Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ezt nem szoktátok megbeszél...

Ti ezt nem szoktátok megbeszélni már a kapcsolat elején?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta fogalmazódik bennem ez a kérdés, de most már tényleg meg is írom... Egy újabb kérdés adta az ihletet, miszerint a nő hogyan fogadja el azt, hogy soha nem lesz gyereke, mert a párja nem akar és elhagyni sem akarja, hiszen szereti..


23 éves vagyok és mégis az első randik egyikén megbeszélem ezt az aktuális pasival. A párommal 1,5 éve vagyunk együtt és a 2. randin szóba hozta (ő!!), hogy mik a gondolataim a házasság, gyerekvállalás témában? Ha ő nem kérdezi meg, megtettem volna én. Egyszerűen nem akartuk felesleges húzni egymás idejét, tekintve, hogy mindketten komoly kapcsolatot kerestünk.


Szerencsére egyeztek az elveink, és megpróbáltuk együtt, azóta is működik, tervezzük az esküvőt, majd aztán a babát.


Ezek a helyzetek, mint ami a másik kérdésben is szerepelt, annyira könnyen kiküszöbölhető lenne, például azzal, hogy ha kiderül a kapcsolat elején, hogy soha az éltben nem akar gyereket, akkor ott el is válnak az útjaik és nem lesz ilyen, hogy jajj de szeretem, nem akarom elhagyni, de boldogtalan vagyok mert sose lesz gyerekem..


Komolyan mondom, nem értem! Miért nem beszélnek erről az emberek?? Miért csak 3-4-5 év elteltével? Ezek nagyon fontos dolgok és nincs benne kompromisszum.


Persze más ha időközben változik meg az ember véleménye, ettől most tekintsünk el.


2015. jún. 2. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én sem tudtam soha megérteni. Mi 19 évesen jöttünk össze a férjemmel, mégis megbeszéltük a legelején, hogy kinek mi a terve az életben. Ha ez nem stimmel, akkor hagyjuk egymást, ne raboljuk az időt. Szerencsére egyezett a dolog, csak a 2 vagy 3 gyerek kérdés maradt. Most kettőnél tartunk, azt hiszem elég lesz :-)
2015. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is ennyi bizonytalanság van, bár egyre inkább hajlok a 2 felé, szóval nem hiszem, hogy ezen összevesznénk később. :)


Pont azért tartom ezeket elengedhetetlen dolgoknak, mert nincs benne kompromisszum. És ha egyszer valaki szeretne gyereket, a másik meg nem, akkor minek húzzák a másik idejét? És a lehető legrosszabb döntés ha beadja valamelyik a derekát úgy, hogy nem ezt akarná. (Tehát még mindig nem arról beszélek, hogy időközben megváltozik a véleménye.)

2015. jún. 2. 10:33
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ez fontos kérdés lenne, mert bármely kapcsolat válhat komollya, bármilyen életkorban. De adódhat olyan is, amikor a fiú/lány hazudik, áltatja a másik felet csak hogy megkaphassa, aztán mire a másik beleszeret, addigra mar mindegy mit mondott az elején. Sajnos az őszinteség itt sem mindig működik.
2015. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

sztem a legtöbb pasi ilyenkor azt mondja, amit a nő hallani akar, pláne az elején hogy bejusson a bugyiba.

aztán változik a dolog.


azért nő függő is, ha egy nő erőteljesen nyomja az első randin hogy milyen legyen a szalvétagyűrű meg a gyerekek neve...az elég necces

2015. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy majdnem öt éves kapcsolatom, szerettük egymást, komolyan gondoltuk egymással a dolgot.(már közös lakás is volt) Az elején még szó volt a gyerekről, aztán egyre kinosabb lett a téma, majd világossá vált számomra, hogy a párom nem akar gyereket. Akkor eldöntöttem, hogy ennek véget vetek, kiléptem a kapcsolatból. Nagyon fájt, neki is, nekem is! De sokkal jobb igy! Azóta már mindkettőnknek van gyereke, sőt neki előbb lett mint nekem!!! (becsúszott nekik, de boldog apuka!) :-)
2015. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem a dolgot. Nálunk azért elég sok korkülönbség is van, ő volt 34 én 20, mikor összejöttünk. Ha nem is az első randin, de mikor kezdett látszani, hogy ebből azért lesz vmi (kb. 2-3hónap után). Egy sima, átlagos beszélgetés közbe kibökte, hogy "amúgy mikor jössz hozzám, és szülsz nekem gyereket?" - ekkor én még főiskolás voltam, de kapásból rávágtam, hogy amikor csak akarod :D

Aztán elkezdtünk reálisan gondolkozni róla, és kb. 2 évvel később döntöttünk úgy, hogy diploma rendben, munka van, stb, JÖHET :) A házasság viszont úgy néz ki, kimarad, fél a papírtól :)

2015. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Fél a papírtól? Ez aztán érdekes fóbia... Igen, meg tud vágni a papír ha ügyetlen vagy, de azért annyira félni tőle?
2015. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

7.: Igen, némelyik pasi bármit vállal, csak ne kelljen elvenni a nőt. Az exem fényképész volt, rengeteg esküvőt fotózott az ismerősök körében. Szinte mind szétmentek, vagy látszott, hogy gyerek/pénz/stb miatt vannak együtt. Mikor a gyerek a hasamban volt akkor sem volt hajlandó elvenni, pedig azt ígérte, hogy majd akkor. Közben meg az volt a szavajárása, hogy az csak egy papír, minek az nekem. Amire visszakérdeztem, hogy ha Te valóban csak egy papírnak érzed akkor miért nem kaphatom meg tőled?


Kérdező: Nem mindenki meri tisztázni az elején, vagy ahogy írták később kiderül, hogy valamelyik fél mégsem úgy gondolta. Más az, amikor valami távoli izé ez a gyerek kérdés és más az, amikor valaki "mindjárt" apuka/anyuka lesz.

Másrészt ahogy írták: nem minden kapcsolat viseli jól, ha rögtön az első 3-4 randin merül fel a kérdés.


A jelenlegi párommal több mint 4 éve vagyunk együtt, de ha a 2. randin ilyenről beszélek valószínű többet nem találkozunk (igaz, ő az a fajta akin már mindenki rég látta, hogy szerelmes, csak ő nem vette észre :D). Igazából erre rá kell érezni, hogy mikor, de valóban, míg nem késő érdemes beszélgeti erről.

2015. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Lehet,hogy csak én gondolom úgy,hogy ahol ez a legfontosabb kérdés az első pár randin,ott igazából csak az számít a nőnek,hogy legyen,aki felcsinálja?A pasinak meg az,hogy legyen aki tovább viszi a géneket?Eléggé álszent dolog ezzel indítani.A normális ember szerintem akar gyereket,ha majd ott tart az életében,nem hiszem,hogy egy második vacsorán konkrétan rá kellene kérdezni.Más,ha felmerül témaként,akkor ki lehet puhatolni.De ez:"figyelj már,te akarsz majd gyereket,mert ha nem,akkor ne találkozzunk többet!"-hát egy ilyen kérdésnél még akkor is azt mondanám,hogy nem,ha valójában akarnék.Mert egy jó kapcsolatban megváltozhat annak a véleménye,aki egyáltalán nem akart.
2015. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Attól is függ szerintem, hogy ki hány évesen jön össze, és milyen élethelyzetben a párjával. Mi annó mindketten egyetemisták voltunk, túl az első évünkön, és kb. fél év után beszélgettünk a távlati tervekről, akkor is csak annyit, hogy mindketten házasságpártiak vagyunk, és majd szeretnénk 2 gyereket.


Nyilván, ha akkor nem 19 vagyok, hanem 30 fölött (vagy más élethelyzetben vagyok, pl már van szakmám, és már dolgozom), akkor lehet, hogy korábban szóbakerül, de 1-2 hónap nekem akkor is kellett volna legalább, hogy szóba hozzam. Ha pedig ő hozta volna fel az 1-5. randin, szerintem én ijedtem volna meg:D


Szerintem is fontos időben letisztázni, és ez az "időben" mindenkinek mást jelent. Van, akinek az első randit, van, akinek az együttélés utáni 5. évet. Kompromisszum pedig mindenben van, le lehet mondani a gyerekről, a házasságról, ha valaki annyira szereti a párját, és a másik tényleg nagyon nem akar, ahogy a gyerekek számában is lehet kompromisszum. Ott nincs kompromisszum, ahol mindkét félnek ugyanolyan erős, ellentétes irányú preferenciái vannak, abban az esetben tényleg jobb, ha ez minél előbb kiderül.

2015. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!