Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt, hogy...

Miért gondolják azt, hogy akinek több pénze van, az nem szereti, nem foglalkozik a gyerekével?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom itt a válaszok között, hogy aki gazdag, az nem foglalkozik a gyerekével, csak a pénzt költi rá, mert azt hiszi azzal minden el van rendezve? Honnan veszik ezt? De komolyan? A mi ismeretségi körünkben senki nem hanyagolja el a gyerekét, se a szegényebbek, se a gazdagabbak. Mi köze annak, hogy mennyiért vesz valaki babakocsit/ruhát/játékot, hogy mennyire szereti, vagy mennyit foglalkozik a gyerekével/gyerekeivel?

Nekünk 3 gyerekünk van, szerencsére jól állunk anyagilag, és bizony kapnak drága ajándékokat a gyerekek, visszük őket külföldre nyaralni, de ezeken felül is rengeteg időt töltünk el tartalmasan. Én is, férjem is leül társasozni velük, olvasunk nekik esti mesét.

Többször olvastam, hogy pl:

- nem vettem neki drága ajándékot, de nálunk legalább szeretet van

- nekem nem a drága babakocsi volt a fontos, én inkább a gyerekemmel foglalkoztam

és még sorolhatnám a hasonló kijelentéseket.

Mi köze a drága ajándéknak a szeretethez? Ha drága ajándékot kap, akkor már nem is szeretjük, vagy mi? Vagy ha nem tízezres használt babakocsiban toljuk, akkor már nem is a gyerek a fontos? Vagy hogy van ez? És mi van azokkal a szegény családokkal, ahol ütik verik a gyereket, vagy csak egyszerűen tojnak a fejére, meg a szükségleteire?

És mielőtt nekem esnétek: Igen, vannak gazdag szülők, akiknél annyiból áll a gyereknevelés, hogy a gyerek segge alá tolnak mindent, de azért ne általánosítsunk már...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 9. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Végülis a kérdésed is általánosítás.

Mindenki általánosít.

Magunkkal kell foglalkoznunk, nem mással, és akkor nem lesz gond.

2015. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezek a megjegyzesek szimplan a belso frusztracio csokkenteset szolgaljak (a kognitiv disszonancia redukcioja). Ennyire kell oket komolyan venni.
2015. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Mi köze a drága ajándéknak a szeretethez? Csak annyi, hogy ha a gyerek megszokja a drága ajándékokat, akkor azt természetesnek veszi. Úgy érzi, hogy az neki jár. Ha felnőttként nem tudja magának ezt a nívót megteremteni, akkor csalódott ember lesz és nem találja meg a helyét az életben. Ebben az esetben a szülő rosszul szerette a gyerekét.

Láttam már erre elég sok példát.

Abban igazad van, hogy általánosítani nem lehet.

2015. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Aki nem hanyagolja el a gyerekét, az nem érez késztetést a magyarázkodásra sem, én úgy gondolom. Akinek nem inge nem veszi magára, akár szegény, akár gazdag. Aki elkezdi magyarázni, hogy igen, adok neki ezt-azt, de azért más is van ám nálunk, és ezt hosszan kifejti... ott felmerül bennem a kérdés, hogy vagy lelkileg gyenge az ember, hogy meg akar felelni és névtelen vadidegeneknek magyarázkodik ezért, vagy a konkrét problémát akarja palástolni a sok szöveggel. Ha rám valaki olyat mond, ami nem igaz, akkor megrántom a vállam és megyek tovább, mert nincs okom magyarázkodni semmiért.
2015. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg könnyebb a lelküknek, ha megmagyarázzák maguknak, hogy szegénység=nagy boldogság, szeretet, gazdagság=érzelmmi sivárság


Így magyarázza meg magának, hogy mi is a jó abban, hogy ő nem tud legót, görkorit venni a gyerekének.

2015. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Senki nem magyarázkodott.... még csak nem is vádolt senki.

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki azt írja, hogy "de legalább szeretet van" vagy "de én legalább a gyerekkel foglalkozom" az miből gondolja, hogy aki nek van pénze, az nem foglalkozik a gyerekével?

2015. ápr. 9. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Csak egy ostoba altalanositas. Mint ahogy az is, hogy ha valaki huszonevesen szul, az biztos a semmire. Tegnap egyik ismerosom posztjan akadtam ki, amiben alpari modon szidja a fiatalon szuloket. Mintha minden fiatalnak az lenne az álma, hogy total reszegre igya magat nap-mint-nap a bulikban, es minden nap massal eljen nemi eletet. Na en azt mondom, hogy aki igy gondolkodik, eleg sivar az elete es a lelki vilaga. Szoval egyik sem feltetlenul igaz, van mindenbol ilyen is meg olyan is.
2015. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van baj,ha egy babysitter neveli,és nem az anyja törődik vele.Az,hogy valaki törődik a gyerekével vagy sem,az nem pénz kérdése,szimplán hozzáállás a családhoz.De ha valaki csak azért lepasszolja lépten-nyomon a gyereket,mert van rá pénze,és inkább máshol mulatja az időt,ott van a baj.Nem az Ajándékok árával.
2015. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez szimpla önigazolás. Ha már nem tud dolgokat venni, neki is kell valamit mondania, hogy "legalább szeretet van". Engem ez nem szokott érdekelni, mert tudom, hogy nálunk is van. Attól, hogy megengedhetünk magunknak több mindent, még nem szórjuk a pénzt ész nélkül és nem veszünk meg mindent, amire a fiam rámutat.

Igen, meg fogja szokni, hogy van, és nem mondom neki mindenre, hogy erre nincs pénzünk. Ez tény, de emiatt nem fogok tőle megvonni mindent, mert hátha majd neki nem futja rá. Inkább igyekszem majd úgy nevelni, hogy elégedett legyen, ne mindig többet akarjon.

2015. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!