Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül, aki kínaiban...

Van rajtam kívül, aki kínaiban vásárol a gyereknek?

Figyelt kérdés
Én újszülöttként sem engedhettem meg magamnak a drága cuccokat és most is kínaiban vásárolok nekik. Ezt sokszor le is írtam itt, erre kapom a lepontozást. Itt komolyan csak kőgazdagok vannak?
2015. ápr. 7. 13:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
61%

Nem az a lényeg, hogy hol gyártják, hanem hogy milyen anyagokkal dolgoznak és milyen minőségben.

Csak egy példa. Egy gyárban voltam minőségellenőr. Ugyanazon termék esetében más volt az elvárás ha x ország rendelte és megint más az elvárás ha y ország rendelte meg. Ugyanazon hiba miatt, az egyik esetében zárolni kellett az egész aznapi termelést, míg a másiknál nem kellett. És mindig a vevői igény döntötte el, hogy mikor hiba mikor nem.

2015. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
57%

A kínaiban is vannak normális minőségű ruhák, nem a leggagyibbat kell megvenni. 1. vagyok.

Kérdező! Azt azért tanuld meg, hogy ezen az oldalon csakis igen gazdag, végtelen türelmű, tökéletes alakú, a gyermeket csakis finoman, hangos szó nélkül, mindig mosolyogva nevelő szupernők vannak. Remélem érted, mire szeretnék célozni :)

2015. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
35%
Néha veszek. Nincs vele semmi gond. Bár sokszor egyáltalán vagy csak hajszálnyival olcsóbb csak a c&a vagy h&m-es ruháknál. Mondjuk a Takko-s ruhák szerintem elég gagyik, főleg azért az árért, ott sose vásárolok. Amúgy sokszor ezekben a "nevesebb" boltokban ugyanúgy ócskaságokat árulnak. Én pl. a deichmannra vagyok nagyon pipás. Én ott max alapból márkás cipőt vásárolok (Pl. nike, adidas), sajátmárkásakkal (pl. graceland, bobby shoes) már nem kísérletezem. Még pár évvel ezelőtt egyik télen volt egy deichmannos csizmám, meg egy kínais. Felváltva használtam őket, de a deichmannos hamarább tönkrement, pedig az volt az újabb. Táskával szintén megjártam. A kínaiban vásároltat évekig nyúztam, mit meg ott vettem pár hónap múlva foszlott...
2015. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
12, igen értem :))
2015. ápr. 7. 14:20
 15/41 anonim ***** válasza:
64%

Igen, szoktam. Nálunk egészen jó üzlet van, nem műszálas gagyit árulnak.

Nagyon jó áron fogtam ott már ki farmerdzsekit, vagy széldzsekit, de találtam már szuper melegítőnadrágot, aminek elég széles a szára, hogy harisnya is mehessen alá.

Az oviban állandóan koszos, sáros lesz gyerek az udvaron, a 2000 Ft-os kínaisból tudok 2-3 db-ot is venni, míg a nagy márkák üzleteiben csak egyet. Ráadásul, ha a kínais elszakad, tönkremegy, nem sajnálom. Bár, eddig még egy se lett használhatatlan.

Nagyon jó, tiszta pamut száras alsókat is ott veszek, mert azt szereti a fiam. Pamut trikókat, nyárra kalapokat, sapkákat is ott szoktam venni. Ott veszek habpapucsot is. (Érdekes módon, mindenhol ugyanazt a habpapucsot árulják, színre, formára, díszítéssel, csak van, ahol háromszor annyiba kerül.)

Benti cipőt is ott vettem, mert ott találtam tépőzáras, könnyen fel és levehető vászoncipőt. Ez sem tartott tovább, mint a jóval drágább Deichmann-os vászon tornacsuka.

Nem tudom, ki hol él, de mifelénk elég sok a jól szituált, két keresős család, mégis mindenki jár a kínaiba vásárolni.

2015. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
47%
En amióta megszületett a Brendonban vásárolok a gyermekemnek. A saját márkás dolgaikba kérem szépen bele van varrva, hogy Magyarországon készült a termékük. Vasarolok meg ott Kanz, chicco, dijirke, nike, adidas es sok más minőségi terméket. Van par ruhaja a h&m es a c&a ból a is.
2015. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
63%
Én eddig egy darab disney-s body vettem neki kínaiban, jó minőségű, de ennyiért a tescoban 2-t kapok. Nàlunk dràga a kínai nagyon. Egy felnőtt farmer is 6-7000 Ft. Úgy inkàbb F&F (ebből van a legtöbb) és H&M. Én nagyon szeretem a H&M-s ruhàkat, sok can neki belőle, túlzás nélkül állítom, hogy fantasztikus minőségűek, nem nyúlnak, nem bolyhosodnak, nem mennek össze, nem fakulnak stb.
2015. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem vásárolok a kínaiban, mert drága! Ha összehasonlítod a tartósságot az árakkal, akkor jobban jössz ki bármelyik más üzlettel.


Mindig a következő méretet veszem a gyerekeimnek 2 és 7 évesek. Jó dolgokat lehet kifogni akciósan, és nem kér enni a szekrényben, ahol a következő méretet gyűjtöm.

Pl. jövő héten Glamour napok 20-50% kedvezménnyel a H&M-ben, C&A-ban, Hervisben, Müllerben, stb. A Tesco 70%-át is sokszor nézem. Hervisben szoktuk venni a melegítőket, legutóbb 5900-ért voltak a Puma, 8999-ért az Adidas, kettőt fizet hármat kap akcióban.

A sportcipőjét a férjem a kínaiban vette, heti 1x jár focizni, 2-3 hónapig bírta max. Csere persze nincs, se garancia, semmi. Most már csak márkásat vesz, ott legalább 1-2 év van rá, ha mégis baja van.


Le lehet pontozni, nem érdekel. :)

2015. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
54%
Soha nem vettem még kínaiban undorítóak azok az üzletek. Az egy dolog, hogy a márkásabb cuccokat is kínában gyártatják le, de nem mindegy miből és milyen minőségben.
2015. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
30%

Nem veszek már semmit a kínaiban, mert oké, h van ott is pamut, csak annyiért már inkább veszek a F&F, C&A, H&M ruhákat és akkor azok legalább ízlésesen néznek ki.


Az is rendben van, h a márkás cuccokat is Kínában gyártják, na de nem ugyanabból az anyagból, mint amit a kínai boltban vehetsz meg. Még a cérna sem ugyanaz, amivel varrják, sem a technika.


A használt, de márkás babaruháimat el tudom adni, mert 1-2 gyerek után még mindig jól néznek ki, semmi bajuk, szépek, divatosak. A kínais babaruha meg kinyúlik, eldeformálódik, és ha mondjuk szép is maradna, a kutyának sem tudnám eladni a kínai ruhát.

2015. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!