsolatotok terén, akkor miért írtál ki erről kérdést?!

Ez olyan egyértelmű és világos, mint a nap.

Semmi keresnivalótok nincs egymás mellett. Főleg nem úgy, hogy gyereket vállaltok. Tönkreteszitek szerencsétlen gyerek életét.


Keress magad mellé egy olyan társat/férfit/apát, akinek a felfogás olyan, mint a tiéd.

Na, akkor lehet gyereket vállalni. Mostani helyzetbe, meg se próbáljátok!

2015. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezzel a konkrét elképzeléssel az a baj, hogy egy óvódás, általános iskolás korú gyerek egyszerűen nem tud még hosszútávú döntéseket hozni. Nagyon tetszhet neki egy sport, és teljesen normális, ha fél év után herótja lesz tőle és teljesen más irányba fordul.

Ilyekor még nem tudják felmérni azt hogy ők maguk is változnak.

Simán belefér, hogy lelkesen jár balettozni, majd néhány hónap múlva már a kick-box lesz a favorit.


Alapvetően motiválni kell a gyereket, nem kényszeríteni. Jóval nehezebb meló, viszont sokkal több muníciót ad a felnőtt életre is, mint amikor kényszerből elvisel valamit - vagy rettentő kreatívvá válik abban, hogy miként lógja-sunnyogja el a nemszeretem dolgokat.


A liberális gyereknevelés egyébként NEM azt jelenti, hogy a gyerek csinál, amit akar. A köznyelvben kapott egy pejoratív felhangot, de alapvetően a liberális gyereknevelés azt takarja, amikor a szülő partnernek tekinti a gyereket, nem alázza meg, nem tekintélyelvű módon viszi a gyereknevelést. Tehát a gyereknek is lehet véleménye, ami falba is ütközhet, de magyarázattal, nem pedig "azért, mert én azt mondtam".

2015. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést, mert szeretjük egymást és nagyon nagyon nehéz elengedni őt. Rengeteg jót adtunk egymásnak, és nagyon sok mindenben passzolunk, de ha a jövőre gondolok, a leírtak miatt félelmeim vannak. Elhagyni őt azt hiszem, egy okos, logikus döntés, csak a szívem szakad bele.

Utolsó: Nem szeretnék hosszan reagálni, nem erről szól a kérdés. Te is másképp gondolod, elfogadom, de a saját véleményemen nem fogok változtatni. Viszont van egy történet, amit örömmel megosztok veletek. Volt az 50-es években egy kutatás (akkor még lehetett ilyet) hogy egy óvodai csoportot 3 felé osztottak. Egy óvónő-Kati néni- mindhárom csoportban más fegyelmezési módszert alkalmazott: Liberálist, demokratát és autokratát. Pont húsvéthoz közeledvén gyurmából csináltak tojásokat meg nyuszikat. A liberális csoportban a plafonról is gyurma lógott le. A demokratáknál készültek a legszebb munkák, az autokratáknál meg minden tojás ugyanúgy nézett ki, mert meg volt szabva milyet csinálhattak. (videó készült a dologról) No de, az érdekesség, hogy megkérdezték a gyerekeket mit gondolnak az óvónőről. Ugyan az autokratáknál a többség nem szerette, volt olyan gyerkőc aki kifejezetten szerette, hogy Kati néni irányít. Neki az adott biztonságot. És a liberálisoknál is többen mondták, hogy nem szeretik ezt a káoszt. Nem szeretnék autokrata módszerrel nevelni, de konzervatív ember vagyok, így ilyen szülő is leszek. (katolikus család jó tanuló, művészeteket kedvelő, azokban jártas gyereke vagyok) Ezzel a történettel csak arra szerettem volna célozni, hogy nem gondolom lenne egy, helyes nevelési módszer. A gyerek 50%-ban örököl, 50%-ban kap a jó Istentől személyiséget, emellett hat rá a környezete is jócskán és akkor még a szülők. Nem utasítom el a liberális gyereknevelést, de én a sajátomon nem szeretném alkalmazni, mert nem lennék önazonos, az meg nem hiteles egy gyerek előtt. Sajnos ez egy nagyon fájdalmas döntéshez vezet.

2015. ápr. 6. 16:44
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem hogy vele de mással se vállalj gyereket. Ilyen szülő gyerekének borzasztó lenni.... hidd el. Nem mondom h a gyereknek mindent lehet de a te felfogásod még rosszabb.
2015. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Tizenegynehány év pedagógiai tapasztalat alapján azt mondom: nálad van a bölcsek köve ebben a kérdésben. A liberális szemléletű gyereknevelés a legkevésbé sem célravezető, a gyerek bizonytalan lesz tőle, állandóan a határait keresi. Pedagógus kollégáknál is azt látom, hogy a liberális szemléletűek sem az osztályban, sem otthon nem boldogulnak jól, míg a kicsit(!) konzervatívabbaknak mindkettő sima ügy.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de megragadtam az alkalmat, hogy leírjam.

Ugyanakkor ha az álláspontjaitokat nem tudjátok közelíteni, nem szabad gyermeket vállalni.

Viszont én ezért biztos, hogy nem hagynék el valakit, ha egyébként harmonikus a kapcsolat, hacsak nem égetően sürgős gyermeket vállalni (bár ilyen meg szerintem nincs). Hiszen hol van arra a garancia, hogy ha elhagyod, találsz majd egy minden szempontból ideálisabb apajelöltet?

2015. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!