Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy olyan lesz...

Miért van az hogy olyan lesz terhes aki nem akar gyereket? és aki akar annak nem lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lány osztálytársam és szilveszter kor volt meg utoljára azóta egyszer nem védekeztek a pasijával nem tudni az okát hogy mért és terhes lett! nem akarja a gyereket elakarja vetetni úgy beszél a gyerekről aki a pocijában van mindha egy zsák szemét lenne amit a kukába kéne kidobni! én reagálom túl vagy felháborító? ha nem akar gyereket mért nem védekezik? mért lehet terhes olyan aki nem is akar soha életébe szülni?
2010. febr. 23. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

ezt úgy hívják élet.

az élet szívás.

2010. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

MErt felelötlenek.ÉN IS AZ VOLTAM,de megtartottam 19évesen.Mára már 7honapos kisfiu boldog anyukája vagyok:DÉs nagyon imádom.és sztem nem vagyok rossz anya,én minden fiatalt lebeszélnék az abortuszrol.nehezebb lesz az életem,(suli stb..)de megéri:)a l,egnagyobb ajándék az élettöl.

üdv:egy fiatal an yuka

2010. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia én 18 éves vagyok és simán beválalnék egy babát csak azt nem tudom elhinni hogy hogylehet így beszélni egy kis emberről
2010. febr. 23. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert akik nagyon akarnak állandóan stresszelnek, hogy sikerült-e,feszültek ,mindig csak azon aggódnak nehogy negatív legyen a teszt stb.akik meg nem akarnak fel se merül bennük a gyerek téma nyugottak és szerintem lehet ez is ok,mi is Így voltunk amikort nagyon akartuk,nem jött össze,aztán montam a páromnak,az idén márt nem próbálkozunk,aztán következő hónapban terhes maradtam!
2010. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is igaz.

én abszolút hiszek abban, hogy ha valamit tudat alatt bemagyarázunk, az előbb utóbb valóra válik. ha valaki retteg attól, hogy meddő, az tuti azzá válik. ha valaki hipohonder, az előbb utóbb megbetegszik. aki sokat stresszel, hogy "jaj mikor lesz gyerek" annak minden energiája erre megy rá, magára a folyamatra meg nem marad

2010. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
csak mért kel így hozzá álnija hogyha már egyszer terhes?
2010. febr. 23. 16:18
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

mert még nem érett meg arra, hogy anya legyen. sokan soha nem is fognak, mert nem mindenki alkalmas erre a szerepre szerintem.

ő még bulizni akar, neki fontosabb az olyan jellegű probléma, hogy " szerinted az a srác, akivel a trolin szemeztem, az mit gondol" meg hogy "jaj olyan helyes ez a Béééci" minthogy szaros pelussal az egyik kezében a másikkal neogranormonnan egyensúlyozva próbálja meg kideríteni, hogy a gyerek segge mitől piros.

2010. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát igen
2010. febr. 23. 16:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok fiatal lány felelőtlen, úgy gondolkoznak, hogy ez vagy az csak másokkal fordulhat elő, velük nem. Hozzáteszem, ez igazából életkori sajátosság, de a szülők felelőssége, hogy megtanítsák arra, hogy bizonyos dolgokhoz TILOS így hozzáállni. Igazából engem sem tanítottak meg erre, nem azért, mert nem foglalkoztak velem, csak talán a szüleimet sem tanították meg arra, hogy hogy is kell erről beszélni egy kamasz gyerekkel. Én csak a mázlimnak köszönhetem, hogy nem lettem 16-17 évesen terhes, mert az akkori párommal két évig megszakítással "védekeztünk". Sőt, már azt is bemagyaráztam magamnak, hogy nekem biztos nem is lehet gyerekem, ha két év alatt nem lett így. Na bumm, aztán 19 évesen mégis terhes lettem. Mondjuk tény, hogy én mindig is szerettem a gyerekeket, és akartam is, hogy majd egyszer legyen. Hát nem ilyen koránra terveztem. 20 éves voltam, amikor megszületett a kisfiam, mostmár két és fél éves. Nem bántam meg, hogy megtartottam, pedig tényleg nem könnyű az élet sokszor. De boldogok vagyunk, és nagyon okos, kiegyensúlyozott csemetém van.

De őszintén szólva, 16 évesen nem tudom, hogy birkóztam volna meg a feladattal. Szerintem ha egy 16 éves nem érez felelősséget saját maga iránt, akkor a gyereke iránt sem fog. Nem azért, mert ő egy alávaló szörnyeteg, hanem mert még gyerek. Remélhetőleg ez a dolog jó lecke lesz neki, és ezek után jól meggondolja, hogyan kell védekezni.

2010. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló ggratulálok a babához! vagyis már nagyfiúhoz! Hát álllítlag mindig védekeztek egyszer nem és becsúszott! anyukája egyáltalán nem törődik vele csak akkor ha valamiért megkel vernie 8 szijjlal fakanállal és minden ilyesmivel) szóval nem tudom félek attól hogy az annya azzal bünteti hogy megkell tartania a gyereket! csak nem tudom mi lenne jobb ha elvetetné vagy akár egész életében szenvedne
2010. febr. 23. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!