Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti be mertétek volna vállalni...

Ti be mertétek volna vállalni ilyen bevételre a harmadik babát?

Figyelt kérdés
400-450 ezer közötti a bevételünk. 50 a lakástörlesztő, plusz elmegy mondjuk 100-130 ezer rezsire, egyéb fizetnivalókra, tankolásra. Most még így oké, hogy ovisok lesznek, de félek mi lesz később, ha jön a suli, taníttatás, egyebek. Így is mindig van valami plusz kiadás. Nem letolást kérek csak véleményeket. Amúgy szeretettel várjuk a harmadik babát is.
2015. máj. 4. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem, én nem. Mi havi 300.000-es bevételre nem merünk 2.gyereket vállalni, úgy, hogy nincs hitelünk.
2015. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
nem, én sem vállaltam volna a 3. gyereket.
2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem.Ez a bevétel szerintem pont egy két gyerekes család normál megélhetésére elég.
2015. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem igen. Ilyen bevétel mellett az adókedvezmény szerintem elég szép összeg, nem gondolom, hogy probléma lenne a 3. gyereket eltartani.

(Persze ez csak abban az esetben áll, ha egyébként is szeretnék harmadik gyereket.)

2015. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most még nem, hisz van minden a másik kettőről. Nem tudni mi lesz később, mikor iskoláztatni kell őket. Szerettünk volna egyébként harmadik gyereket, csak kicsit előbb jött, mint terveztük.
2015. máj. 4. 15:03
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
kizárt. a rezsi+hitel az nektek így 150-180. én nem vállalnám. ha becsúszna,megtartanám nem éheznénk,de egyébként nem.
2015. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Ha visszamegyek a 2. gyermekem után dolgozni, kb. 600 ezer forint lesz a bevételünk, egy nagyobb összegű hitel le is jár és plusz marad havi 60 forint, vmint ha még akkor is lesz, a 3 gyermek után járó adókedvezmény szép kis összeg. Szval tervezzük mi is a 3. babát, de szigorúan azután, hogy visszamentem dolgozni pár évet és képeztünk egy szép kis tartalékot. A helyetekben átgondolnám, hol lehet még egy pár tízezret megspórolni, és akkor bevállalnám. Ahogy nőnek a gyermekek, nyilván kell még valami bevételi forrás, ezen gondolkdjatok szerintem! Mi bátrak vagyunk, mert biztos állásunk van, amelyben folyamatos előrehaladási lehetőség is van, ez a fizunkban is megmutatkozik. Nektek várható ilyen a közeljövőben?
2015. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Hát mi bevállaltuk....igazából érdekesek ezek a kérdések,mert mindenkinek más az igényszintje amin él,lehet valaki kevesebből is elvan és jól tud gazdálkodni a pénzzel...

Számunkra az volt a fontos, hogy fiatalon legyünk szülők és ne legyen túl nagy korkülönbség a gyerekek között. Nem igazán értek egyet azzal,mikor az ember a mostani állapotot vetíti ki évekkel későbbre, mert a mai világban egyáltalán nem lehet kiszámítani hogy mi lesz mondjuk 2-3 év múlva. Szóval ennyi erővel kb ne is vállaljon az ember gyereket.De persze ez csak az én véleményem.

Szerintem gondoljátok végig logikusan is és érzelmi alapon is és így döntsetek.

Megint csak az én véleményem,de ahol van 2, ott elfér még egy gyerek :) Ja és szerintem a mai kor nagy hibája mikor mindent meg akarunk adni a gyerekeknek...nem kell!Nem kell mindig minden!És most nem kell azt hinni, hogy szenvednek a gyerekeink, csak ebben a mai fogyasztás alapú társadalomban talán az egyik legfontosabb dolog hogy mértékletességet is tanítsunk!

Huuh, bocsi hogy elkanyarodtam a témától :)

2015. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
51%

3 gyereknél érdemes végiggondolni, hogy az adókedvezmény miatt gyakorlatilag adót és járulékot nem kell fizetnetek. (vagy csak minimálisat)

Iskolai, óvodai étkezés kedvezményes, ill. tankönyvtámogatás is jár. Ahol két gyerek elfér, ott elfér a harmadik is.

2015. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk 3 gyermekünk van, a bevételünk kb 550.000 Ft, adókedvezménnyel és családi pótlékkal együtt. Mi tök jól elvagyunk ennyi pénzből, még félre is tudunk tenni, igaz, sok segítséget kapunk a nagyszülőktől.
2015. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!