Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akit a...

Van itt olyan anyuka, akit a párja tart el teljes egészében? Nem rossz érzés?

Figyelt kérdés
Világ életemben dolgoztam, de az utolsó helyen nem voltam bejelentve. Akkori élethelyzetemben nem engedhettem meg, hogy válogassak, hát így dolgoztam. A férjem nagyon jól keres, így vállaltunk gyerekeket is. Most egyelőre nála van a labda, soha egyetlen szóval sem mondta, hogy ez gond lenne, csak én érzem picit rosszul magam miatta, és már várom, hogy újra legyen saját keresetem, ami persze szintén közös lesz, csak mégis... talán mert túl önálló voltam egész életemben, ezért zavaró ez most nekem. Még itthon leszek 2-3 évig, sőt, ha vállalunk még egyet, akkor még több is, nem tudom. Aki hasonlóan járt és csak gyest kap, titeket nem zavar?
2015. máj. 26. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kapok gyedet is, ami 50 ezer, plusz 26 a családi. Szóval kitörölgethetem. Engem nem zavar, férjemet sem. Én is kereső voltam előtte, csak kevés pénzzel bejelentve.
2015. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, a babázás alatti állami támogatást nem számolgattam ide, mert tényleg kitörölheti az ember... köszi, hogy írtál!
2015. máj. 26. 15:07
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Hát nálunk úgy alakult a pénzügyi helyzet, hogy az egyetem utolsó 2 évében én havi 4-500.000-t is hazavittem, mert szakmai holland órákat tartottam egy nyelviskolánál és fordítottam is. A férjem ekkor 120-t keresett gyakornokként. Fizettük a 4 közös lakáskasszát, minden közös volt, bár még nem voltunk összeházasodva, fizettük a diákhitelét is.


Majd mikor elhelyezkedett és fél milliót keresett, megvettük a lakást is közösen, megengedhettem magamnak, hogy azt csináljam, közös megegyezéssel, amit imádok és gimibe mentem tanítani. Havi 148.000ért.


Aztán beindítottunk egy vállalkozást, amiben én szakmailag nem voltam jelen, minden másban igyekeztem segíteni, ami nem sok, mégis segítség. Kinőtte magát, havi több milliós bevételünk van belőle, én pedig ugyan az első két évben nem, de most az utolsóban gyesen vagyok. Kemény 36000-t kapok és pocakban a második.


Nem érzem magam kevésnek, haszontalannak, nem rossz érzés. Ez egy átmeneti időszak, bár utána sem fogjuk nagyon megérezni, amit beleteszek a közös kasszába, mégis jó lesz majd újra munkába állni.


Ha három évig lettem volna gyesen, vagy HTB lennék, akkor sem érezném rosszul magamat. Mert a férjem sosem érzékelteti, hogy ez nem jó így. Az sem zavart, mikor én vittem többet, nem számolgattam, mennyit toltam én be a lakásba. Közös volt minden. Mindegyik helyzettel jól azonosultam.

2015. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nálunk is ilyesmi volt a helyzet, kedves második. Sok nullás fizum volt, és bár nem volt mindig bejelentve, minden vasért megdolgoztam, csak a főnökeim voltak furák. Aztán volt egy jó időszakom, amikor bejelentett munkám volt. Végül pedig nyelvekkel kezdtem foglalkozni én is. Utolsó évben megint nem jelentettek be, de akkor megérte, mert gyűjtöttem nagyon. És hosszú próbálkozás, kezelések, stb. hatására végre sikerült a baba, a fene sem mérlegelte, hogy most hogy állok bejelentett munkával. De most, hogy mikor a védőnő töltötte a papírt, és mondtam, hogy gyes lesz, cska nézett rám bután, hogy megengedhetjük-e magunknak, hogy gyereket vállaljunk, hogyhogy csak gyes lesz, és még én éreztem magam egy eltartott naplopónak, amiért vállalni mertük. Vacak egy érzés volt.
2015. máj. 26. 15:18
 5/21 A kérdező kommentje:
Férjem csak nevetett rajta, hogy ne foglalkozzak vele, nem tartozik senkire, hogy miből élünk. Mindent, szó szerint mindent meg tudunk adni, akár egy tucat gyereknek is, nincsenek anyagi gondjaink, csak anyni, hogy én most nem tudok ehhez hozzáadni. Mindig azt mondja, hogy most figyeljek a babákra (ikrek), fogok én még dolgozni eleget életemben, ha akarok. Igaza van, és tényleg nagyon kedves hozzám, sosem éreztetne semmi rosszat. De azért a GYes-es anyuka előítéletet megkaptam már a második trimeszter elején mástól, ugyebár.
2015. máj. 26. 15:20
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Ne érezd magad szarul szerintem sem, ez azért abszolút nem ugyanolyan, mint az aki 17-18-20 évesen nulla munkával és fizetéssel a háta mögött veri magát hogy a pasija/szülei akárki milyen jól keres és belefér nekik egy baba. Na azokat nem sokra tartom, de a te eseted más, ez pont így jött ki de te is tettél már valamit az asztalra és ketten döntöttetek a baba mellett is gondolom:)
2015. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Persze, elképesztően régen terveztük és örültünk, hogy sikerültek. :)
2015. máj. 26. 15:44
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Na ez kicsit szíven ütött kedves hozzászólló! Miért is nem tartod semmire azt,aki nulla keresettel vállalt babát,mert a férje jól keres? 24 éves leszek és van egy 15hós lányom,tervezzük a 2.-at. Egyetemet végeztem és csak mellékesen dolgoztam fél évet,amikor babát vállaltunk. Mindketten szerettük volna. Van saját lakásunk,autónk,nem éhezünk,mert jól kijövünk a férjem fizetéséből. Soha nem éreztem magam ezért kevesebbnek,hogy én nem hozok pénzt a házhoz,mert én úgy tartom (és szerencsére a férjem is),hogy ami az övé,az az enyém is. Én most főállású anyuka vagyok és lesz még elég sok alkalmam pénzt hozni a házhoz.
2015. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

Nyolcaska, majd írjál úgy pár év múlva! Kíváncsi leszek. :)

Amúgy milyen házunk, autónk? A fél év keresetedből lett autó, ház? Hol dolgoztál, elmondhatnád, hol lehet ilyen jól keresni! :)

2015. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Nagynénémtől örököltem a házat,autót még férjem vette mielőtt megismerkedtünk. Ezzel is bajod van esetleg? Na pont az ilyen ítélkező emberek miatt ilyen a világ...Nemtudom mindenki miért nem törődik a maga kis életével ahelyett,hogy más felett ítélkezne. Miért baj ha az ember fiatalon vállal gyereket ha van miből eltartania? Ja,mert hogy én nem dolgoztam? Na de nem csak az én gyerekem, és ha az apjának ez nem baj,akkor ne már,hogy egy idegennek legyen...De ez a mai világ..ha valaki fiatalon szül lenézik,ha valaki 45 évesen szintén csúnyán néznek rá. Akinek nincsen gyereke karrierista,akinek 2nél több van k...a.Fájna kicsit emberségesebbnek lenni? Emberek vagyunk saját akarattal,döntésekkel...és senkinek semmi joga a másikat elítelni. Nem akarok kötözködni,távol áll tőlem,de gondolkodjunk kicsit,mielőtt embertársainkról ítéletet szövünk.
2015. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!