Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül, aki kínaiban...

Van rajtam kívül, aki kínaiban vásárol a gyereknek?

Figyelt kérdés
Én újszülöttként sem engedhettem meg magamnak a drága cuccokat és most is kínaiban vásárolok nekik. Ezt sokszor le is írtam itt, erre kapom a lepontozást. Itt komolyan csak kőgazdagok vannak?
2015. ápr. 7. 13:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
6%
Az a baj, hogy mindenki dobálózik itt Brendon, C&A, H&M és hasonlókkal. Nekünk egyik sincs a környékünkön.
2015. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is 40km-ert kellene utaznom, ha nem többet. Kínai üzlethez elég a fele utat megtennem. Egyébként valószínű erre is jó minőségű kínai lehet, mert soha nem volt gond a ruháinkal.
2015. ápr. 8. 08:44
 33/41 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj kérdező. Nem kell itt magyarázkodni. Engem is lepontoztak mert cipőt leveve kinaiba vásárlok. És? Senkinek semmi köze hozzá amúgy. Igenis van kinai és kinai között is különbség. Van ahol értelmes ruhákat lehet kapni és van ahol egy mosás alatt kinyúlik mint az én nagy márkájú mayo chix nadrágom aminek az arabol 3 farmert tudtam volna venni és ebből kettőt biztosan tudok évekig hordani ha akarok. Erre kidobtam a penzt arra a gagyi vacakra. És legkevésbé sem érdekel hogy itt kinek tetszik és kinek nem.
2015. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%
Én régen sokat vásároltam kínaiban, magamnak még most is szoktam. Nem drága, ha hamar tönkremegy, majd veszek másikat. Viszont én is azt látom, hogy gyerekruha terén ugyanazért az árért, sőt, olcsóbban vannak sokkal jobbak, és gyakran szebbek is tescóban, auchanban, h&m-ben például. Amúgy ezek nekünk sincsenek a közelben, de havi 1-2 alkalommal ha megyünk nagybevásárolni, akkor vagy auchan vagy tesco (kb 30-40 kilométerre vannak), és akkor iktatjuk be ezeket a ruhavásárlásokat is. Van erre több kínai is, de árban már tényleg nem éri meg azokban gyerekruhákat venni, borzalmasan túlárazzák.
2015. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Csak leírtam mi a szitu :)
2015. ápr. 8. 14:23
 36/41 anonim ***** válasza:
51%

Sosem vásárolok kínaiban, engem az anyaghasználat és a sokszor giccses minták tántorítanak el attól, hogy ilyen boltban vásároljak.


Hiába ázsiai a H&M, C&A, F&F ruháinak jelentős része, mégis sokkal jobban kedvelem az anyagaikat (tiszta pamutot vásárolok mindig), az egyszerű mintákat, szabásokat keresem.

Nem vagyok kőgazdag, de szerintem ezekhez a boltokhoz sokszor nem is kell annak lenni.


Múltkor vettem a Tescoban 5 db bodyt, 2000 Ft-ért. A H&M-ben 3 db szabadidő nadrágot 2580 Ft-ért, 3 hosszúujjú felsőt szintén ennyiért. Nincs rajtuk semmi minta, semmi extra, sima egyszínű/csíkos, pamut ruhadarabok, nekem ez kell.


Nem nézem le, nem pontozom le azokat, akik ilyen helyeken vásárolnak, de cserébe azt is elvárom, hogy engem ne sznobozzanak le azért, mert a gyerekem ruhatárának 90%-a H&M-es darabokból áll.

2015. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
93%

Én már elég régóta F&F cuccokat veszek.

Jó minőségűek és az áruk is korrekt.

Amikor 70%-os akció van, akkor meg jól be lehet vásárolni. Múltkor vettem neki 1200-ért farmert, 500-ért pólót, 700-ért kisruhát...stb)

Kínaiban évek óta semmit nem veszek. Cipőim szétestek, beáztak, ruhák tönkre mentek. Sőt most már a kínai szinte drágább mint egy F&F vagy C&A vagy H&M.

2015. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló vagyok: annyit azért hozzátennék a dologhoz, hogy közel sem ismerem egész Magyarország kínai üzleteinek felhozatalát, sőt. A mi környékünkön két ilyen bolt van, mindkettő tele van flitteres, rikító színű, műszálas, fényes anyagú, giccses, csicsás ruhákkal, az áraik pedig egészen el vannak szállva..

Várandósságom alatt voltam csak az egyik boltban, pamut fehérneműt kerestem ami rámegy a méretes hasamra. Ebből szerencsére volt nekem megfelelő, de olcsóbbnak pl semmiképp nem mondanám, mint a máshol vásárolt pamut bugyijaimat. (ám abból nem találtam nekem megfelelőt sehol)

2015. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
36-os, én abszolut senkit nem nézek le és semmiért. Én éppen az ellenkezőjét vettem észre, és ha végigolvasod a válaszokat, akkor sajnos itt is bemutatkoztak a lenéző emberkék, úgy írnak mintha hipóval áztatott gatyát adnék a gyerekre... :)
2015. ápr. 8. 15:33
 40/41 A kérdező kommentje:

Érdekességként: az első válaszoló írta a kínait, a többi mint a "nem" kiínait. Érdekes mód az első le van pontozva, a többi meg fel :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovodak..

2015. ápr. 8. 18:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!