Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oda adnátok a 3 éves gyerekete...

Oda adnátok a 3 éves gyereketeket az anyósnak, hogy elvigye nyaralni amerikába?

Figyelt kérdés
Elmennének, nélkülem. Én nem tudok elmenni. De az anyósom ragaszkodik, hogy ő meg a gyerek elutazzanak. Én meg nem akarom elengedni vele. Nem vele van a gond, hanem azzal,hogy elengedjem a világ másik végére szó szerint, repülőzzön 10 órát, és legyen távol tőlem 3 hétig. Nagyon messze. Egyszerűen nem tudok megbarátkozni a gondolattal, és sajnos az anyósom nem érti meg az érveimet:-(
2015. ápr. 9. 09:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
69%
Látom, elég egyöntetűek a vélemények. Én se írok mást: biztosan nem engedném el! Az én lányom 3,5 éves és még egy napot se töltött külön tőlem, nem hogy 3 hetet, ráadásul egy másik földrészen, hát ez teljességgel lehetetlen. Nem is tudom, ezt hogy gondolta.
2015. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem, 3 hétre még Magyarországon sem, sőt, 1 hétre sem, ha ilyen a hozzáállása.
2015. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ketten mennének anyósod és a gyereked? Hova, befizetett út, vagy valakihez? Ezt csak azért kérdezem, mert ha ismerőshöz rokonhoz, akkor talán nem annyira lényeges, hogy beszél angolul vagy nem, ha valakik várnák a reptéren mondjuk.

De 3évest egyedül a világ másik végébe biztos, hogy én sem engednék. Komolyan, nem is értem, hogy jut ilyen eszébe az anyósodnak.... Szerintem végig sem gondolta, az egészet az elejétől a végégig, pl hogy mi van ha lebetegszik a kicsi, vagy az időeltolódást hogy vészelné át, vagy pl szobatiszta már stabilan? Mit csinál vele, ha órákig az anyukája és apukája után sír a kicsi??

2015. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Most végülis kinek a gyereke, a tiéd vagy az anyósodé?

Ha tiéd akkor TE mondod meg hová mehet és hová nem, ennyi.

2015. ápr. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Kicsit elmaradtam, bocs.

Rokont látogatni menne, de ez csak alibi, vásárolni jár oda. Fellengzősen hangzik, de tényleg vásárolni jár oda. És hurcolná az én gyerekemet is oda. Nem is értem.

Na de van ám fejlemény az ügyben. Természetesen nem engedem, meg is mondtam neki, hogy szó sem lehet róla. Akihez menne egy 79 éves bácsi, ha a gyerekkel BÁRMI történik, és ilyenkor nem arra gondol az ember, hogy fáj a torka, hanem ne adj ég elüti valami, megsérülnek, balesetet szenvednek autóval, akkor MI LESZ??? Ki viszi kórházba, ki mondja el mi baja, és ki fogja MEGÉRTENI azt amit az orvosok mondanak, kérnek.

Gondolhatjátok mi volt a válasz: Én vagyok a nem normális, hogy ilyenekre gondolok, ugyan mi történhetne, és miért is történne ilyen. A lényeg, hogy nem engedem, azóta az anyósom nem is köszön. Értitek Ti ezt???

De eddig is tudtam a köszönése nélkül élni, úgy gondolom ezután sem vetem a vonat elé magam, mert nem köszön. De megnyugodtam! És ez a lényeg!

2015. ápr. 16. 09:12
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy kerek-perec megmondtad.


És teljesen jogos a felvetésed, hogy bármikor bármi történhet!

Életbiztosítást sem azért fizetünk, mert "jaj mi történne?".

2015. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Jól tetted, Kérdező, ha nem ezen, akkor máson sértődött volna be, látszik, hogy nincs teljesen tisztában a szerepekkel. Ha egyébként is ilyen, akkor még jobb is, ha minél kevesebb vele a kontaktus. Mikor ilyenekről olvasok, mindig hálát adok, hogy nem minden anyós ilyen. Aki ilyen, azzal viszont jobb tartani a távolságot.
2015. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Amúgy a későbbiekre csak egy tipp: csak mondd, hogy nem, ha valamit nem akarsz, ne magyarézkodj, mert ha belemész a ,,na de miért nem?" kérdésbe, akkor rögtön jöhet fárasztani az érveivel, meg mondhatja, amit mondott, hogy nem vagy normális, hogy ilyenekre gondolsz. Na ezért ne magyarázkodj, nem és kész. Ha megkérdezi, miért, akkor csak annyit elég mondani, hogy mert te így látod jónak. Nem szabad belemenni a vitába. Le kell zárni, és ha kötekedne, ott kell hagyni.
2015. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!