Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ekkora ellenszenv a...

Miért van ekkora ellenszenv a fiatal és az idősebb kismamák között?

Figyelt kérdés

Itt előzőleg is volt egy kérdés amiből ez alakult ki ezért is jutott eszembe ez a kérdés.

Sajnos én is fiatal kismamák a táborát erősítem és nekem is csupán negatív tapasztalatom volt, hogy borzasztó ellenszenvet tapasztaltam az idősebbektől.

24/N



2015. máj. 8. 11:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, itt is sok az úton-útfélen általánosító, ítélkező embertömeg, akik a sztereotípiákból nem engednek, a fiatal a semmire szül, az idősebb meg nem éri meg a gyereke felnőttkorát. Én a másik végéről kapom a támadásokat, mint te, mert 40 évesen még szültem egy 4. gyereket. Nem terveztük, besikerült, megtartottuk, így alakult. Az elsőt én is 26 évesen szültem, de tökmindegy mikor, kinek hogy alakul az élete, 18 évesen is szülhet valaki biztos anyagi háttérrel és érett fejjel, van rá példa. Az én esetemben az a durva, hogy nem a fiatalok ítélkeznek, sok huszonéves ismerősömnek tetszik és felnéznek ránk, hogy mi ezt bevállaltuk, de a korosztályombeliek morognak, mint a vén medvék. Megkaptam, hogy már nagymamának kéne lennem, nem újból anyának, ja és majd meg sem érem, hogy a gyerekem felnőjön és ilyen felelőtlen vagyok, hogy árván hagyom erre a világra, milyen jó, hogy már most eltemetnek! Én is csak a borzasztó ellenszenvet érzem ezektől az ismerősöktől, pedig nem károsítottam meg őket semmivel, miért nem foglalkoznak saját magukkal.

Van egy ideális kor a gyerekszülésre, ami az egyéni körülményektől függ, biológiailag a 24-26 év körül a legideálisabb, úgyhogy te nem vagy túl fiatal kismama szerintem, hanem ha a körülmények megfelelőek, akkor pont ebben a korban a legjobb elkezdeni a gyerekvállalást.

2015. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Mindenért képestek egymásnak esni az emberek. Bármiért!!! Pár példa a teljesség igénye nélkül a gyereknevelés témakörből:

- hitel kontra albi

- munka kontra gyes

- szoptatás kontra tápszer

- hüvelyi szülés kontra császár

- kevés gyerek kontra sok gyerek

- nagymamánál alvás kontra csak otthon lehet aludni

- cumi kontra nemcumi

- járóka kontra nemjáróka

- boikaja kontra nembiokaja


De akár ilyen jelenőségű dolgokon is, mint:

- deichmannos gyerekcipő kontra nemtommilyen gyerekcipő

- welnnesshétvége gyerekkel kontra gyerek nélkül

- hosszú hajú kislány kontra rövid hajú kislány

- anyák napi feléépés az oviban kontra ne legyen anyák napi fellépés az oviban

- vigyünk az óvónőknek ajándékot évzáróra kontra ne vigyünk az óvónőknek ajándékkot még a ballagásra se mert azért van a fizetésük

- jópofizzunk az óvónővel kontra ne jópofizzunk az óvónővel

- járassuk a gyerek különórára kontra ne

- lehet a gyereknek nem-ünnepnapon ajándékot venni kontra nem lehet

- nyáron kell a zokniba szandál kontra nem kell


satöbbisatöbbisatöbbi

2015. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

"nyáron kell a zokniba szandál"


Igyál egy kávét :) Ez jó volt :)

2015. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
:D tényleg totál kiidegeltek ezen a héten, látom, lazítanom kéne :D
2015. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

A magyar ember sajnos hajlamos az ostoba általánosításra és ítélkezésre, ráadásul úgy, hogy fogalma sincs az itt fórumozók valódi életéről, személyiségéről. Pedig ugyanúgy lehet valaki szuper anyuka húsz évesen és negyven évesen is, és a gyerek szempontjából csakis az számít, hogy kap-e anyai szeretetet és törődést, vagy nem.

Nekem "idős" szüleim voltak, és imádtam őket, soha egy pillanatig sem szégyelltem, hogy 58 éves volt anyu az érettségi ballagásomon. Felneveltek tisztességgel, és nem cserélném el a gyerekkoromat máséra, mert nekem így volt szép. Csak azt az egyet sajnálom, hogy anyukám már utánam - pont az idősebben szülő nőket sújtó társadalmi előíélet miatt - már nem vállalt több gyereket (elköttette magát a születésem után), és ezért édeststvérem soha nem lehetett.

2015. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Lehet akkor én valami más világban élek, de még nem tapasztaltam ezt. Járok kismamatornára, ahol van 20-30-40 éves is, első babás és több gyerekes, és nagyon nagyon jól érezzük magunkat együtt, beszélgetünk, ötletelünk és ninvs vita, ellenszenv.
2015. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Nekem most újat mondtál:) Hogy már ebből is rivalizálás van. 34 éves vagyok, eszembe nem jutna a fiatalabbnak "beszólni". Sőt a véleményem az, hogy normális estben 30 alatt kellene szülni, én szültem későn.


Amúgy az ellenszenv az általános generációs ellentétek miatt van. Más generáció. Más szokások, más elvárások. Az idősebbnek fura a fiatalok más életvitele, értékrendje. Ez mindig is így volt, mert ilyen az ember. Nem kell vele foglalkozni. Nem kell konfliktusos emberek társaságát keresni.

2015. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem tapasztaltam ilyesmit, voltam fiatal kismama is 25 évesen, és 35 éves kismama is. Tőlem aztán mindenki akkor szül, amikor akar.

Miben nyilvánul ez meg, hol?

2015. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van olyan aki nem tapasztalta ezt fiatal kismamaként.

Példaként, sok helyen hallottam, hogy a hátam mögött mondták: biztosan a semmire szülök, nem dolgoztam még soha.

Ismerőseim is tapasztalták nem egyszer.

Lehet csak itt ebben a régióban van, de nem hinném, hogy bárkit is ez alapján kellene megítélni.

2015. máj. 9. 11:20
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem lehet megítélni ez alapján senkit.

Figyelj, amikor hallasz ilyesmit, nézd meg, hogy ki mondja.

Nem kellene minden hülye véleményére odafigyelni, soha nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni.

2015. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!