Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségbeestem! Mit tehetnék...

Kétségbeestem! Mit tehetnék ebben a helyzetben? (33 hkm)

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú, de nagyon ideges vagyok.

33 hetes kismama vagyok, ikrekkel a pocakban. Van már egy 3 és fél éves kislányom.

Társasház földszintjén lakunk, egyetlen lakás van még ezen a szinten, amiben egy idős néni lakik.

Már mindent megvettünk a babák (uh szerint egy fiú, egy lány) érkezésére, ezeket egyelőre a lenti nagy tárolónkban tartottuk, mert a férjem a héten akarja kimeszelni az ikrek szobáját.

Hétvégére elmentünk anyósomékat látogatni, ma délelőtt értünk haza - a tárolónkat teljesen kirámolták, minden cuccunk eltűnt, az általános babaholmiktól kezdve a kiságyig, a lányom biciklije, de még a törött virágládám is...

A házban még két másik lakó család járt így, (külön tárolók vannak az egyes lakásokhoz). Az idős néni semmit nem látott-hallott, pedig az ő lakásajtaja mellett van a lejárat.


A férjem most ment el feljelentést tenni, de tiszta ideg vagyok, minden odalett, amit megvettünk. (Szerencsére a babakocsi, pihenőszékek nem, mert azokat anyukáméknál tároljuk.)

Mit tehetnék ilyen helyzetben? Elég szűkösek az anyagi lehetőségeink ahhoz, hogy újra minden egyes kisruhát megvegyek! (Főleg, hogy szinte csak márkás ruhákat vettünk!) Nem is beszélve a kiságyról, cumisüvegekről, stb.

A védőnőmet már hívtam, de nem igazán tud segíteni, mert errefelé nem igazán szoktak hozzájuk leadni ruhát.


Kihez fordulhatnék ilyenkor segítségért? Szülők kizárva, így is rengeteg dologra költöttek, anyósoméktól múlt hónapban kaptam egy új sütőt, mert az előző tönkrement, anyukámék pedig a babakocsit vették meg ajándékba, az sem két forint volt.


Ismerősök, akiktől babaruhát és egyéb holmit tudnék kölcsönkérni, nem nagyon vannak, mert mindenki vagy most babázik éppen, vagy már elég nagy a gyereke és elajándékozta/eladta a ruhákat. Kb. 45.000 forintom van a hó végéig.


Kit hívhatnék fel, vagy kitől kérhetnék segítséget? A dokim szerint így is nagyon valószínű, hogy kb. a 37. héten meglesznek a picik, ha nem hamarabb, mert elég nagy a súlyuk (2391 és 2245 gramm a becsült érték múlt pénteken), de most az idegtől olyan görcseim és keményedéseim vannak, hogy egy gőzmozdony hozzám képest smafu.


2015. máj. 18. 15:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a helyzet, amikor minden segítség jól jön. Írd meg ide a történeted, seperc alatt találsz jó szívű segítőket: www.szivesseg.net


Sajnálom, ami veletek történt. Mi is épp babát várunk, másodikat, ha nem lenne szükségünk mindenünkre, küldenék nektek. De remélem, hogy sikerrel jártok, és minden alapvető meglesz, mire jönnek a babák!

2015. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket, már írok is oda! Köszönöm még egyszer!
2015. máj. 18. 15:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tette a férjed,hogy feljelentést tett. Elvileg ha van megfelelő lakásbiztosításotok, az kifizetné a kárt.
2015. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló! Igen, van biztosításunk, de mire lezajlik a kivizsgálás (biztosítónál külön bejelentés, kárfelmérés, stb...), az legalább két hónap. :(

Anyósoméknál novemberben kigyulladt a pince, áprilisban rendezte feléjük a biztosító a kártalanítást. :(

2015. máj. 18. 15:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megsürgetni a biztosítót, hátha
2015. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gyorsan nem fogtok tudni mindent beszerezni, ráadásul duplán!

Hiába írom, hogy felelőtlenség volt ott tárolni az értékes holmit, eső után köpönyeg. Azért érdemes figyelni, akár adok-veszek oldalakat is nézni, hátha szembe jönnek veletek a saját holmitok. Gondolom, aki ilyen gané tolvaj, nem magának lopta el a bébiholmit. Valószínűleg látták, hogy sok motyót pakoltok be folyamatosan, és amint lehetőség adódott, már vitték is.

A biztosító sajnos tényleg lassan dolgozik, főleg ilyen ügyben, nincs a családra veszélyeztető körülmény, így nem sietik el.

Egyetlen megoldást látok, vesztek fel hitelt vagy váltotok ki vásárlói hitelkártyát és abból fedezitek. Amikor visszajön a biztosítótól a pénz, visszatörlesztitek.

2015. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

jesszusom mik vannak...

valoban en is csak azt tudom javasolni hogy figyeld az inrernetes hirdeteseket hatha belefutsz. Bar bem tudom megerne e mar neked az idegeskedes es minden ami ezzel jar. Foleg ha szembetalalkozol a neten par darab ruhacskaval. Nem tudom mennyit koltottetek ra de ha nem tudtok mindent ujonnan megvenni ujra akkor javaslom hogy szerezzetek be hasznaltan mindent ami kb 2-3 honapra kellhet ruha a piciknek es ha megjon a penz a biztositotol akkor vegyetek ujakat. szerintem ez a legtobb amit tehetsz.

2015. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg ezt a sztorit FBra, és kérj segítséget.
2015. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Első ruhácskáknak manocsomag.hu...

Rohadjon meg az, aki ilyet tesz. Úristen, ez borzasztó... Bár tudnék segíteni, de pár héten belül jön nekünk is az első gyerek, és csomó cuccunk csak kölcsön, nem tudom továbbadni :( :(

2015. máj. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Merre laksz?

Van pár cucc amit szívesen kölcsön illetve örökbeadok!

Egy mózeskosaras babakocsi, pár ruha (kislányos illetve uniszex).

Viszont, ha kérhetem, személyes átvétel?

Bocsi a bizalmatlanságért, de pár éve én is azok közé tartoztam, akik "Buszos" Anikónak küldtek cuccot.

2015. máj. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!