Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak számomra olyan meglepő,...

Csak számomra olyan meglepő, hogy aki régóta vár babára, mégsem fogadná el, ha beteg?

Figyelt kérdés
Megértem, hogy van, aki így érzi, mindenkinek szíve joga erről érzése szerint dönteni. Ezt előre leszögezném. Én is nagyon-nagyon rég vágytam babára, és mikor sikerült, úgy éreztem, hogy én akárhogy is, akarom őt. Csináltattunk szűréseket, de max. azért, hogy időben felkészüljünk, ha speciális dolgokra lenne szüksége, mert beteg, de el nem vetettük volna. Egy másik kérdés kapcsán viszont beszélgetett néhány régóta babát váró anyuka, és egyikük sem akarna beteg babát, mégis 4-5 és több éve várnak babára. Ez mennyire természetes érzés? Olyasmi, hogy "ha már ennyi ideje várok rá, akkor legyen tökéletes"? Vagy mi ennek a háttere vajon?
2015. máj. 13. 07:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet előre tudni. Hiába mondom pl én, hogy beteg babát nem vállalnék, mert ha az adott helyzetben lennék, lehet hogy máshogy gondolnám, sőt biztos. Nyilván senki nem tervez beteg gyermeket nevelni, ezért mondják ezt. Az is, aki hosszú évek óta vár a terhességre.
2015. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy éreztem, ahogy te, függetlenül attól, hogy mióta vártam rá. Van, aki tudja, érzi, ismeri magát annyira, hogy nem birkózna meg egy ilyen nagy feladattal. Habár néhány betegségtől eltekintve egyébként magzati korban (és még csescemőkorban sem) tudható, hogy mennyire nagy lesz a gyerekkel a probléma. Ezek csak idővel derülnek ki. Na most egy nyúlszáj vagy egy dongaláb miatt például gondolom, kevesen vetetnék el a babát, de lehet, csak azért, mert nem tudják, mivel jár a gyógyításuk.
2015. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 mantis religiosa ***** válasza:
59%
Tudod: tele hassal könnyű az éhezésről beszélni. Amíg csak tervezgetik, addig mondanak mindenfélét, de ha pár hónapot hordják majd a szívük alatt, el nem vetetnék semmi pénzért, reménykednének abba a néhány százalék esélyben, hátha mégse úgy van, ahogy a vizsgálatok mutatják. Ha pedig megszületik, úgyis minden szülő próbálja kihozni a legjobbat a helyzetből. Olyan ez, mint mikor kamasz korunkban mondtuk, hogy olyannal sohase kezdenénk aki dohányzik, diszkózenét hallgat, stb, aztán jött valaki, aki megtetszett, és hiába cigizett, hallgatott diszkót, stb, boldogan elvoltunk, és mosolyogva gondoltunk vissza korábbi énünkre. Ezek a gyerekre várók is így lennének, ha majd néhány év múlva szembesítenéd őket a szavaikkal.
2015. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen,attól függ mi az a betegség,egyetértek az előttem szólóval.Nyúlszáj pl.már jól korrigálható.De pl.én egy down-os babát vagy egy szív- vagy gerincbeteg babát,tehát egy súlyosabb betegség esetén nem vállalnék.Akkor sem ha első lenne.
2015. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is sokat vártam a babámra, és elvetettem volna, ha beteg. 18 hetesen menni kellett Pestre genetikai tanácsadásra, mert rossz lett az AFP-m. Ha ott bármi kiderült volna, elvetettem volna. Ezt a férjemmel is megbeszéltük. És azért, mert nem szerettem volna egy magatehetetlen, értelmi vagy testi fogyatékos gyereket tudatosan a világra hozni. Az neki sem jó. Mielőtt támadnátok leszögezem, hogy nem dobnám el a gyerekem, ha most kiderülne, hogy beteg vagy lebénulna. De TUDATOSAN nem szülnék meg beteg babát.
2015. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
En hasonloan erzek mint az 5-os valaszado. Nem mindegy, hogy a babanak mi a betegsege. Nem csak azt kell nezni, hogy en mennyit vartam ra es mit erzek, hanem azt is, hogy a betegsegbol kifolyolag milyen elete lenne a babanak vagy kisgyereknek... Par hete olvastam pont egy cikket aminek az volt a cime: "Amit egy anyanak sosem kene mondania - Barcsak ne szuletett volna meg a gyerekem". Hat vegig sirtam. Sulyosan beteg babat en sem szulnek meg.
2015. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 mtke ***** válasza:
100%
Egyet értek az 5-ös valaszoloval A GYEREKNEK SEM JÓ! Csak szenvednénk mind a 3an
2015. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Értem. Abban is különbség van, hogy én nem hiszem azt, hogy sérülten nem lehet valaki boldog az életében. Nem cska abban, hogy szerintem elbírnék-e lelkileg egy ilyen terhet. Erre korábban nem gondoltam. Szerintem egyértelmű, hogy pl. egy mozgássérült, vagy szellemi sérült ember is lehet boldog.
2015. máj. 13. 08:23
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én környezetemben van egy beteg kisfiú. Az összes fejlesztésre elhordták, ami létezik, de ennek ellenére is csak nagyon nehezen tud járni, folyik a nyál a szájából álló nap, értelmi szintje egy kb. 2 évesé és már 9 éves körül van. Az apuka úgy menekül a helyzetből, hogy sokáig nem vette tudomásul mennyire beteg a gyerek, most meg csajozik össze vissza, nem lehet mellette megmaradni, mert már szinte vetkőztetni is (nem viccelek). Anyuka szinte egyedül küzd a gyerekkel. Szerinted boldog bárki is ebben a családban?
2015. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Necsak arról van szó, hogy lehet-e valaki boldogmondjuk rtelmi sérültként (szerintem s abszolőt lehet, sőt), hanem hogy mi lesz vele, ha mi már nem leszünk?!?!?


Ezért is ítam, hogy nem mindegy, milyen súlyos betegségről van szó, viszont ezt magzati korban szinte lehettlen megállapítani. Kettes voltam.

2015. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!