Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül, aki kínaiban...

Van rajtam kívül, aki kínaiban vásárol a gyereknek?

Figyelt kérdés
Én újszülöttként sem engedhettem meg magamnak a drága cuccokat és most is kínaiban vásárolok nekik. Ezt sokszor le is írtam itt, erre kapom a lepontozást. Itt komolyan csak kőgazdagok vannak?
2015. ápr. 7. 13:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
25%

Kínaiban szoktam vásárolni mióta fiatalkoromban vettem 20 ezerért egy farmert meg egy felsőt és két hét múlva a farmer szörnyen kinyúlt, a felső pedig szakadt. Hihetetlen, hogy kinais ruháknak meg semmi baja, a legtöbbet évek múlva is lehet hordani. Gyerek meg úgyis gyorsan kinövi. Már amelyiknek, van azok közül is pocsék minőség.


Mondjuk cipőt nem vennék kínaiban. Az tényleg gagyi minőség és a deichmann sem sokkal drágább pl.

2015. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
57%

A kínainál számomra jobb alternatívának tűnik pl. a lidl és aldi biopamutos kínálata. Árban, minőségben meglepően jók és ha lehet hinni a címkéknek, akkor valban ellenőrzött(ebb) minőségű anyagokból vannak.

Akciós heteken vagy megmaradó darabokra valóban nagy kedvezményt lehet kifogni.

Arról nem beszélve, hogy ha bármi garanciális hiba adódik (pl. "kifelejtődne egy patent a bodyból stb.) akkor azért blokkal normálisan vissza lehet vinni, nem csinálnak ügyet belőle, a kínainál meg általában szó sincs semmiféle cseréről, garanicáról, gyakran blokkról sem.


(egyébként jól keresek, de ezeknek a dolgoknak a minőségével elégedett vagyok)

2015. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező elég butuska vagy, amolyan panelproli mentalitású

Elmondom neked hogy a Suzukit és a Mercedest is Magyarországon gyártják de mégsem egyezik a minőség és az ár a két autó között.

A ruhákra visszatérve: lehet hogy sok ruhát Kínában varrnak de az anyag összetétele és a munka minőségében hatalmas különbségek lehetnek!

De nekem mindegy ki és honna öltözteti a gyerekét, én nem vásárolok kínai ócskaságot magamnak!

Le lehet pontozni.

2015. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
74%
Amíg a Lidl, Tesco, H&M, Háda elérhető áron kínál normális ruhát, addig nem veszek kínait.
2015. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
53%

22nek igaza van

ezekre a kínai cuccokra se garancia se csere se blokk nincsen

ne csodálkozzunk ha a kínaiak meg tiz millios telepjaroval jarnak

amugy sok ilyen ruha festekanyaga mergezo

szoval csak vasarolj onnan

2015. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
23, ne haragudj, de a hozzászólásod alapján te tűnsz nagyon de nagyon primitívnek. Mégegyszer a szádra ne vegyél egy olyan embert, akiről abszolute semmit nem tudsz!
2015. ápr. 7. 16:12
 27/41 A kérdező kommentje:
25, ott is fogok vásárolni, de nem azért mert te azt parancsoltad. És itt talán be is fejezhetjük a személyeskedést!!
2015. ápr. 7. 16:22
 28/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem az a lényeg, hogy melyik ruhát gyártják még Kínában. Ugyanis ott is készül minőség és gagyi. Amit a kínai boltokban árulnak az sokszor minősíthetetlen. Agyoncsicsázott, elszabott, elméretezett, viszont többe kerül mint a c&a, h&m. A környékünkön van vagy 10 kínai bolt. A gyerekfarmer (aminek minden centijén van valami ocsmány csillám, fodor, strassz és leopárd minta) 5-6 ezer forint!!! Egy ronda miki egeres felső 2500! Ráadásul minden fele akkora, mint ami rá van írva.

A holmik nagy része egyszerűen ízléstelen és/vagy hordhatatlan és DRÁGA!

Akartam venni magamnak egy egyszerű fekete táskát, de csak szegecsekkel és strasszokkal kivert műbőr borzalmakat árultak 6 ezer forintért!

Lehet, hogy a márkás ruhákat is Kínában gyártják, de azok legalább normálisabban néznek ki, nincs minden másodikon hiba, és ha visszaviszed, mert tönkrement 2 nap alatt, nem küldenek el a francba, hanem kicserélik.


Amúgy észrevetted már, hogy az itt élő kínaiak sosem az általuk árusított csicsás rongyokat viselik, hanem mindig normális ruhákban vannak?


Ma már ahhoz kell kőgazdagnak lenned, hogy a kínaiban vásárolj. Drágább, mint a boltok 3/4-e, és negyed annyi idő alatt hordhatatlan lesz a ruha.

2015. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
58%

Én nem szoktam mert nincs is a közelben, meg elég drága is! :/

Tescoban szoktam F&F rucikat venni, meg a Kik-ben vannak még jók! Ha milliárdos lennék sem vennék pl a Brendonban, vagy más bababoltokban ruhát! Attól nem lesz több a gyerekem, hogy a játszótérre 10000 ft-os nadrágban viszem le, amit 2 perc alatt összekoszol. Vannak csinos ruhái (F&F) és nem kerültek egy vagyonba.

2015. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
42%
Igen szoktam. Főleg zoknit, harisnyát, melegìtőt, sapkát. Minden èvben ott veszem a mellènyt a kisfiamnak. Magamnak egyèbkènt csak kìnaibòl vásárolok, ès nem spòrolásbòl, hanem èn a mennyisègre megyek nem a minősègre, de ez csak a saját ruháimra èrvènyes, kisfiamnak azèrt pròbálok normális minősègű ruhát venni, nagyon szeretrem a Lidlös ruhákat, gyakran veszek a Tescobòl is, de ha a kìnaiban meglàtok valamit, ami nagyon megtetszik, akkor megveszem neki. Cipőt is vettem már ott, mert sehol, szinte sehol nem találtunk neki egy normálisat. Amùgy èn azt mondom, hogy inkább legyen olcsò, kìnai, de ÙJ, mint márkás, de használt.
2015. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!