Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tervezetten elsőre megfogant,...

Tervezetten elsőre megfogant, és egészségesen megszületett babák szülei, milyen életmódot éltetek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy akik tervezték a babát, és az első hónapban összejött (tehát nem véletlenül csúszott be védekezés mellett), ti milyen életmódot éltetek?


1. Fogyasztottatok rendszeresen nyers gyümölcsöt, zöldséget?

2. Szedtetek valamilyen vitamint, vagy étrendkiegészíttőt/ittatok valamilyne teát?

3. Mennyit mozogtatok/sportoltatok?

4. Volt valamilyen egészségügyi problémátok, ami kapcsolódhat a teherbeeséshez? (pl. IR, PCOs, cukorbetegség, pajzsmirigy problémák, stb.)

5. A testsúlyotok rendben volt? (Se nem túl alacsony, se nem túl magas)

6. Mennyire volt stresszes időszak? (Munka, vagy bármi más miatt)

7. Mennyit tudtatok abban a hónapban együtt lenni?

8. Figyeltétek az ovut?


Köszönöm, ha válaszoltok, tudom, sok a kérdés, de nagyon érdekelne, hogy a fentebbiek közül kinél mi volt a helyzet, akiknél elsőre sikerült a baba.



2015. ápr. 18. 18:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

1. Viszonylag rendszeresen, de én abszolút nem figyeltem a táplálkozásra, sok csokit- édességet- gyorskaját ettem (nem voltam kövér).


2. nem

3. semennyit.

4. nem volt.

5. igen

6. munka miatt nagyon stresszes volt, sokat dolgoztam új főnököm lett akivel nem kedveltük egymást és cégen belül emiatt váltottam is, gyakorlatilag aznap ahogy pozitívat teszteltem.

7. sokat voltunk együtt, 3-4-szer hetente.

8. nem

2015. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

1.: Igen

2.: Igen-terhesvitamint

3.: heti 2-3 amig birtam.

4.: Nem

5.: Igen 13-kgt hiztam összesen,ez le is ment a szülés után

6.: Nem volt stresszes egyáltalán.

7.: Ha arra gondolsz amikor megfogant a fiam,akkor kb 8x,de nem azért mert eröltettük.

8.: Nem.


Szex,szex,szex,szex és szex ...és ne aggódj jönni fog a kis manó ;)

2015. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

1, néha

2, nem

3, semmit

4, nem

5, igen

6, közepesen

7, összesen 1alkalommal, mert férjem kórházba került.

8, nem


Nem gondoltam volna, hogy összejön- de jönni akart.

Ő a harmadik babánk volt. A első kb. a 4. hónapban jött össze, de valószínűleg azért, mert a 2. gyerkünknél rájöttem, hogy nekem nem középidőben van az ovum, hanem hamarabb. Második gyerkőcnél vettem ovutesztet, és akkor jöttem rá, hogy 5-6nappal középidő előtt van az ovum. A 2 baba a második hónapba jött össze.

A harmadiknál meg az volt a mázli, hogy nem félidőben hanem hamarabb, valszeg az ovu idején lehettünk együtt arra az egy alkalomra, mielőtt férjem kórházba került volna. Ennek ellenére abszolút nem hittem, hogy összejöhet- meglepetésként ért. Persze nagyon örültünk, mert akartuk a haramadik bébit. :)

2015. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

1. Normális mértékben fogyasztottam zöldséget, gyümölcsöt.

2. Elevitet fogyasztottam.

3. Egyáltalán nem sportoltam.

4. Nem volt semmilyen betegségem.

5. Túlsúlyos voltam (160cm/77 kg).

6. Viszonylag stresszes időszak volt.

7. Heti 2-3-szor voltunk együtt.

8. Sem ovut nem figyeltem, sem más praktikát nem vetettem be. Sőt, szerintem pont az segített, hogy nem hittem, hogy elsőre sikerülhet, így egyáltalán nem görcsöltem rá. Pedig fiatal sem voltam (32).

2015. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

1. Nem

2. Nem

3. Semennyit

4. Nem volt

5. Èn tùlsùlyos voltam 167 cm 92 kg

6. Nagyon

7. 3 naponta

8. Nem

2015. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

1. igen

2. nem

3. dolgoztam fizikai munka, plusz 6 km gyaloglás oda-vissza naponta

4. épp megszűnt

5. igen

6. nagyon stresszes volt

7. egyszer

8. ne

2015. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*nem
2015. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elsőnél:

elég egészségesen étkeztem, heti 1-2 alaklom sport, eü. probléma nem volt, 2 naponta voltunk együtt kb. Viszont még minimált dohányoztam, és koncertekre jártunk, a melóm viszont nem volt túl stresszes. Első hónapban megfogant a bivalyerős, egészséges fiúnk. Ja, terhesvitamint szedtem 1 hónapig, de rettentő sokat híztam tőle, abbahagytam.


Második:

1,5 éves volt a fiam, akkor ettem, mikor tudtam, épp mi volt, utána rohangáltam egész nap sport gyanánt, 10 kiló plusszban voltam, másfél éve nem aludtam egy rendeset, tehát stresszesebb volt az élet, mint a melóban, a ciklusom még helyre sem állt teljesen. Mikor eldöntöttük, hogy jöhetne a kistesó, egy napra utaztunk el kettesben, hárman jöttünk haza :) Gyönyörű szép, egészséges kislányunk született.

2015. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

1. Igen fogyasztottunk, bár nem túl nagy rendszerességgel.

2. Mar előtte kb 2 hónappal elkezdtem szedni a gravidat

3. Heti kétszer jártunk edzésre

4. Betegségem nem volt

5. Átlagos volt a testsulyom, bár egy -5 kilo jo lett volna szerintem

6. Borzasztó stresszes időszakon voltam túl, munka, allamvizsga, eskuvo....

7. Kb. 2 naponta egyutt tudtunk lenni

8. En figyeltem a nyákkepzodest, illetve az állapotát. Sztm ez hozta meg a sikert egyebkent.

2015. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

1. Fogyasztottatok rendszeresen nyers gyümölcsöt, zöldséget?

-Nem naponta, de hetente tobbszor ettunk/eszunk zoldseget, gyumolcsot mar kevesebbszer.


2. Szedtetek valamilyen vitamint, vagy étrendkiegészíttőt/ittatok valamilyne teát?

-Par honappal a tervezes elott elkezdtem szedni terhesvitamint, vasat es folsavat. Nem napi rendszeresseggel ugyan, de heti ket-haromszor legalabb.


3. Mennyit mozogtatok/sportoltatok?

-Csak a napi kis setat tettem meg, kozertig, boltba, esetleg baratnokkel setalgattunk a varosban, szoval nem sportoltam.


4. Volt valamilyen egészségügyi problémátok, ami kapcsolódhat a teherbeeséshez? (pl. IR, PCOs, cukorbetegség, pajzsmirigy problémák, stb.)

-Nem volt eü. problemam szerencsere.


5. A testsúlyotok rendben volt? (Se nem túl alacsony, se nem túl magas)

-5 kilo plusz mindig is volt rajtam, de kicsit ellustultam, es teherbeeseskor bizony kb. 10 kilo plussz voltam. Terhesseg alatt pedig 15 kilot hiztam! Azota is probalom leadni kisebb sikerekkel.


6. Mennyire volt stresszes időszak? (Munka, vagy bármi más miatt)

-Nagyon nyugodt idoszakom volt, eskuvo utan par honappal, naszut utan, kipihenve az addig eltelt evek faradalmait. :)

Persze a csaladban elofordulo eü. problemak miatt stresszeltem ha ra gondoltam, de igyekeztem leginkabb nyugodt lenni. Sok kellemes dolgot csinaltam, ami kikapcsolt, pl. belekezdtem egy vigjatek sorozatba is. :)


7. Mennyit tudtatok abban a hónapban együtt lenni?

-Ketnaponta voltunk egyutt.


8. Figyeltétek az ovut?

-Igen

2015. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!